Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kötü bir başlangıç

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kötü bir başlangıç

Bazı insanlar gerçekten çok şanslı mesela ileride yapmak istedikleri meslekler var yada yapmaktan hoşlandıkları hobileri. Eğer şanslılarsa hayat onlara gerçek sevgiler bile verebiliyor bazen. Ama eğer ki şanssızlarsa bir sürü sınavla zorluklarla karşılaşıp hayatın onlara neden tokat attığını sorguluyorlar. Ama ne yazıkki hiç bir gruba dahil olamıyorum. Hayatım o kadar sıradan o kadar hiç bir şey olmuyor hiç bir şeyi değiştiremiyorum ki bu yokluk içinde boğulmak üzereyim.

Insanlar kendi kaderini kendileri yaratırlar. Başarıya ulaşmak için calismalisin.
    bir gruba dahil olmalısın yoksa arada sikisirsin
    hayatında bazı şeyleri degistirmen senin elinde olmayabilir ama bazı şeyler senin elindedir. Bunları sen gormelisin. Birazda akışına bırak bazı şeyleri olmuyosa

Yorum

hepimiz için geçerli . şanssızız. değiştirmek elimizde olmuyor bazı şeyleri. bazı insanlar kaderlerini kendisi çizer bbence biz böyleyiz kendi şeçimlerimiz belirleyici. yıllar geçtikçe çok şeyin değiştiğini de göreceksin. koşullar kendiliğinden değişiyor. hayat değişim üzerine kurulu çünkü.

mutlaka senin de sevdiğin şeyler vardır. sıkıntıdan onları göremiyorsun.

Yorum

Sizi buraya yazmaya iten Son Nokta neydi?
        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

hayat anlamsız.bazen herşey boş geliyor

Yorum

Bana genellikle anlamsız ve boş geliyor. Muhtemelen sinir sistemi güçlü olmayan mutsuz yalnız bir insan olarak öleceğim. Son nokta bu galiba yalnızlık hissi

Yorum

sonsuz bir değişimdir hayat...durduğumuz yeri, bakış açımızı değşştirmek içi kulamabiliriz. malesef büyükle yol göstermezler. nelere igi duyuyorsun?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mervealtundal View Post
                Bana genellikle anlamsız ve boş geliyor. Muhtemelen sinir sistemi güçlü olmayan mutsuz yalnız bir insan olarak öleceğim. Son nokta bu galiba yalnızlık hissi
                Hayat halen anlam katılmamış bir şey aslında bana göre,sevdiğin insan yoksa Kötü olduğunda yanında olacak biri yoksa orada anlam barınamaz.anlamsız derken bile anlamsizlıgın anlamından bahsediyoruz.bir anlam arayışı büyük bir anlamdır.seni dinliyor sorununa çözüm bulmaya yardimci olmaya çalışıyoruz bu da farkında olmadığın bir anlamdır.yalnızlık hemen herkesin iliklerine kadar hissettiği bir duygu bence.bazen sevgilin eş Dost unutursada o gerçek o duygu hep arkada bir yerde duruyor.
                "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Hayatın bir hedefi olmaması yerinde bir tespit. Ama hedeflerini sen oluşturacaksın Merve. Eğer bir hedef seçmez isen kendinde kaybolur gidersin. Bu arada yaş kaç ve okuyormusun...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post

