Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Merhaba:)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Psikolog bir bayan için iyi bir meslek eyvallah ama kusura bakmazsan ben psikologluk ünvanını gereksiz ve işe yaramaz buluyorum. Psikiyatristlere saygım sonsuz, hizmetlerini takdir ederim ama psikologları inanılmaz gereksiz buluyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
      Psikolog bir bayan için iyi bir meslek eyvallah ama kusura bakmazsan ben psikologluk ünvanını gereksiz ve işe yaramaz buluyorum. Psikiyatristlere saygım sonsuz, hizmetlerini takdir ederim ama psikologları inanılmaz gereksiz buluyorum. İyi çalışmalar dilerim.
      Görüşünüze saygı duyuyorum. Bana sorarsanız kendini geliştirmiş bir psikolog hatta yüksek lisans yapmamış olan psikoloji mezunlarının hizmetleri de takdir edilmeli. 4 yıl psikoloji okumak çok da kolay değildir herhalde.

Yorum

Hosgeldiniz

Yorum

Olgunlukla karşılamanıza sevindim esra hanım. Kesinlikle size bir sözüm yok. Ben sadece zamanında gittiğim sayısız psikoloğun, 600 civarı soruluk testlerini, "şu şekle bak ne görüyorsun?" gibi resim testlerinden çıkarımlara varma çabalarını bilfiil büyük bir hayal kırıklığıyla yaşadığım için bu bilime değil ama bu ünvana kapılarımı kapattım. Psikolojiyi çok severim, terimsel yada akademik anlamda değil ama insanları gözlemleme ve yorumlama konusunda oldukça istekliyim. Mesleğini güzel yapar, helal kazanır, özveride bulunur, elinden geleni yapar, hastasına ağlar, gece gündüz çalışır orasını bilemem. 4 sene psikoloji okumak kolay değildir elbette, o konuda bir itirazım yok. Sadece yüzlerce soruluk psikolog testleri ve mürekkep boyalı resimlerin hastada uyandırdığı çağrışımlardan, hastalığın kökenine inme metodunu son derece yanlış buluyorum. Sistem yanlış ve bu sistem değişmeli. Hastayı alıp terapi şeklinde korkularıyla yüzleştirmek, hasta ile tuhaf diyaloglar kurmak, heyecanlandırmak, şok etmek bile bundan daha faydalı olacaktır. Hiçkimsenin hazırladığı test ile insan gibi sonsuz bir varlığın sorunları saptanamaz. Hastaya boş bir kağıt verip, "yaz" demek bile bundan daha mantıklıdır. Nezaketinizden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım beni yanlış anlamadınız. Hoşgeldiniz.
          Orjinal yazı sahibi: esra6 View Post
          Görüşünüze saygı duyuyorum. Bana sorarsanız kendini geliştirmiş bir psikolog hatta yüksek lisans yapmamış olan psikoloji mezunlarının hizmetleri de takdir edilmeli. 4 yıl psikoloji okumak çok da kolay değildir herhalde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
            Olgunlukla karşılamanıza sevindim esra hanım. Kesinlikle size bir sözüm yok. Ben sadece zamanında gittiğim sayısız psikoloğun, 600 civarı soruluk testlerini, "şu şekle bak ne görüyorsun?" gibi resim testlerinden çıkarımlara varma çabalarını bilfiil büyük bir hayal kırıklığıyla yaşadığım için bu bilime değil ama bu ünvana kapılarımı kapattım. Psikolojiyi çok severim, terimsel yada akademik anlamda değil ama insanları gözlemleme ve yorumlama konusunda oldukça istekliyim. Mesleğini güzel yapar, helal kazanır, özveride bulunur, elinden geleni yapar, hastasına ağlar, gece gündüz çalışır orasını bilemem. 4 sene psikoloji okumak kolay değildir elbette, o konuda bir itirazım yok. Sadece yüzlerce soruluk psikolog testleri ve mürekkep boyalı resimlerin hastada uyandırdığı çağrışımlardan, hastalığın kökenine inme metodunu son derece yanlış buluyorum. Sistem yanlış ve bu sistem değişmeli. Hastayı alıp terapi şeklinde korkularıyla yüzleştirmek, hasta ile tuhaf diyaloglar kurmak, heyecanlandırmak, şok etmek bile bundan daha faydalı olacaktır. Hiçkimsenin hazırladığı test ile insan gibi sonsuz bir varlığın sorunları saptanamaz. Hastaya boş bir kağıt verip, "yaz" demek bile bundan daha mantıklıdır. Nezaketinizden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım beni yanlış anlamadınız. Hoşgeldiniz.
            Yok, olur mu öyle şey tabii ki yanlış anlamadım. Psikologluğu gereksiz bulduğunuz tarafta size kesinlikle hak veriyorum ama hani bir de dediniz ya ''Mesleğini güzel yapar, helal kazanır, özveride bulunur, elinden geleni yapar, hastasına ağlar, gece gündüz çalışır'' işte bu tam da benim hayalim.. Hastalarına gerçekten değer veren bir psikolog olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.. Görüşleriniz benim için çok kıymetliydi. Hoşbuldum, teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: +dilara+ View Post
              Hosgeldiniz
              Tesekkürler, merhaba.

Yorum

hoşgeldin esra.felsefe bölümü zor mu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: antonio_montana View Post
                  hoşgeldin esra.felsefe bölümü zor mu
                  teşekkürler, merhaba. Henüz LYS' ye hazırlanıyorum. fakat eğer felsefeyi seviyorsanız, onu okumaktan sıkılmıyorsanız bence harika bir bölüm gibi görünüyor.

Yorum

diğer bütün bilimler ilkelerini felsefeden alırlar ve felsefede konusulmayacak tartısılmayacak hiç bir konu yoktur

Yorum

Esra sen forum Dh da Mehmet Ali nickli birisine arkadaslik istegi gonderdin mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: majorun dibiyim View Post
                        Esra sen forum Dh da Mehmet Ali nickli birisine arkadaslik istegi gonderdin mi?
                        Daha onun ne olduğunu bile bilmiyorum. Bunun nereden çıktığını açıklarsanız çok sevinirim.
                        Last edited by esra6; 23-05-2014, 01:32 PM.

Yorum

Hoş geldin esra6, umarım hayallerine kavuşursun ve umarım burada kalıcı olur dertleri olanlara bir nebze olsun derman olursun
                          Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                            Hoş geldin esra6, umarım hayallerine kavuşursun ve umarım burada kalıcı olur dertleri olanlara bir nebze olsun derman olursun
                            çok teşekkür ederim.

Yorum

İşleniyor...
                            X