Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendim gibi birini ARIYORUM

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendim gibi birini ARIYORUM

Herkese SELAMLAR , yeni gelmiş bulunmaktayım direk anlatmaya başlıyorum :

Yaşım 19, boy 185, itüde xxx mühendisliği bölümündeyim..

Tek çocuğum ve bu zamana kadar hayatım genel manada "ev-okul" arası geçti diyebilirim. Ağır asosyallik sebebiyle en temel şeyleri bile bilmem , hayatımda 5-6 kere sinemaya gitmişimdir, 5-6 kere Mcdonalds gibi yerlere gitmişimdir, yumurta kıramamam, çay demleyemem.. Öyle bir insanım işte bu yüzden çoğu yeri bilmediğimden bu tarz ortamlarda bile kafam karışır yada yüzüm terler biraz sosyal fobi de var ama çok değil hatta şu an uç şeyleri bile yapmaya başladım yani .. Anlatmak istediğim ben eğer bir yeri biliyor, tanıyor isem yani ortada büyük bir bilinmezlik yoksa çok rahat hareket edebiliyorum ; bu insanlarla iletişim olsun, kızlarla iletişim olsun çok rahat.. Ama dediğim gibi bu yaşıma kadar genel olarak güvenli limana(evime) geldim hep ve biraz kısır döngü gibi oldu(ortamlara gitmeyip evde oturduğumdan yeni bir fırsat çıkınca daha önce gitmediğim için bir daha gitmemek vs.)

Samimi ortamları daha çok severim dürümcü, dönerci, kahve falan daha yakın gelir hep çünkü kolaydır ne yaparsan yap kimsenin umurunda değildir

Bu durumum yüzünden hayata dair "bilgi ve tecrübem" yok maalesef.. Herşeyi geç öğreniyorum geç yaşıyorum ve zamanında yaşamış olmam gereken bir dolu şeyi hala yaşamadım vs. Bu durum biraz sosyal fobi de katmıştı bana ama ne mutlu ki atlattım şu an sıkıntım daha çok hayat hakkında hiçbirşey bilmemem ve tecrübe etmemiş olmam..

Milletin şu partiye gittim güzeldi vs.leri normal anlatması tuhafıma gidiyor.. Çünkü hayatımda hiç gitmedim ve benim için üst olan birşeyi normal anlatmaları üzüyor beni, içimden diyorum "demekki çok daha önemli amaçları var , sen onların normal yaptığı şeyleri amaç ediniyorsun" vs. gibi düşünceler oluyor..

Bizim maddi durum da pek iyi değil, kirada oturuyoruz ve annemle yaşıyorum(üniversitede aileyle yaşamak).. Ama biz birbirimize tutunarak büyüdük annem de benimle büyüdü yani o şekilde.. Anneme düşkünümdür evet ama ana kuzusu değilim.(çünkü büyük ihtimal kafanızda öyle canlanıcak) Benim dışarı çıkmama sebebim biraz da bundan başıma birşey gelicek vs. babam yok başımızda ve annem tek başına istanbul gibi bir yerde bir yandan kira ödeyerek zorluklarla büyütürken yapabileceği en iyi şey"oğlum dışarı çıkma" demek . Dayılarımda şehirdışında yaşıyor yoksa bir rol model olurdu önümde ama maalesef yoktu..

Bar,disco vs. yerlere hiç gitmedim , milli olmadım..(Tek sevgilim oldu, onunla da seks hariç diğer şeyleri yaptım)

Her ne kadar biraz "ezik" gibi göstersem de kendimi benimle tanışsanız kesinlikle öyle düşünmezsiniz, biraz çelişkili gibi ama durum böyle..

Çünkü bu tarz şeylerin eziklikte tam bir ölçüt olmadığını biliyorum..

Kendimi sadece içsel olarak geliştirdim bu yaşıma kadar zeitgeist, aklın isyanı, krishnamurti vs. bir dolu şey izledim ve okudum .. Bu yüzden hayata çok farklı bakıyorum ve elimdeki bu tek hayatı iyi değerlendirmek istiyorum..

Bana benzer bir hayat yaşayan birini arıyorum birbirimize destek olmak adına.. Ayrıca diğer üyelerin de yorum ve tavsiyelerini bekliyorum

Zorunlu Edit: Sevgili değil bana benzer birisini arıyorum

Zooopzorunlu Edit: Yukarıdaki not gelen özel mesaj üzerine yazılmıştır .. Yoksa tabii ki hayatımın aşkını arıyoruuumm :16:
    Last edited by açıkbeyin; 20-08-2013, 01:47 AM.

Orjinal yazı sahibi: açıkbeyin View Post

Yaşım 19, boy 185, itüde inşaat mühendisliği bölümündeyim..

