Duyuru

Collapse
No announcement yet.

merhabalar :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: MERTMERT
    bencede ilaç kullanacak kadar kötü degilseniz kullanmayın. yan etkileri var sonucta ilaç...Bende son ana kadar kullanmadım ama okulla ilgili bir sıkıntımdan dolayı malesef dr önerisiyle başladım . inanmak gercekten cok önemli. ben rezil olacam diye herzaman korktum ...ama bir kez rezil olsam ne olacak sanki dedim ve ilk gecen hafta insanlarla iletişim kurmak icin bazı alıştırmalara başladım. inanın bana korkulacak birsey yok kimse takmıyor bile rezil olmak gibi bir durum olmuyor.
    umarım sizin için faydası oluyordur ki çaba göstermeniz de bunu destekliyor gibi görünüyor.ben daha ziyade ilk adımı atmaktan çekiniyorum o ilk cümle vardır ya hani onu söyleyip de sinyali alınca sorun flan kalmıyor gibi. kendi kendime kuruntu yapıyorum bazen insanların beni sevmediğini flan düşünüyorum öyle olmadığını bildiğim halde. biraz kafam akrışık gibi

Yorum

..

Bende kimse beni sevmiyor diye zaman zaman düşündüm ama yok öyle birşey . insanlar biz cekindigimiz icin bizden kacıyor yoksa sevmeme gibi bir durum sözkonusu degil...ilk konuşma konuşulacak kişiye ve ortama göre degişir ...örnegin yeni tanıstıgımız bir arkadaşla güncel konulardan konuşmak gibi... amaç ortak noktada buluşmak ...
      benimki zaten kafamın içinde olan bir şey.insanlardan öyle bir duyum almıyorum hatta tam tersi yani sevildiğimi söylüyorlar. ben neden bu kadar şüpheciyim bilmiyorum sevilmek fiilini mi konduramıyorum acaba kendime. bir yerde sorun var ama nerde tam anlayamadım sosyal fobi olayını biraz araştırınca bu forumda, bendeki daha farklı gibi duruyo var mı teşhis koyacak birileri

Yorum

Sevilmeyi kendinize konduramamanızın çeşitli nedenleri olabilir. örn, kendinizle ilgili fizik olarak yada dış görünüşünüzde begenmediginiz birtakım özellikler olacagı gibi arkadaş çevresi veya aile fertleri tarafından sizi degersiz hissettiren agır sözler de olabilir .
        işte anlmadığım nokta şu çevremden öyle sözler duymuyorum bunları kendi kendime düşünüyorum. kendimle ilgili beğenmediğim ufak tefek şeyler var tabiki ama bu duyguyu oluşturacak kadar güçlü olduklarını dünmüyor(d)um... belki de düşünüyorumdur ama yine söylüyorum kafamın içinde
        sürekli kuruntular yaratan bir mekanizma var gibi kendime acımayı seviyormuşum gibi geldi şu an ya da saçmalıyorum bilemedim

Yorum

hoşgeldin fulya. sosyalfobhini olcecegim. kaç tane arkadaşın var?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: schrödingerinkedisi View Post
            hoşgeldin fulya. sosyalfobhini olcecegim. kaç tane arkadaşın var?
            hoşbuldum. 3 tane dostum dediğim insan var. arkadaş dersen cok ama kayda değer 12 13

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fuliA View Post
              hoşbuldum. 3 tane dostum dediğim insan var. arkadaş dersen cok ama kayda değer 12 13
              neden sosyalfobi olduğunu düşünüyorsun.......(daha önce yazmissan kusura bakma ben uzun yazıları okumuyorum iki satırla ifade edersen çok sevinirim)

Yorum

neden sosyalfobi olduğunu düşünüyorsun.......(daha önce yazmissan kusura bakma ben uzun yazıları okumuyorum iki satırla ifade edersen çok sevinirim)
                ilk adımı hep karşımdan bekliyorum, onaylanma isteği gibi bir şey... çekingenlikle sosyalfobi aynı şey mi?

Yorum

ilk adımı hep karşımdan bekliyorum, onaylanma isteği gibi bir şey... çekingenlikle sosyalfobi aynı şey mi?
                  biraz daha açık ifade edebilir misin.

Yorum

sizde gercekten sf yok
                    çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. işte ben bunun olup olmadığını kuruntu yapa yapa buldum bu forumu aynı sıkıntıları yaşayan insanların bunu nasıl yendiğini merak ediyordum. kendimi olduğum gibi kabul etmeye başlasam daha iyi olur herhalde...

Yorum

biraz daha açık ifade edebilir misin.
                      mesela bir grup insan ben ortama girmeden önce kaynaşmışsa aralarına girmeye çekiniyorum bazen kabul edilmeyecekmişim gibi bir his.

Yorum

mesela bir grup insan ben ortama girmeden önce kaynaşmışsa aralarına girmeye çekiniyorum bazen kabul edilmeyecekmişim gibi bir his.
                        ilaç tedavisine gerek yok. bir psikoloğa basvurabilirsin istersen.

Yorum

ilaç tedavisine gerek yok. bir psikoloğa basvurabilirsin istersen.
                          ilaçlara karşı önyargılıyım zaten. psikoloğa gitmeyi deniycem. saol

Yorum

İşleniyor...
                          X