Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendim gibi birini ARIYORUM

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
    Somutlaşmadan kastım, olduğun gibi görünmelisin yani basitleşmelisin. Mükemmeliyetçiliğinden biraz vazgeçip, avam, Anadolu halkı- yurdum insanı gibi yaşamalı ve sıradan kaderlere razı olmalısın.
    işte bu senin çözümün bu... reçeteyi iyi anlamalsın kendin olmalısın özenti ile yaşamak seni daha başka srunların içiine iter
    İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmiş olamazsınız.

Yorum

Kendin gibi birini bulunca daha da sıkılırsın herhalde.

Aslında benziyoruz. İnsan okuyunca, o belgeselleri izleyince, biraz da derin düşüncelere dalınca, tüm inanç değerleri sarsıldığında hayata tutunacak bir dal arıyor. Kalabalığın içinde sürekli yalnız kalmak, gerçek kimliğin ile yaşadığın hayat arasındaki uçarım, insanı gittikçe soyutlaşan bir dünyanın içine sürüklüyor. Bu soyutluk insanı duygularından koparıyor, sevgisizlik gün geçtikçe daha da ağırlaşıyor, yalnız kalıyorsun. Geceler ise bazen çekilmez bir hal alıyor... Belki de bunlar büyüme sancılarıdır, birey olmanın getirisidir.

Belki de böylesi daha iyidir. Etrafında kendini somut bir yaşımın içinde gören, aslında yalan bir gerçekliğin içinde yaşayan insanların olmaması daha iyidir belki de. Bırak insanlar içtiği içkinin, gittiği barların, yalandan arkadaşlıklarının, sanal dünyalarının reklamını facebook'ta yapsın. Kendin gibi bir iki dostun olması iyidir şu hayatta.

Neyse ki en yalnız kaldığımız zamanlarda bile bizi olduğumuz gibi sevebilecek bir anneye sahibiz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Epitaph View Post
        Kendin gibi birini bulunca daha da sıkılırsın herhalde.

Aslında benziyoruz. İnsan okuyunca, o belgeselleri izleyince, biraz da derin düşüncelere dalınca, tüm inanç değerleri sarsıldığında hayata tutunacak bir dal arıyor. Kalabalığın içinde sürekli yalnız kalmak, gerçek kimliğin ile yaşadığın hayat arasındaki uçarım, insanı gittikçe soyutlaşan bir dünyanın içine sürüklüyor. Bu soyutluk insanı duygularından koparıyor, sevgisizlik gün geçtikçe daha da ağırlaşıyor, yalnız kalıyorsun. Geceler ise bazen çekilmez bir hal alıyor... Belki de bunlar büyüme sancılarıdır, birey olmanın getirisidir.

Belki de böylesi daha iyidir. Etrafında kendini somut bir yaşımın içinde gören, aslında yalan bir gerçekliğin içinde yaşayan insanların olmaması daha iyidir belki de. Bırak insanlar içtiği içkinin, gittiği barların, yalandan arkadaşlıklarının, sanal dünyalarının reklamını facebook'ta yapsın. Kendin gibi bir iki dostun olması iyidir şu hayatta.

Neyse ki en yalnız kaldığımız zamanlarda bile bizi olduğumuz gibi sevebilecek bir anneye sahibiz.
        :sad:beni duygulandırdın özellikle son cümle ile.benim öyle iyi bir annem olamdı ama şuan ben öyle bir anne olmak için çabalıyorum.

Yorum

Sevgili Kardeşim

Öncelikle Geleceğin İle İlgili Kararlar Vermelisin En Büyük Eğitim Hayatın'ta Kendisidir Ne Mezunu Olduğunun Hiçbir Önemi Yok Önemli Olan Cahil Olmamak Okuyupta Hala Cahil Olan Ne İnsanlar Var Biliyormusun Hiç Okumamış Yazmamış Ama Hayattan Dersini Almış Anlamış Ne İnsanlar Var Biliyormusun Hayatın Bütün Değerleri İle O Kendini Kültürlü Zanneden İnsanları Her Anlamda Ezecek Kadar Bilgili Önemli Olan İnsan Olmak Samimiyet Dürüstlük Güven Bu Değerler Çok Önemlidir Kolay Kolay Bulamazsın Gerçek Anlamda Ve Şunu Asla Unutma Seni Annen Kadar Bu Dünyada Kimse Sevemez Düşünemez Acılarını Mutluluklarını Hissedemez İnan Bana Hissedemez Karşılık Beklemeden Fedakar Olan Her Zaman O Olacaktır Aşkı Yaşa Sevgiyi Yaşa Sevdayı Yaşa Ne Yaparsan Yap Kendinden Fazla Düşünme Bağlanma Değer Verme Önce Kendin İçin Varsın Unutma Bir An Gelir Benim Yaşadıklarımı Yaşarsın Yaptığın Hatalarla O Zaman Çok Net Anlarsın Canına Kıymak İstesende Hayat Acı Değildir Hayat Zor Değildir Hayatın Kimseye Bir Şey Yaptığı Yok Hayatı Her Anlamda Etkili Kılan İnsanlardır Yaşanmaz Kılan Zorlaştıran Çekilmez Kılan Yazdıkça Kötü Oluyorum Kusura Bakma Benden Bu Kadar Umarım Hayatın Boyunca Mutlu Olursun İstediklerin Olur

Yorum

23 yaşındayım, ilgi alanlarını ve bölümünü merak ettim.
            yazdıkların hakkındaki fikrimi sonra yazıcam, üzerine düşünmek istiyorum.

Yorum

Konu Esra Erol'un Evlilik programına döndüTek fark taliplerin erkek olması:RpS_ohmy:
              Şaka bir yana
              Jack London-Martin Eden
              Dota2
              World of Warcraft
              The Office
              The Big Bang Theory
              The OZ
              South Park
              Arrested Development
              Game Of Thrones
              Battle Star Galactica
              Doctor Who
              Workaholics
              The Walking Dead
              Shameless
              Two and a half man
              Breaking Bad
              ...
              ..
              .
              Tavsiye ederim.

Yorum

harikasın her insan ayrıdır zaten farklılıklar güzeldir. İnsanların zevk aldığı ve bunun için yaptığı şeyleri yapmak zorunda değilsin. Kendini eksik hissetmen yersiz bu yüzden örneğin ben bir bipolarım hayatı uçlarda yaşıyorum bu yüzden denemediğim şey kalmadı diyebilirim tanı koyulduktan itibaren stabil bir hayatım var ama bunun için kendimi eksik hissetmiyorum aksine diğer insanlardan daha farklı bakıyorum herşeye; önemli olan mutluluğu kendi içinde bulman ve istediğin şeyleri yapman 70'inde dahi olsan hiçbir zaman geç değildir. Neyse bu aralar maniğim düşünce uçuşması var çok alakasız şeyler yazdıysam idare et

Yorum

İşleniyor...
                X