Duyuru

Collapse
No announcement yet.

selam herkese, bu forum bana cok iyi geliyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• selam herkese, bu forum bana cok iyi geliyor

Merhaba, yeni katildim bende araniza.ilk defa meslegim disinda bir foruma uye oldum.cunku burasi beni anlayabilecek ya da onlari az ya da cok anlayabilecegim insanlarla dolu.benim icin cok cok iyi.ben kucuk yastan beri sorunluyum ama disariya hic belli etmiyorum devamli olmek istiyorum hayati sevmedim hic, sevenleri de anlamiyorum.intihar etmicem onu biliyorum cunku bu hayata dayanamazsam cehenneme hic dayanamam bi ara ucretli ogrtlik yapmistim ogrencilerin psikolojisiyle cok ilgilendim cunku bunun onemini cok iyi biliyordum.ama saygi sevgi duyduklari ogretmenlerinin cuzdaninda bileklerini kesmek icin sakladigi jilet vardi biliyo musunuz hayatta cevrenizde sokakta aslinda o kadar psikolojik destege ihtiyaci olan var ki. Yani bizlerden cok var.Ben de iclerindeyim Allaha sukur duzgun mutlu bir aileye, işe, sagliga (psikoloji haric) sahibim. Ama yasamak hic guzel degil keske tas toprak olsaydim oyle yaratilsaydim.ama malesef yasamak zorundayim, zorundayiz

Hoş geldiniz. Burası faydalanmayı bilene ilaç gibidir. İnşallah sizi de hayata bağlayacak bir şeyler bulursunuz.
    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

ilaç kullanıyormusunuz? yoksa ilaçlar fayda etmiyor mu?

Yorum

İntihar konusunda böyle düşünmen çok iyi.Bu hayat geçici güçlü olduğunu hissetip aşmak lazım,Allah bunun için yarattı.İnsanların psikolojik sorunlarındaki ilk katkı aslında birinden destek alma ve bu destek sonuna kadar olursa hastalığı tam yenemesende,en azından gelişme baya vardır.İnsanların sorunlarıyla ilgilenmek için yaptığın işleri beğendim.Sonuçta öğrencinin okulundan tut,arkadaşı,sınav stres vs çeşitlidir.Onun dışında Allah'a şükrediyorsun ve bu şükretmelerini daha yaşama da koymalısın.Yaşamanın kötü olduğunu söylemişsin.Belki yaşadığın yerden kaynaklı ya da hayatında farklılık olmamasından da hayatı anlamsız buluyorsun.Yaşamanın güzel olmadığını bende söylüyorum bu aralar.Ama bunları sırf yaşamımızı anlamladıramadığımız için söylüyoruz.Bunu anlamlandırmada çabalarsak aslında çok güzeldir.Bazen evimin karşında iki kuş görüyorum,ikiside birbirlerine sımsıkı olup,mutlu görünüyorlar.Genel olarak hayvanlarda böyle,belgeselde görüyoruz yaşamda kalmak için biri diğerini yiyor ve her türlü koşulda mutlu kalmaya çalışırlar.Sayfaya yeni geldin,umarım sorunlarını paylaşıp yardımcı oluruz ve hoşgeldin metal2025 umarım

Yorum

Allah a ölmek için nasıl dua edildiğini araştırıp buldum.çünkü ona isyan etmekte istemem.bence sende böyle düşün bunu.bende intahar etmem.inanç bu noktada bizi kurtarıyor.hayatı anlamsız bulduğun noktada kendinden daha kötü hayat yaşayanları düşünebilirsin.sende benim gibi duygu durum bozukluğunu hissettim.bir an çok olumlu mutlu bir an ümitsiz.bu durum o kadar hızlı yer değiştiriyor ki anlatamam. sanırım bu tarz bir hastalığa sahipsin???