Tek çocuğum ve bu zamana kadar hayatım genel manada "ev-okul" arası geçti diyebilirim. Ağır asosyallik sebebiyle en temel şeyleri bile bilmem , hayatımda 5-6 kere sinemaya gitmişimdir, 5-6 kere Mcdonalds gibi yerlere gitmişimdir, yumurta kıramamam, çay demleyemem.. Öyle bir insanım işte bu yüzden çoğu yeri bilmediğimden bu tarz ortamlarda bile kafam karışır yada yüzüm terler biraz sosyal fobi de var ama çok değil hatta şu an uç şeyleri bile yapmaya başladım yani .. Anlatmak istediğim ben eğer bir yeri biliyor, tanıyor isem yani ortada büyük bir bilinmezlik yoksa çok rahat hareket edebiliyorum ; bu insanlarla iletişim olsun, kızlarla iletişim olsun çok rahat.. Ama dediğim gibi bu yaşıma kadar genel olarak güvenli limana(evime) geldim hep ve biraz kısır döngü gibi oldu(ortamlara gitmeyip evde oturduğumdan yeni bir fırsat çıkınca daha önce gitmediğim için bir daha gitmemek vs.)

Samimi ortamları daha çok severim dürümcü, dönerci, kahve falan daha yakın gelir hep çünkü kolaydır ne yaparsan yap kimsenin umurunda değildir

Bu durumum yüzünden hayata dair "bilgi ve tecrübem" yok maalesef.. Herşeyi geç öğreniyorum geç yaşıyorum ve zamanında yaşamış olmam gereken bir dolu şeyi hala yaşamadım vs. Bu durum biraz sosyal fobi de katmıştı bana ama ne mutlu ki atlattım şu an sıkıntım daha çok hayat hakkında hiçbirşey bilmemem ve tecrübe etmemiş olmam..

Milletin şu partiye gittim güzeldi vs.leri normal anlatması tuhafıma gidiyor.. Çünkü hayatımda hiç gitmedim ve benim için üst olan birşeyi normal anlatmaları üzüyor beni, içimden diyorum "demekki çok daha önemli amaçları var , sen onların normal yaptığı şeyleri amaç ediniyorsun" vs. gibi düşünceler oluyor..

Bizim maddi durum da pek iyi değil, kirada oturuyoruz ve annemle yaşıyorum(üniversitede aileyle yaşamak).. Ama biz birbirimize tutunarak büyüdük annem de benimle büyüdü yani o şekilde.. Anneme düşkünümdür evet ama ana kuzusu değilim.(çünkü büyük ihtimal kafanızda öyle canlanıcak) Benim dışarı çıkmama sebebim biraz da bundan başıma birşey gelicek vs. babam yok başımızda ve annem tek başına istanbul gibi bir yerde bir yandan kira ödeyerek zorluklarla büyütürken yapabileceği en iyi şey"oğlum dışarı çıkma" demek . Dayılarımda şehirdışında yaşıyor yoksa bir rol model olurdu önümde ama maalesef yoktu..

Bar,disco vs. yerlere hiç gitmedim , milli olmadım..(Tek sevgilim oldu, onunla da seks hariç diğer şeyleri yaptım)

Her ne kadar biraz "ezik" gibi göstersem de kendimi benimle tanışsanız kesinlikle öyle düşünmezsiniz, biraz çelişkili gibi ama durum böyle..

Kendimi sadece içsel olarak geliştirdim bu yaşıma kadar zeitgeist, aklın isyanı, krishnamurti vs. bir dolu şey izledim ve okudum .. Bu yüzden hayata çok farklı bakıyorum ve elimdeki bu tek hayatı iyi değerlendirmek istiyorum..

Bana benzer bir hayat yaşayan birini arıyorum birbirimize destek olmak adına.. Ayrıca diğer üyelerin de yorum ve tavsiyelerini bekliyorum

kardeş 19 yaşındayım 1.61 boyum var bu güne kadar hiç arkadaşım olmadı ben de senin gibi ne partiye gittim ne diskoya gittim 3-4 kere sinemaya gittim çok asosyalim bende senin gibi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: açıkbeyin View Post

Yaşım 19, boy 185, itüde inşaat mühendisliği bölümündeyim..

Herkesin yaptığını yapmak zorunda değilsin.... Herkesin yaşadığı gibi yaşamak zorunda değilsin... Herkes partiye gidiyor diye sen de mutlaka gitmek zorunda değilsin... Üniversitede okurken aileyle yaşanmaz diye bir kural yok... Sen ailenle yaşamak istiyorsan yaşarsın...

Klişelere takılma !!! Klişelerle yaşayan insanları önemseme !!!! Sen Sen ol....

Yorum

aileyle yaşamak ne zaman olursa olsun olumsuz ya da ezik bakılacak bir durum değil sen bu konu dile geldiğinde gayet doğal ve sıradan birşeymiş gibi bahsedersen kimse öyle düşünmez zaten, kendine her konuda güvenmeyi dene, sonra arkadaş çevresi yapmaya çalış konuşmaktan çok gözlemle yavaş yavaş rayına oturur herhangi bir sıkıntın hastalıgın yok sonuçta... itü deyim yazmasaymışın zorunlu edit atman gerekmiş sonra onlar detaya giriyor sadece iyi bir üni deyim demen yeterli mesela )

Yorum

boşveer akışına bırak zamanla birçok şeyi yaşayabilirsin. maddi imkanda çok önemli tabiii, imkanın yoksa istesende yaşayamazsın zaten. psikiyatristle görüştünmü hiç bunları. kitap okuyormusun mesela kitpalarlada birçok şey öğrenebilirsin.
          HAYAT HARCARIM LAN SENİ...

