Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PSİKOLOG OLMAK SİZE NE KAZANDIRDI?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Bir insan tepkileriyle belli etmez ki kendini, ters tepki vermiş olabilir.Gülerken ağlayanlar ağlarken gülenler misali...O sizi rahatsız ediyor çünkü kazançlı olduğunu hissediyorsun.Onun içinin aslında huzursuz olduğunu bilmiyorsun.güler yüzlülüğü bu inancını kırıyor.Belkide acı çekip ağlasa yani klasik tepkileri verse belkide o içindeki inanç kırılır..Cezasını çekti olması gerektiğini düşündüğün şey oldu.Fakat aslında olması gerektiği gibi olmak diye bişey olmadı.Sen o olması gerektiği gibi olmalı fikrini kendinde değiştirmişsin.kötülük yapan birine illede kötülük yapılması gerekmez ki ? suçluya ceza değil onu ıslah etmek doğru olanıdır bana göre...
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Eğer bu diyaloga dönüyorsa belkide gerçekten bir şey yoktur? olamaz mı? senin algında bir problem var olabilir belkide..sen fazla abartmış olabilirsin...Ama eğer varsada bence o vicdanıyla rahat edemez...Cezasını çeker diye fikir yürütüyorum yoksa? Tabi sen zihinsel engellilere suç atmıyorsun değil mi? onlar yaptıklarının farkında değiller...Asla yaptıkları hataların yada eylemlerin farkında olmazlar olamazlar çünkü düşünceden yoksunlar...Düşünemeyen insanlar zaten dank etmez...odun gelmiş odun giderler...Zihin varsa birşeyler var yoksa yok hiç bir şey....
      "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: luthe View Post
        arkadaşlar ne zorluğu haha evet anlıyorum diyorlar dinliyorlar...taş atıp kolları mı yoruluyor
        yapma luthe sence bir işin zorluğunu belirleyen şey fiziksel olarak ne kadar çalıştığı mıdır? bence psikologluk mental olarak çok yorucu bir iş.

Yorum

Fincan bari sen bu konuda espiri yaptığımı anlamadım deme) tabi ki en zor iş bencede bunlar...Ben bu çakma psikologlar için diyorum.Amaçları seans ücreti olmaktan başka hiç bir şey olmayan psikolglara kılıklı kişilere diyorum. işini ehliyle yapan insan zaten karşısındakinin acısını paylaşıyor ve inanıyorum ki aynı oranda oda üzülüyordur...Ve buda işin zorluğunu gösteriyor...
          @fulia sen beni tanımıyorsun ki 2 cümleyle de tanıyorum deme lütfen gülerim çünkü, he psikolog olup olmam konusu belirsiz belkide en iyi psikolog ben olurdum.Acılarla yoğrulmuş bir bedenim var o yüzden empat gücüm iyi diye düşünüyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sudoku
            algım fazlasıyla yerinde, şu zamana kadar hiçbir zaman sebepsiz yere birine sinirlenmedim. ne de bir abartıya kaçtım. abartıya kaçtığımı düşünen olmuş mudur? bilemem. en azından bana abartıyorsun diye yakınan olmadı.
            zihinsel engelliler fazlasıyla hassas insanlar zaten onları kıyaslayamam bile
            sudoku senin böle olup olmadığını düşünmüyorum.Böyle olabilir diye bir pay bırak...İnsan tam olarak kendini analiz edemeyebilir.Objektif olamayabilir değil mi? sinirlendiğinde zaten mantık devre dışı oluyor bilirmisin? bilinç kayboluyor bana göre...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sudoku
              bende zaten yaptığının bedelini ödemeli diye düşünmediğimi zaten dedim. ama en azından bir şeylerin yani karşısındakini kırdığını bilmeli ve en azından bunu yaptığı için üzülebilmeli diye düşünüyorum.
              ne ağlaması ne de yaptığını telafi etmesi o kadar da sorun değil, ama bazıları nedense "ne yaptım ki?" diyaloguna dönebiliyor ki bu benim asıl sinirlendiğim şey.
              Evet hiç olmazsa yaptıklarını bilsinler ya da telafi etmeye çalışsınlar...Onun dışında illa ben ödetmesem de herkesin başka birine verdiği zararın,üzgünlüğün,kırgınlığın bedelini ödemesini isterim.Özellikle de ne yaptığını anlamayan insanların başına öyle şeyler gelsin isterim ki anlasınlar neyin ne olduğunu...Ama farkındadır,çok üzgündür zaten o yeter insanı rahatlatmaya...Uzun lafın kısası öküzlere gıcığım

Yorum

tamam kızgınlık yok sinirlenmek yok..Relax: )) TIP..:d

Yorum

Ne bilim öyle hissettim... nedeni ise diğer mesajımda hiç gülme smileyi vermediğimde sende kızgınlık reaksiyonuna sebebiyet vermiş olabilirim...Tıp diliyle konuşuyorum ne cok bilgiliyim değil mi fincan bunu görse güler bana..

Yorum

peki tamam...Siz kazandınız...ben çekiliyorum... yok ya ben kim hakaret kim.istesemde bunu beceremem..

Yorum

Fincan bari sen bu konuda espiri yaptığımı anlamadım deme) tabi ki en zor iş bencede bunlar...Ben bu çakma psikologlar için diyorum.Amaçları seans ücreti olmaktan başka hiç bir şey olmayan psikolglara kılıklı kişilere diyorum. işini ehliyle yapan insan zaten karşısındakinin acısını paylaşıyor ve inanıyorum ki aynı oranda oda üzülüyordur...Ve buda işin zorluğunu gösteriyor...
                      @fulia sen beni tanımıyorsun ki 2 cümleyle de tanıyorum deme lütfen gülerim çünkü, he psikolog olup olmam konusu belirsiz belkide en iyi psikolog ben olurdum.Acılarla yoğrulmuş bir bedenim var o yüzden empat gücüm iyi diye düşünüyorum...
                      ben böyle konularda hassasım biraz bir de toplumda da hep söylenen şeydir ya o yüzden alındım onlar adına (:

Yorum

Ne bilim öyle hissettim... nedeni ise diğer mesajımda hiç gülme smileyi vermediğimde sende kızgınlık reaksiyonuna sebebiyet vermiş olabilirim...Tıp diliyle konuşuyorum ne cok bilgiliyim değil mi fincan bunu görse güler bana..
                        bunu şimdi gördüm o diil de doktordan tek farkım tıp bilgim eksik demişsin ya ona çok güldüm : ))

Yorum

Allah iyiliğini versin fincan...Ama ne küçük bir eksiklik değil mi? mini minnacık..: ))

Yorum

evet, bi tek o kalmış (:

Yorum

Psikolog olmak, insanların problemlerine (ruhsal) çözüm bulmak için güzel bir imkan sağlamaktadır.
                              Güzel bir meslektir. Umarım herkes problemine bir çözüm bulur.

Bu arada bir soru sormak istiyorum: Ekonomi Psikolojisi konusunda bilgisi olan var mı?

Yorum

sizce en iyi psikoloji bölümü hangisidir? özel üniversitelerde okumak mantıklı mı?

Yorum

İşleniyor...
                                X