Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Derdimi anlayabilecek , karşılıklı paylaşabileceğimiz birileri :)

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Derdimi anlayabilecek , karşılıklı paylaşabileceğimiz birileri :)

  Arkadaşlar merhaba ve geçmiş olsun Ben 1 yıldan fazladır yurt dışındayım ve Türk arkadaşım yok. Türkiye'deki ailem ve arkadaşlarımla konuşurken de onlara derdimi/dertlerimi anlatmıyorum bir de kafaları bende kalmasın. Bir süredir bu sitede dolanıyorum, buraya yazmak ve bazı yazıları okumak beni bir nebze rahatlatıyor; yalnız olmadığımı düşünüyorum. Eğer tanışmak isteyen varsa ya da derdini anlatmak isteyen, konuşmak isteyen hiç çekinmeden yazabilir
  Not: Bende depresyon, anksiyete bozukluğu, panik atak, hipokondri her şey var bende

 • #2
  NIcin yurt disindasiniz okul mu ismi?
  'Öldüm' der durur, yine de yaşarsın!...

  Yorum


  • #3
   Öncelikle geçmiş olsun.Hepside ciddi hastalıklar.İlaç kullanıyor musun bunlar için?Ayrıca yurtdışına iş için mi,okul için mi gittin bende merak ettim.Onun haricinde derdimi anlatamam belki ama yazmak istersen buraya ve bize yazabilirsin.Hoşgeldin .

   Yorum


   • #4
    Yurt dışında ana dilini konuşabileceğin arkadaşlarının olmaması daha avantajlı değil mi? hep sıkıntıları konuşup sıkılırdın daha fazla.yabancılarla olmak beyni farklı konulara transfer eder. Daha iyi.

    Bize sık sık yazarak bu açığı kapatabilirsin. Forumdaki arkadaşlar sorunlarla yakından ilgilenirler ve iyi niyetliler.

    Yorum


    • #5
     Burada öğrenciyim. İlk olarak dil okulu için gelmiştim sonra baya ilerlettim şimdi burada finans okuyorum. Türk arkadaşımın olmaması ilk başlarda güzeldi de artık karşılıklı ana dilimde sohbet edebileceğim birilerini arıyorum.Onun yeri ayrı sonuçta. Geçen yıl cipralex ve bir dönemde ativan kullanmıştım.Tekrar aynı ilaçları kullanmaya başladığımda çok garip yan etkiler hissettim.Şuan hiç ilaç kullanmıyorum.İlaç kullanmaya bile korkar bir vaziyetteyim.

     Yorum


     • #6
      sohbet etmeyi severim. bende ilaç kullanmaktan korkuyorum bazen. mesela xanax daha önce biçok kez kullandığım bi ilaç. ama 40yılda bir kullanıyorum(bi dahaya 70yaşında kullanıcam heralde). yinede xanax'ı içerken acaba bi zararı olur mu gıda zehirlenmesi yaşar mıyım gibi düşünceler oluyor. cipralexi bende kullandım başlarken değilde bırakırken zorlandım. 3hafta yan etkilerini çektim. bi dahada başlamak istemem cipralexe. eskisi gibi panik atakta yaşamadım iyi geldi panik ataklara. sadece kaygı bozukluğu yaşıyorum işte. o da geçicek. psikoloji birden düzelmiyor zamanla düzeliyor.

      Yorum


      • #7
       Cipralex yan etkisi bol olan ilaç.Kimse ilaç kullanmak istemiyor ama sırf iyileşmek için kullanmaktan çare gelmiyor insanında ama senin gibi birçok insan düşünüyor.Peki psikolojik sorunların ne kadar ileride?Yoğun bu sorunları geçiriyor musun yoksa hafif mi?Bunun dışında dilini geliştirmen çok güzel birşey.Burada hepimizle konuşabilirsin,buraya yazabilirsin.Tekrardan söyleyim.

       Yorum


       • #8
        Hastalığımın yoğunluğu şu şekilde; kafamda sürekli hastalıklar ve ölüm var. Genç yaşta ciddi bir hastalığa yakalanacağımı düşünüyorum sürekli. Vücudumda hergün farklı sorunlar hissediyorum. Artık bunların üstesinden nasıl gelicem bilmiyorum.

        Yorum


        • #9
         Geçmiş olsun nasil oldunuz uzun zamndir yazmiyosunuz

         Yorum


         • #10
          bende nerdeyse 1 yıldır abd deyim siz nerdesiniz..

          Yorum


          • #11
           Bir süredir siteyi takip edemedim. Ailevi bazı sorunlar yaşadım okulu dondurup ülkeye geri döndüm. Ben orada Toronto'da okuyordum.Siz ABD'de nerede yaşıyorsunuz?

           Yorum


           • #12
            Ben Massachusetts'deyim..

            Yorum

            İşleniyor...
            X