Duyuru

Collapse
No announcement yet.

merhaba

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• merhaba

merhaba bende yeniyim... yaşım 19 üniversite sınavına hazırlanıyorum ve cam kemik hastasıyım...hastalığım nedeniyle çocukluğumdan beri kalabalık ortamlardan uzak durdum.bunun getirdiği sorunlarla uğraşmaktayım hastalığım yüzünden çocukluğum evde hastanede alçılı bir şekilde geçti.okulda hep sıramda otururdum az arkadaşım vardı hasta olduğumu hemen hemen bütün okul bilirdi bir şey olur diye dikkat ederlerdi.artık iyiyim ama sosyal ortamlarda çok kötüyüm.bir ortama girdiğimde gergin oluyorum çekiniyorum kimseyle doğru düzgün konuşamıyorum herkesin bana baktığını düşünüyorum açıkcası sosyal biri değilim.şuan dersaneye gidiyorum puanım kötüydü bir sene bıraktım maddi durumumuz çok iyi oladığı için ailem anca bu sene beni dersaneye gönderebildi.dersaneye gittiğimde anladımki 4 sene boyunca birşey öğrenmemişim sınıfımdakilerde çok iyiler böyle oluncada benim moralim bozuluyo ve ders çalışamıyorum kazanamıcağımı düşünüyorum
    siteyi yeni keşfettim böyle bir site arıyordum sonunda buldum

Her karanlık gecenin bir aydınlık gündüzü vardır.
    Geçmiş olsun galiba azcok geçmişte ve şuan sadece psikolojik sorun kalmış anladığım kadarı ile, ilk başta kendinize güvenin, eğitim sadece bir meslek para edinmek adına yapılan bir şeydir. Bu yüzden heyecan yapmaya moralinizi bozmaya gerek yok. Bir sene olmaz 2 senede yaparsın ama moralini bozmaman gerekiyor. Okulu biraz araç olarak görürsen daha realist olursun ve çalışmayı da bir tür gereklilik görürsün. Ozaman değer vermeden çalışırsın. Cok kişiyi biliyorum ilk seneden kötü bölümlere giderler ama 4 sene sonra cok daha iyi bölümleri okuyup atanıp iyi paralar kazanlar biliyorum.Seninde böyle de olabilir.En büyük hastalık unutma ki umutsuzluktur. Ona yakalanırsan bir daha başka bişey yapamazsın.
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Sen büyük bir yol katetmişsin bile . demekki hemen olmasada zamanla bir değişim mutlaka oluyor.
      Bunun için yine zamana yayarak her problemi ve geçmesini umarak birazda çabalayarak güzel değişimlere şahit olucaksın. Önce inan snra zaman de ve ilerle.

Yorum

Aramıza hoş geldin .

Arkadaşların da söylediği gibi asla ümitsizliğe kapılma ,sabır ve kendine güven en önemli desteğin olacaktır .Sınıftaki diğer arkadaşlarının senden daha iyi durumda olmaları sonucu kapıldığın ruh hali çok doğal ama bu aradaki farkı kapatmak zor değil ,sadece biraz daha çaba göstermen daha çok ders çalışmanla bu farkı kapatman mumkun .

Önemli olan üniversiteyi kazanabilmen değil ,geçerli bir meslek sahibi olman önemli .Kılavuzları çok iyi incele bilmediğimiz bir çok eğitim dalı var ,iyi araştır ve kendini ona gore yönlendir .