Yorum

Hoş geldin kardeşim. İyi forumlar diliyorum. Burada gerçekten hayatı sorgulayan, düşünen, hassasiyeti yüksek, hoş insanlar var. Umursamaz insanların yeri değil bu forum. Her türlü sıkıntını, içine attığın herşeyi masaya yatırıp, değişik fikirlerle çözüm yolları üretilebiliyor. en azından rahatlamanı sağlıyor."bu hayata dayanamazsam cehenneme hic dayanamam " cümlen çok hoşuma gitti. Keşke bu ufak formül, bu bilinç, bu güzel anahtar herkeste olsa. Hayatımda taş toprak olup sonsuza dek yokolmayı arzuladığım pek çok an oldu.
            Orjinal yazı sahibi: metal2025 View Post
            Merhaba, yeni katildim bende araniza.ilk defa meslegim disinda bir foruma uye oldum.cunku burasi beni anlayabilecek ya da onlari az ya da cok anlayabilecegim insanlarla dolu.benim icin cok cok iyi.ben kucuk yastan beri sorunluyum ama disariya hic belli etmiyorum devamli olmek istiyorum hayati sevmedim hic, sevenleri de anlamiyorum.intihar etmicem onu biliyorum cunku bu hayata dayanamazsam cehenneme hic dayanamam bi ara ucretli ogrtlik yapmistim ogrencilerin psikolojisiyle cok ilgilendim cunku bunun onemini cok iyi biliyordum.ama saygi sevgi duyduklari ogretmenlerinin cuzdaninda bileklerini kesmek icin sakladigi jilet vardi biliyo musunuz hayatta cevrenizde sokakta aslinda o kadar psikolojik destege ihtiyaci olan var ki. Yani bizlerden cok var.Ben de iclerindeyim Allaha sukur duzgun mutlu bir aileye, işe, sagliga (psikoloji haric) sahibim. Ama yasamak hic guzel degil keske tas toprak olsaydim oyle yaratilsaydim.ama malesef yasamak zorundayim, zorundayiz

Yorum

Ben de senin anlayamadığın hayatı seven insanlardan biriyim.. Candan öte herşeyin boş olduğunun yaşadığım her anın istediğim şeylere ulaşacak kudreti sağladığının farkında yani senin anlayamadığın biri Hayatı sev.. ve hoşgeldin..!!
              ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: metal2025 View Post
                Merhaba, yeni katildim bende araniza.ilk defa meslegim disinda bir foruma uye oldum.cunku burasi beni anlayabilecek ya da onlari az ya da cok anlayabilecegim insanlarla dolu.benim icin cok cok iyi

biliyo musunuz hayatta cevrenizde sokakta aslinda o kadar psikolojik destege ihtiyaci olan var ki. Yani bizlerden cok var.Ben de içlerindeyim

Allaha sukur duzgun mutlu bir aileye, işe, sagliga (psikoloji haric) sahibim. Ama yasamak hic guzel degil keske tas toprak olsaydim oyle yaratilsaydim.ama malesef yasamak zorundayim, zorundayiz
                Aramıza hoş geldiniz ,geçmiş olsun .

İnsanlar her ne kadar kabul etmesede sorunu olmayan insan hemen hemen hiç yok ,ama bunu kabullenemiyorlar .Evet desteğe ihtiyacı olan çok kişi var ve bizlerde burada bir aile olarak elimizden geldiğince birbirimize destek olmaya çalışıyoruz ..

Yaşamanın tadını çıkarmak için bir çok insanın sahip olamadıklarına sahipsiniz ama ne yazıkki bu nimetlerin pek farkında değilsiniz yada degilmış gibi davranıyorsunuz .

Sizin gibi mutlu bir yuvaya ,güzel bir işe sahip olabilmek bile başlı başına bir şans .Bu şansı tepmeyin ,kıymetini bilin .
                ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Madalyon çift taraflıdır, hep kara tarafından bakmayı bırak dünyada bu kadar güzellik varken karanlıklarda boğulma. Kendine yeni bir ilgi alanı oluştur yaşama hevesi getirir. Tecavüz kaçınılmazsa çırpınmayı bırak zevk almaya bak sözü de cuk oturuyor sanırım

Yorum

Yani yaşamak da, dünyaya geldiğimize göre kaçınılmaz olduğundan, iyi bir şekilde yaşamak. İyi yaşamak, çocuklara göre PC de oyun oynamak, liseliye göre iyi yaşamak sınavdan 95 almak, kimine göre kirada oturmamak, kimine göre sağlıklı olmak....İyi yaşamak öylesine çeşitli ve göreceli ki, bu karmaşa birbirimizin hayatlarını değerlendirirken yanılgılara sebep oluyor. Bize göre çok imrenilecek bir hayatın içinde çok miktarda huzursuzluklar olabiliyor, yada böyle yaşanır mı dediğimiz şahıs gerçekten hzuurlu olabiliyor. Bu sebepten yaşamla savaşmak, daha az hata yapmak ve bir miktar huzur bulabilmek için, herkes kendi ruhuna, kendi bünyesine göre özgün bir hayat yaşamalı. Taklit yaklaşımlar huzur vermez.
                    Orjinal yazı sahibi: Tufan Yavaş View Post
                    Madalyon çift taraflıdır, hep kara tarafından bakmayı bırak dünyada bu kadar güzellik varken karanlıklarda boğulma. Kendine yeni bir ilgi alanı oluştur yaşama hevesi getirir. Tecavüz kaçınılmazsa çırpınmayı bırak zevk almaya bak sözü de cuk oturuyor sanırım

Yorum

İşleniyor...
                    X