Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anksiyete tekrarlarmı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anksiyete tekrarlarmı

arkadaşlar bundn bi 6 ay önce anksiyete hastasıydım ilaç tedavisiyle bitirdim.Ama bu aralar fazla takıntım olmaya başladı.En ufak bişeyde kötü düşümüyorum.Hatta bi ara şizofren olduğumuda düşündüm.Ama şizofren belirtileri yok bende.Bu nasıl birşey?

arkadaşlar bişeler yazın daaa

Yorum

Diğer tüm psikiyatrik hastalıklarda olduğu gibi anksiyeteninde tekrarlama riski vardır.Hastalığın tedavisinde başarılı olunmuş ve bu yüzden tedavi sonlandırılmış olsa bile bu risk tamamı ile ortadan kalkmış olmaz.

Rahatsızlığınızın nüksedecek şüphesi varsa ve belirtileri yaşadığınızı düşünüyorsanız en kısa zamanda doktorunuzla tekrar görüşmenizde fayda var.

Geçmiş olsun.
      Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

çok sağol.ama önceden anksiyetede baş ağrısı ,halsizlik ... oluyordu.Şimdi ise sadece sık sık tuvalete gitme oluyor.Bide en ufak bişeden kötü his duyma gibi şeyler oluyor.Buda anksiyetenin bir belirtisimi?

Yorum

Hastalığın belirtileri değişken olabilir..''en ufak bişeden kötü his duyma'' yani kaygı hissi ..zaten anksiyete adı üzerinde bir kaygı bozukluğudur..dolayısı ile buda bir belirti olabilir..yinede herşeyin en doğrusunu size bir uzman söyleyebilir.

Yorum

yani bunun şizofrenle alakası yok dimi.bazen şizofren olduğumuda düşünüyom ama belirtileri bende yok

Yorum

Anksiyete bozukluklarında özellikle okb-li hastalarda zaman zaman genel bir kaygı oluşur..buda acaba şizofrenmiyim yada şizofren olurmuyum ?..hayır olmazsınız anksiyete şizofreniye kesinlikle dönüşmez içiniz rahat olsun

Yorum

sonkartal çok sağol benimde merak ettiğim buydu.Ama bir türlü söyleyemedim çok sağol çok çok çok teşekkürler.

Yorum

Sen sağol, endişeni bir nebze de olsa ortadan kaldırmana yardımcı olabildiysem mutlu olurum.

Yorum

çok yardımcı oldun çok sağol

Yorum

moralini bozmak istemem etkilenmede lütfen buraya yazacaklarımdan ama sorduğun için yardımcı olmak istedim evet anksiyete tekrarlar ama nasıl neden tekrarladığı önemli mesela kendimden örnek veriyim sana 13 yıl önce tanıştım panik atakla 17 yaşındaydım çok ağırdı o zaman tedavi oldum geçti sonra yıllar içinde tekrarladı geçti tekrarladı ama neden tekrarladı çünkü ben kafa yapımı değiştiremediğim için bakış açımı değiştiremediğim için strese vücudun verdiği bir tepki bu bi açıdan panik insan stresli insan tez canlı insan olursak olmayada devam edersek tekrarlar mesela şu dönemimde tekrarladı hatta şuan bile vücudumda huzrsuzluklar var naptım tedaviye başladım çok şükür ki doktorum çok iyi ve çok yardımcı fakat bunca yıldır bu panik atak veya anksiyeteyi bilmeme rağmen geldiğinde hala korkuyorum hemde çok eğer korkmazsan ki ben başaramıyorum bidaha tekrarlamaz ve eğer sakin olmayı başarırsan bidaha asla yaşamazsın bence ...

Yorum

bendeki kuruntu yaa doktora gittim onemli bise deil dedi takma kafana

Yorum

İşleniyor...
                        X