Her şey senin elinde azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz ,yeterki kendine inan ve çalış .
        ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Hoşgeldin buraya.Aynı yaştayız ve bende senin gibi üniversite sınavına hazırlanıyorum...Çok geçmiş olsun dostum ve bunca zamana kadar nelere katlanmışsın.Bu ne demek biliyormusun?Hayata karşı güçlüsün demek.Hayatta senin için en büyük çizgiyi atlamışsın.Bundan sonra çıkacak engellerde de korkma,güçlü olduğunu hatırla.Sosyal ortamlara girerken bende gergin oluyorum,şüphelerim oluyor çünkü sessiz biriyim.Sosyal ortamda durmadıkça daha çok gerginleşirsin.Emin ol bunu alıştırarak atlatabilirsin.Sınav konusunda da sakın olumsuz düşünme.Dershaneye ilk sene giden biri olarak puanım düşük diye bir sene daha hazırlanıyorum ve dershanesiz ama olumlu düşünmek zorundayım..Çoban olupta dershane yüzü görmemiş tanıdıklar var nasıl yükseliyorlar?Sen güçlüsün ve başarırsın merak etme ama öncelikli olarak rahat düşün,kendine inan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
            Her karanlık gecenin bir aydınlık gündüzü vardır.
            Geçmiş olsun galiba azcok geçmişte ve şuan sadece psikolojik sorun kalmış anladığım kadarı ile, ilk başta kendinize güvenin, eğitim sadece bir meslek para edinmek adına yapılan bir şeydir. Bu yüzden heyecan yapmaya moralinizi bozmaya gerek yok. Bir sene olmaz 2 senede yaparsın ama moralini bozmaman gerekiyor. Okulu biraz araç olarak görürsen daha realist olursun ve çalışmayı da bir tür gereklilik görürsün. Ozaman değer vermeden çalışırsın. Cok kişiyi biliyorum ilk seneden kötü bölümlere giderler ama 4 sene sonra cok daha iyi bölümleri okuyup atanıp iyi paralar kazanlar biliyorum.Seninde böyle de olabilir.En büyük hastalık unutma ki umutsuzluktur. Ona yakalanırsan bir daha başka bişey yapamazsın.

çok teşekkür ederim desteğin için.evet şuan sadece psikolojik sorunlarım kaldı.çevremdeki herkes benim başarılı olacağımı ve bunları atlatacağımı söylüyorum ama buna inancım kalmadı yaklaşan sınav nedeniyle ve bu sene gitmem gerektiği için fazla gerginim gereğinden fazla sinirliyim bu yüzden etrafımdaki insanları istemden de olsa kırıyorum.onları kırmamak için kendimle mücadele ediyorum ama beni tanıdıklarını söyledikleri halde böyle davranmaları sinirimi bozuyor bende kırıcı oluyorum.böyle olunca da çevremde arkadaşlarım yok denecek kadar azaldı.bir sene bıraktığım için bu sene kazanmam gerekir üniversiteyi ailem bir sene daha bırakmama izin vermez versede dersaneye gidemem.umutsuzluğa kapılmamak için elimden geleni yapıyorum..teşekkür ederim tekrar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Menessa View Post
              Sen büyük bir yol katetmişsin bile . demekki hemen olmasada zamanla bir değişim mutlaka oluyor.
              Bunun için yine zamana yayarak her problemi ve geçmesini umarak birazda çabalayarak güzel değişimlere şahit olucaksın. Önce inan snra zaman de ve ilerle.
              evet bazen gerçekten yapabilirim başarabilirim diyorum sonra bir bakıyorum her şey eskisi gibi yine karamsar biri oluyorum.bu arada teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MEGAN View Post
                Aramıza hoş geldin .

Arkadaşların da söylediği gibi asla ümitsizliğe kapılma ,sabır ve kendine güven en önemli desteğin olacaktır .Sınıftaki diğer arkadaşlarının senden daha iyi durumda olmaları sonucu kapıldığın ruh hali çok doğal ama bu aradaki farkı kapatmak zor değil ,sadece biraz daha çaba göstermen daha çok ders çalışmanla bu farkı kapatman mumkun .

Önemli olan üniversiteyi kazanabilmen değil ,geçerli bir meslek sahibi olman önemli .Kılavuzları çok iyi incele bilmediğimiz bir çok eğitim dalı var ,iyi araştır ve kendini ona gore yönlendir .

Her şey senin elinde azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz ,yeterki kendine inan ve çalış .

hoşbuldum ümitsizliğe kapılmamaya çalışırım sabırda gösteririm fakat kendine güvenim yok biliyorum kendime güvenmezsem yapamam ama bu sorunu aşamadım uzun zamandır. okuduğum lisede eğitim kötüydü bende bu sene dersaneye gidiyorum sınıfımdakilerde benim gibi bir sene bıraktılar ama benden çok iyiler bu her ders her deneme sınavında ortaya çıkıyor o kadar üzülüyordum ki geçe ay dersaneyi bırakmayı bile düşündüm önerilerin için teşekkürler

Yorum

.......................
                  Last edited by hale46; 04-07-2015, 04:45 AM.

