Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsanlardan nefret ediyorum...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İnsanlardan nefret ediyorum...

EVET insanlardan nefret ediyorum. Bugüne kadar hep ezilen darbe yiyen itilen kakılan hep ben oldum kendimi insanlardan soyutlamak istiyorum. Başımı alıp kimsenin olmadığı ıssız ada gibi biryerde yaşamak istiyorum imkanım olsa … çok canım sıkılıyor hiç kimse anlamıyor benim halimden derdimden....

Neden nefret edecek duruma getiriyorsun ki insanları? Ailen olmadığı müddetçe pekala hayatından çıkarabilirsin gereksiz insanları veya mesafe koyabilirsin. Şunu unutmamak gerek her zaman her toplulukta iyiler de vardır kötüler de. Yapman gereken ayıklamayı iyi bilmek. Bir de şu da bir gerçek ki: hayat ne siyahdır ne beyaz ama gridir. İş yerindeki kaçınılmaz iş arkadaşını belirli bir mesafede koyup kendini kullandırtmadan pekala hayatını devam ettirebilirsin. Ve emin ol ki her zaman iyi insanlar var bu hayatta.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: duhan_ View Post
      EVET insanlardan nefret ediyorum. Bugüne kadar hep ezilen darbe yiyen itilen kakılan hep ben oldum kendimi insanlardan soyutlamak istiyorum. Başımı alıp kimsenin olmadığı ıssız ada gibi biryerde yaşamak istiyorum imkanım olsa … çok canım sıkılıyor hiç kimse anlamıyor benim halimden derdimden....
      Neden böyle hissediyorsun?
      Sana kim ne yaptı anlatmak ister misin?
      Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

İnsanlara karşı duyduğun nefreti aslında kendine karşı duyuyor olma ihtimalin ne kadar sence? Çünkü derler ki kişi kendini sevmezse başkalarını hiç sevmez. Bugüne kadar yaptıkların ya da yap(a)madıklarından ötürü oluşan pişmanlıklar seni bu raddeye getirmiş olabilir mi? Bu gibi soruları kendine mutlaka sor. Çünkü başkalarını veyahut tüm insanlığı suçlamak her zaman en kolay kaçış yoludur. Ancak ve ancak oklar sana doğru çevrildiğinde bilinçaltının derin kuyusundaki gizli saklı sorgulamalar ortaya çıkar. Bu da içgüdüsel olarak kendine karşı duyduğun nefreti, öfkeyi, korkuyu savunma mekanizman diğer insanlara karşı bir nefret tezahürü şeklinde yansıtıyor olabilir.
        "Ok ancak geri çekerek atılır. Hayat seni zorluklarla geri çekiyorsa, seni daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir."

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post

Neden böyle hissediyorsun?
          Sana kim ne yaptı anlatmak ister misin?
          insanlardan özellikle dost arkadaş lardeş deidğim adamlardan çok darbe yedim çok kazık yedim bu yaşta hastalık hastası oldum hayatta hiçbir şey istediğim gibi gitmedi. istediğim gibi iş bulamadım hoşlandığım kıza açılamadım v.s v.s.. bunun gibi bir sürü şey daha...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: StatikElektrik View Post
            İnsanlara karşı duyduğun nefreti aslında kendine karşı duyuyor olma ihtimalin ne kadar sence? Çünkü derler ki kişi kendini sevmezse başkalarını hiç sevmez. Bugüne kadar yaptıkların ya da yap(a)madıklarından ötürü oluşan pişmanlıklar seni bu raddeye getirmiş olabilir mi? Bu gibi soruları kendine mutlaka sor. Çünkü başkalarını veyahut tüm insanlığı suçlamak her zaman en kolay kaçış yoludur. Ancak ve ancak oklar sana doğru çevrildiğinde bilinçaltının derin kuyusundaki gizli saklı sorgulamalar ortaya çıkar. Bu da içgüdüsel olarak kendine karşı duyduğun nefreti, öfkeyi, korkuyu savunma mekanizman diğer insanlara karşı bir nefret tezahürü şeklinde yansıtıyor olabilir.
            eyvallah benim de hatalarım olmuştur hatasız kul olmaz...
            ama ben çoğu zaman hep yanlış anlaşıldım insanlardan çok kazık yedim çok darbe yedim pişmanlıklarım var elbette hatalarımız da oldu ama hiçbir zaman kötü bir insan olmadım ben kimseye zararım olmadı kimsenin tavuğuna kış demedim hiç kimsenin malında mülkünde namusun da gözüm olmadı bütün hayatımı mert bir adam olarak yaşadım ama aksilikler olumsuzluklar peşimi bırakmadı..