Hayat halen anlam katılmamış bir şey aslında bana göre,sevdiğin insan yoksa Kötü olduğunda yanında olacak biri yoksa orada anlam barınamaz.anlamsız derken bile anlamsizlıgın anlamından bahsediyoruz.bir anlam arayışı büyük bir anlamdır.seni dinliyor sorununa çözüm bulmaya yardimci olmaya çalışıyoruz bu da farkında olmadığın bir anlamdır.yalnızlık hemen herkesin iliklerine kadar hissettiği bir duygu bence.bazen sevgilin eş Dost unutursada o gerçek o duygu hep arkada bir yerde duruyor.
                    Belki de hayatın anlamı dıye bişey yoktur sadece aramak arayış vardır. Varılacak bir nokta değildir aranacak bişeydir. Yada kimlerle birlikte olacağına karar vermektir. Kimi yanına alacağını kimi sileceğini seçmektir. Belki de yalnızlıkla anlamsızlık aynı şeydir. Karar veremiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: algea View Post
                      Hayatın bir hedefi olmaması yerinde bir tespit. Ama hedeflerini sen oluşturacaksın Merve. Eğer bir hedef seçmez isen kendinde kaybolur gidersin. Bu arada yaş kaç ve okuyormusun...
                      Çok gencim daha hatta seneye birinci sınıf psikoloji öğrencisi olacağım. Ama hedef koymaktan korkuyorum. Hedefler hırsları doğuruyor. Hırslarsa insanları çirkinleştiriyor. Çirkinleşmekten korkuyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mervealtundal View Post

Belki de hayatın anlamı dıye bişey yoktur sadece aramak arayış vardır. Varılacak bir nokta değildir aranacak bişeydir. Yada kimlerle birlikte olacağına karar vermektir. Kimi yanına alacağını kimi sileceğini seçmektir. Belki de yalnızlıkla anlamsızlık aynı şeydir. Karar veremiyorum
                        Oda olabilir,senin elinde hamur sen nasıl oynarsan anlam o yönde şekil alır.veya hamuru köşeye atıp ben niye hamura şekil veriyorum diyebilirsın.bunların hepsi birer anlamdir. Hayat ne yaşamaya nede ölmeye ikisi arasında sıkışmış isyan ediyoruz.bu sebeble elinde hangi araçlar varsa kullan ve gününü kurtar.

Yorum

Bu dünyaya gelmeyi başarıp,şanssızım demen garip. Yanlış anlama söylediklerimi kaç milyon rakibin vardı. Yolculuğun kendisi güzeldir,varılacak yer değil demişler. Dışarıya daha doğru bak derim ben sana,sana gösterilmeye çalışılanı değil. Kıskanma insanları. Hazır üniversiteyede başlıyosun benim sana tavsiyem erasmus kas. Hatta interrail yapmadan bitirme üniversiteyi. İnsanın hayatında yaşıyorum ulan dediği anlar vardırya. Bunlar o anların gelmesini bekleyerek sahip olunabilecek şeyler değil. Düşünce değil hatıra biriktir.Dünyada senden birtane var. Hatta az birazda bencil ol. Senin istediklerini senin önüne koyacak insan çıkmayacak karşına.

Yorum

Bazen baskalarinin hayatina uzaktan bakip ne kadar kusursuz diye biliyoruz. O hayati yasayan kisi kusurduz olarak nitelendirdigimiz hayatiyla ilgili bi ayrinti anlatiyo aaaa diyoruz. Bize cok ters ayni sartlarda olsak bize problem olucak ama o kisi onunla mutlu. Yani insanlar kendi sartlarinda kendi kisilikleri kendi degerlendirmeleri sonucunda mutlu. Anlik goruntuler imrendirebilir insani ve bu duygu insani daha moralsiz umutsuz yapiyor. Bende yasadim ayni duygulari bi cok kez her acidan. Simdi diyorumki ayni sekilde sanada imrenen vardir ve hayatin ne getirecegi hic belli degil 3 ay karamsar umutsuz sonra oyle bir gun yasarsin ki o 3 ayi hatirlamazsin sonra yine ayni hayat bu oyuzden ben ogrendimki yalnizda hissetsen umutsuzda olsan hayata dokunucaksin birakmicaksin kendini bu daha iyi hissettiriyor ve kendini toparliyarak guzel seyler yapmana yardimci oluyor.

Yorum

Beden sagligi buyuk bir nimettir.sukretmek icin sebeb bulmaliyiz.gercekten cok zor durumda olan insanlar var...birilerine iyilik yapmak bize yasama sevinci verebilir.paylasmak gibi...

Yorum

İşleniyor...
                              X