Yorum

fazla derinlerede dalma, zeitgeist, aklın isyanı, krishnamurtiye falan.

Yorum

çokmu derin zeitgeist i açıkçası ilk defa duydum butür akımlar kafa karıştırmaktan başka işe yaramıyor bence.

Yorum

Erkekler ( hepsi olmasa da bircogu) nasil ki evlenecekleri bayanin bakire olmasini istiyolarsa, boyle dusunen bayanlar da var. Hic iliski yasamamis olman, bence eksiklik degil.

Yorum

yaş oldu 27...her dediklerin bende var.... bende cabalıyorum kendimi değiştirebilmek icin...arkadas sayım az...2002 de girdigim universite hala bitmedi... askerlik bi yandan sıkıstırıyor..bi yandan netten tanıstıgım 8 senelik bir kız arkadasım var...hep ayrı sehirlerde telefonda gecen bir ilişki...yüz yüze geldigimizde olmuyor bu ilişki biz telefonda cok iyiyiz dedigimiz bir ilişki....

bi yandan calısıyoruz aksama kadar 100 tane erkek işciyle aynı yerde... degişiklik yok hayatta..... bi yandan kendimi geliştireyim diye cabalamalar...ama pek bir sey de yapamamalar...milletin agzının laf yapmasına olan imrenmeler... bir akraba ortamına gittiginde sus pus oturmalar terlemeler....

sevdigim kızla evlenmek icin bir adım atsam bile bi dunya engel var..ailesiyle oturup iki kelam edemeyecegim... dugunde kalkıp oynayamayacagım...zaten akrabalık ilişkileride zayıf..toplasan 20-30 kişi ya gelir ya yok... kızın aile tarafına rezil olacagız vs vs.....

genede hayat devam ediyor işte..... bi seyler yapmak lazım ama ne.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: queensyche
                    zeitgeist belgeselini izle anlarsın
                    bi ara izlerim

Yorum

Zorunlu Edit: Sevgili değil bana benzer birisini arıyorum ahahaaa Tanrım sana geliyorum.. Bunlar hep ayran kafası işte

Yorum

Orjinal yazı sahibi: govinda View Post
                        Zorunlu Edit: Sevgili değil bana benzer birisini arıyorum ahahaaa Tanrım sana geliyorum.. Bunlar hep ayran kafası işte
                        sek içiyolar ayranı ondan oluyo .gerçi bugun cuma ayran içmeyelim arkadaşlar yarına kadar sabredin
                        Düzelecek dediler, yirmi yıl geçti
                        Açan arayı daha da açtı
                        Bugün sordum düzelecek deyorlar
                        Gemi de gemiymiş hani, yolcu da yolcu

Özdemir Asaf

Yorum

Arkadaşın samimi olduğuna inanıyorum. Kimse kimseyi kendiyle karıştırmasın.

Yorum

sevgili aramıyor olman iyi bir düşünce çünkü sevgili adama kafayı yedirir.
                            ben 50 yaşındayım. boy 1.76 kilo: 110
                            yaş icabı çok görmüş geçirmiş biriyim.
                            az da olsa parti ve disko deneyimim var ama beni hiç sarmaz.
                            evlendim ve boşandım ve artık asla evlenmeyi düşünmüyorum. tek başıma yaşamak istiyorum.
                            ama seninle önemli ortak noktamız ben de tek çocuğum.
                            ama benim 19 yaşımdaki halimi düşünürsek senle daha çok ortak noktamız var.
                            ben de asosyal olmaktan acayip utanır ve sıkılırdım.
                            fazla uzatmayalım. 30 yaşıma kadar çok sıkıntılı bir hayat yaşadım ama 30 yaşımda psikiyatrik ilaçlara başlayınca birden her şey düzeldi.
                            30 yaşıma kadar asosyal içe kapanık olmaktan çok şikayetçi olmama rağmen, ilaçlara başladıktan sonra sosyal ortamlarda fırlamanın şovmenin önde gideni olmaya başladım.
                            yani benim hikayem böyle çok kısa olarak özetlenebilir.

Yorum

şifreyi unuttuk giremedik o sıralar ..

İyiki girmemişim o halimle girseydim şu karaktersizler özgüvenimi iyice

Herneyse

Hayatın şifresini çözdüüüüüüüüümmm ,

desem de inanmayın

Ama daha iyiyim

Arada fırtlayan bir özgüvensizlik dışında

Şu anda olmak istediğim adama her geçen gün bir adım daha yaklaşıyorum ..

Dahası da gelicek biliyorum

Veee ;

Kendinden bahseden ve olumlu yorumlar atanlara geç de olsa bi "Eyvallah" diyorum

İyi Forumlar
                              Last edited by bade sultan; 20-08-2013, 01:47 AM.

Yorum

İşleniyor...
                              X