Yorum

eyvallah benim de hatalarım olmuştur hatasız kul olmaz...
              ama ben çoğu zaman hep yanlış anlaşıldım insanlardan çok kazık yedim çok darbe yedim pişmanlıklarım var elbette hatalarımız da oldu ama hiçbir zaman kötü bir insan olmadım ben kimseye zararım olmadı kimsenin tavuğuna kış demedim hiç kimsenin malında mülkünde namusun da gözüm olmadı bütün hayatımı mert bir adam olarak yaşadım ama aksilikler olumsuzluklar peşimi bırakmadı..
              Öyle olduğun için bu duyguları yaşıyorsun zaten. İyi insan olmaya çalışmak seni yıpratır. Herkese, her şeye eyvallah dersen sana da hadi eyvallah deyip affedersin tekmeyi vururlar. Hayat filmlerde göründüğü gibi değil. Yaşını bilmiyorum. Belki benden küçük belki de yaşça büyüksün ama şunu söylemeliyim ki ne olursa olsun bazen karşındaki kişilere tavır koymak zorundasın. Yoksa seni ezik görürler, vur ensesine al ekmeğini şeklinde yaklaşımlarda bulunurlar. Bugüne kadar bana aksini yaşatan bir tecrübe olmadı. Bundan yüzde yüz eminim. Dünyaya sadece bir kez geliyorsun, onda da kendini yıpratıp dolu dolu yaşanabilecek hayatını mahvetme. Düzeltmek için aklına hangi çözüm yolları geliyorsa uygula ve asla pes etme.
              "Ok ancak geri çekerek atılır. Hayat seni zorluklarla geri çekiyorsa, seni daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir."

Yorum

Orjinal yazı sahibi: StatikElektrik View Post

Öyle olduğun için bu duyguları yaşıyorsun zaten. İyi insan olmaya çalışmak seni yıpratır. Herkese, her şeye eyvallah dersen sana da hadi eyvallah deyip affedersin tekmeyi vururlar. Hayat filmlerde göründüğü gibi değil. Yaşını bilmiyorum. Belki benden küçük belki de yaşça büyüksün ama şunu söylemeliyim ki ne olursa olsun bazen karşındaki kişilere tavır koymak zorundasın. Yoksa seni ezik görürler, vur ensesine al ekmeğini şeklinde yaklaşımlarda bulunurlar. Bugüne kadar bana aksini yaşatan bir tecrübe olmadı. Bundan yüzde yüz eminim. Dünyaya sadece bir kez geliyorsun, onda da kendini yıpratıp dolu dolu yaşanabilecek hayatını mahvetme. Düzeltmek için aklına hangi çözüm yolları geliyorsa uygula ve asla pes etme.
                yanlış anlamışsın beni ben hiçbir zaman vur ensesine al okmasını bir adam olmadım yani kendimi ezdirmedim haa iyi niyetimizi efendiliğimizi suiistimal edenler oldu amenna ama hiçbir zaman senin deidğin gibi biri olmadım 30 yaşındayım naçizane hayat tcrübem şudur ki km olursa olsun insanlarla mesefali olacan yoksa diğer türlü çok sıkıntı olur şairin dediği gibi ne alkol sigara nede uyuştucu insanoğunun verdiği zarrın asgarisini vermez.....

Yorum

insanlardan özellikle dost arkadaş lardeş deidğim adamlardan çok darbe yedim çok kazık yedim bu yaşta hastalık hastası oldum hayatta hiçbir şey istediğim gibi gitmedi. istediğim gibi iş bulamadım hoşlandığım kıza açılamadım v.s v.s.. bunun gibi bir sürü şey daha...
                  Ben de çok kazık yedim. En yakınımdan, kardeşimden hem de... ama ne yaptım sildim attım hayatımdan. Bana zarar veren beni mutsuz eden herkesi sildim. Şimdi sadece beni seven bana değer veren ve tabii ki benim de sevdiğim değer verdiğim az ama öz insanlarla beraberim.

Kendini hor görme küçümseme sen bir değersin... hedeflerini belirle ve o hedeflere ulaşmak için çok çalış. Sabah uyandığında bugün çok güzel olacak hayat çok güzel ve ben bugünün tadını çıkarmak için elimden ne geliyorsa yapacağım de.

İstediğimiz gibi bir iş bulmak günümüzde çok zor maalesef. Doktor olup otoparkta çalışan mı ararsın avukat olup bir kurumda memurluk yapan mı neler neler var. ama gün doğmadan neler doğar

yeter ki hayata olumlu pencereden bakalım.
                  Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

İşsiziğin parasızlığın yükü altında eziliyorum olmaz olsun böyle hayat işsizlik parasızlık sıkıntı stres başka bir şey yoktur...

Yorum

İşleniyor...
                    X