Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Geleceğin Rehber Ve Psikolojik Danışman Adayı :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Geleceğin Rehber Ve Psikolojik Danışman Adayı :)

21 Yaşımdayım Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 1. sınıf okumaktayım.
    Aslen Yozgatlıyım Ama Ankara doğumluyum

Müzik ile ilgilenmek hobilerim arasındadır.
    14 senedir saz çalıyorum
    çoğu spor dallarında madalyalarım vardır.
    Kick-box hastasıyımdır

Burada olma sebebim ise ;
    Çok küçük yaşlardan itibaren çok hastalık geçirdim , Ve allaha şükür çoğunu atlattım.
    Yaşım biraz ilerleyince şu sözü verdim kendime.
    Eğer atlattığım bir hastalık olursa , Ve yardıma ihtiyacı olan birisi olursa , ona ne pahasına olursa olsun elimden geldiği kadar yardım edeceğim...

Burda oluş amacım bu işte.
    Hem kendi bölümümü biraz geliştirip kişisel gelişim çabasına yoğunlaşmak hem sizlerle sorunlarımı paylaşıp cevaplandırma çabası gütmek hemde sizlere yardım etmek.

amin kardeşim

Yorum

Geleceğin rehber ve psikoloji danışman adayı warez hocamıza ilk sorumuzu soralım

Hocam şimdi bu trafikte millete güzelce davrandığımız halde ters düz konuşanlar çıkıyor.

Bazen dayanamıyorum arabadaki sopayı alıp girişiyorum.
      Bazende onlar kalabalık olunca bana girişmek istiyorlar öyle böyle derken hayat geçiyor.

Bu trafikte ehliyet alanların 3 senede bir psikiyatrlık kontrolden geçirilmesi ve ehliyeti kullanmaya uygundur raporu verilmesi gerekmez mi ?

Birde ehliyet alırken ayrıca akıl hastalığı varmı yokmu kontrol edilmesi daha uygun olmaz mı ?

Birde trafikte birbirine yol verme , araba parklarda anlayışlı davranma , insanlar arası ilişkilerde kendini kontrol etme gibi eğitimlerinde ehliyet alımlarında eklenmesi sizce daha uygun olmaz mı ?

Bu konu ile ilgili ülke geneli bir çalışma başlatsak sizce nasıl olur ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar warez hocam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Antropolog View Post
        Geleceğin rehber ve psikoloji danışman adayı warez hocamıza ilk sorumuzu soralım

Hocam şimdi bu trafikte millete güzelce davrandığımız halde ters düz konuşanlar çıkıyor.

Bazen dayanamıyorum arabadaki sopayı alıp girişiyorum.
        Bazende onlar kalabalık olunca bana girişmek istiyorlar öyle böyle derken hayat geçiyor.

Bu trafikte ehliyet alanların 3 senede bir psikiyatrlık kontrolden geçirilmesi ve ehliyeti kullanmaya uygundur raporu verilmesi gerekmez mi ?

Birde ehliyet alırken ayrıca akıl hastalığı varmı yokmu kontrol edilmesi daha uygun olmaz mı ?

Birde trafikte birbirine yol verme , araba parklarda anlayışlı davranma , insanlar arası ilişkilerde kendini kontrol etme gibi eğitimlerinde ehliyet alımlarında eklenmesi sizce daha uygun olmaz mı ?

Bu konu ile ilgili ülke geneli bir çalışma başlatsak sizce nasıl olur ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar warez hocam.
        bu konu ile ilgili türkiye bir çalışma başlatmış durumda ehliyeti olanlar psikoloji testinden geçmeleri gerekiyor.
        yoksa sizin haberiniz yokmu ?

Yorum

Yok warez hocam ehliyeti alalı 10 sene oldu
          o zamanlar öyle bir şey yoktu.

sanırım yeni çıktı.

şimdi şurayı okudum ama

http://www.aybak.org/trafik_guvenligi_psiko_teknik.htm

benim bildiğim trafik - motor - ilk yardım eğitimi veriyorlardı .

bu yukarıdaki sanırım genelde trafik kurallarına uyma vb ile alakalı. Gerçi sorun çıksa biz haklı isek polisi çağırsak poliste tutanak tutsa karşı taraf haksız ise ceza puanı alır sonra puanları dolunca bu teste tabi tutulur.
          Benim bahsettiğim trafikte daha çok ağızdan çıkaz sözler ve davranışlar ile ilgili idi. ama bu da iş görür.

Tamamdır şimdi işi çözdüm Warez hocam saol.

Yorum

siz sağolun.

Yorum

avatarına çiçek bocek koy, o nee, meslegine saygı pls.

Yorum

Hoşgeldin sitemize.
                Bence de avatarını hemen değiştirmelisin.

Psikoteknik değerlendirme işini en iyi Sitemizin Moderatörü Psikolog Seyfettin Bey bilir.
                Bu test normalde sürücülere uygulanmıyor.
                Ağır vasıta ehliyeti kullananlar için.
                Bir de ehliyeti kaptırmış olanlara var demek ki. Oysa herkese olmalı.
                Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

İşleniyor...
                X