Yorum

.......................
                    Last edited by hale46; 04-07-2015, 04:46 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
                      Hoşgeldin buraya.Aynı yaştayız ve bende senin gibi üniversite sınavına hazırlanıyorum...Çok geçmiş olsun dostum ve bunca zamana kadar nelere katlanmışsın.Bu ne demek biliyormusun?Hayata karşı güçlüsün demek.Hayatta senin için en büyük çizgiyi atlamışsın.Bundan sonra çıkacak engellerde de korkma,güçlü olduğunu hatırla.Sosyal ortamlara girerken bende gergin oluyorum,şüphelerim oluyor çünkü sessiz biriyim.Sosyal ortamda durmadıkça daha çok gerginleşirsin.Emin ol bunu alıştırarak atlatabilirsin.Sınav konusunda da sakın olumsuz düşünme.Dershaneye ilk sene giden biri olarak puanım düşük diye bir sene daha hazırlanıyorum ve dershanesiz ama olumlu düşünmek zorundayım..Çoban olupta dershane yüzü görmemiş tanıdıklar var nasıl yükseliyorlar?Sen güçlüsün ve başarırsın merak etme ama öncelikli olarak rahat düşün,kendine inan.
                      hoşbuldum çok sağol beni anlayan insanları bu sitede buldum evet eskisine göre iyiyim iyileştim sayılır fakat hastalığın getirdiği psikolojik sorunlardan kurtulamadım ve etrafımdaki insanların bunu anladığını düşünmüyorum.dışarıdan zaten duygularımı fazla belli eden biri değilim ama değer verdiğim insanlar benim her halimi bilirler.ben hep gülen biriydim taki bu sene dersaneye gidene kadar artık az gülen az konuşan biri oldum.sosyal ortamlarda dahada kötü oluyorum.eskisinden kötüye gittiğimi düşünüyorum.ama hiç bir zaman hastalığımdan bahsedip bütün ilgileri üstüme çekmez bundan nefret ederim.ki benim yazdıklarım yaşadıklarımın bir kısmıydı seninde dediğin gibi güçlü biriyim ama bunu hissedemiyorum güçlü olduğumu düşünmüyorum.herkesin yardımına koşan sorunlarını dinleyip çözüm bulan ben kendime yararım dokunmuyor bu arada desteğin için teşekkürler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46 View Post
                        Sen küçük yaştan beri hastalık denen şeyin ne demek olduğunu biliyorsun . Bu yüzden tanıdığın birçok kişiden daha güçlüsün . Çekinme onlardan . Sen hayatı tanıyorsun . Ve birçok şeyi aşmışsın . Sakın karamsarlık çukuruna düşme . Bir kere girdin mi çıkamıyorsun . Gücünü kullanmaya devam et . Daha iyi daha iyi olmak için çabala . Arkadaşlarının senden daha verimli olması çok normal .Ara vermişsin . Açığı kapatacaksındır muhakkak . Sakın kendine güvenini kaybetme . Daha gençsin anladığım kadarıyla yolun açık olsun ...
                        çok teşekkür ederim desteğin için söylediklerin o kadar doğru ki evet senin anlattığın biriyim ama neden hala böyleyim bilmiyorum

Yorum

.....................
                          Last edited by hale46; 04-07-2015, 04:46 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46 View Post
                            Yaşadığın sıkıntılar sonra çok normal böyle olman . Kendini suçlama sakın . Senin yerinde kim olsaydı tökezlerdi . Diğer arkadaşlarınla karşılaştırma kendini . Onlar senin sıkıntılarını yaşasalardı emin ol senin kadar yol katedemezlerdi belki de . O yüzden güven kendine farkında değilsin ama sen hepsinden daha güçlüsün o yüzden büyütme onları gözünde . Sen sadece kendi yoluna odaklan .
                            diğer arkadaşlarımla karşılaştırmıyorum kendimi ama dersanede derste o kadar kötü oluyorumki çok eksiğim var sınıfta sonuncuyum sayısalda okuyorum ilk defa dersaneye gidiyorum ve okulda bir şey öğrenmediğimi gördüm.hedefime ulaşmak için pes etmiyorum etmeyi düşünmüyorum geçen ay dersaneyi bırakmayı bile düşünmüştüm..

Yorum

Anlaşılan senle pek bir ortak düşüncelerimiz var neyse Allah sana güç versin,tekrardan geçmiş olsun..

Yorum

İşleniyor...
                              X