Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikolojiyi hangi üniversitede okumalıyımm??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikolojiyi hangi üniversitede okumalıyımm??

merhaba üniversite sınavına 2. girişim psikoloji okumak istiyorm özelde okumayı düşünüyorum ama yüzde elli burslu hangi üniversiteleri tavsiye edersiniz. kıbrısta okumayı tavsiye eder misiniz? çok kararsız kaldım. görüşleriniz benim için önemli.

Ben Psikoloji son sınıf öğrencisiyim. Sana belki yardımcı olabilirim?
    Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

çoook iyi olurr.gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sarı_melek View Post
        çoook iyi olurr.gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Öyleyse şunu sorayım en başta. Hangi üniversiteleri araştırdın, hangileri hakkında fikrin var. Tahmini sınav sonucuna göre hangilerinin gelme olasılıgı daha yüksek?
        Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

devlet üniversitelerine puanım yetmicek bunu biliyorum.özelde yüzde elli gelme olasılıgı var.bazı tanıdıklarım kıbrısı öneriyorlar puanlar düşükmüş orada ama benim için eğitimi çok önemli.kıbrıs ne kadar iyi bi fikrim yok.netten araştırdım pek tavsiye etmiyorlar.ama tavsiye edenlerde var. napacagımı açıkcası bilmiyorum.

Yorum

devlet üniversitelerine puanım yetmicek bunu biliyorum.özelde yüzde elli gelme olasılıgı var.bazı tanıdıklarım kıbrısı öneriyorlar puanlar düşükmüş orada ama benim için eğitimi çok önemli.kıbrıs ne kadar iyi bi fikrim yok.netten araştırdım pek tavsiye etmiyorlar.ama tavsiye edenlerde var. napacagımı açıkcası bilmiyorum.
            Şimdi sana biraz gerçekçi konuşmam gerekirse:

Birincisi, bildiğin üzere bu bölümden mezun olmak asla bir psikolog olmakla eşdeğer değil. Kahretsin ki sistem böyle. Mezun olduktan sonra kendini daha fazla geliştirmek ve işini en iyi şekilde yapmak için yükseklisans hatta doktora yapmalısın. Şahsi kanaatim bu yönde.

Bunun yanı sıra; eğitimleri, seminerleri, kongreleri takip etmelisin. Bunlar da seni meslek hayatında bir adım öne çıkmanı sağlar.

Kıbrısta psikoloji eğitimi gördükten sonra klinik yüksek lisansı yapıp Türkiyeye dönen bir arkadaşım var. Eğitiminden memnun kalmasa yüksek lisansa başvurmazdı.

Bundan önceki satırlarda belirtmiş olduğum eğitim seminer kongre gibi etkinliklerden uzak kalabileceğin ihtimalini göz önünde bulundurmalısın.

Bu noktada karar sana ait, kendini en iyi sen tanırsın. Ben sosyal alanda etkinliklere katılıp, kendimi geliştirmek ve yetiştirmek istiyorum diyorsan en iyi yer İstanbul.
            Hemen hemen tüm eğitimler, seminerler vs İstanbul'da yapılıyor. Katılma konusunda sıkıntı çekmiyorsun.

Onun dışında salt eğitim kalitesini tartışıyorsak özelde en iyiler, Koç Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Fatih Üniversitesi.

Tabi bunlar İstanbulda olanlar. Ama hangilerinde %50 burs olanağı var bilmiyorum.

Yorum

Kıbrısta okumak zor.Şöyleki birkaç arkadaşımı ziyarete gitmiştim kıbrısta okuyan.Aman allahım bir de ne görim adamlar tam eğlencenin içine düşmüş. Her gün ora senin bura benim takılıyorlar.Eğlence clüplerinde günlerini gün ediyorlar.Yani kıbrısta ders çalışma ortamı çok az.Her yer kaynıyor adeta.TAbi adamlar okulu bitiremeden döndüler geri Şayet kendini bunlardan arındırabilir ve sadece derslerine yoğunlaşabilirsen Kıbrıstaki üniversiteler çok iyi.Türkiye de olmayan sayıda çok Prof lar var.Hepsi yurtdışından filan ithal edilmiş.Yani eğitimleri kaliteli(Tabi her üniversite için geçerli değil).İnternetten eğitim kadrolarına olanaklarına filan bak araştır hepsini.Ne kadar prof var ne kadar doç. var onları öğren.Gerekirse telefon aç iyice bilgi al.

Yorum

eğer paran varsa üniversitenin önemi yok mezun olduktan sonra herşeyi yaparsın zaten.biz de ise işler öyle değil hem para yok hemde zeka.
                FOREVER ALONE!

Yorum

benimde tanıdıgım psikoloji mezunu birisi var o doktora yaptı şuan adliyede.dedi ki üniversite önemli değil pek yeterki psikoloji oku.sen bu görüşte misin.üniversitenin ismi önemli mi?
                  kıbrısı puanım tuttugu için bide ücreti biraz daha uygun oldugu için söyledim.yoksa pek taraftar değilim kıbrısa gitme konusunda.
                  dediğin üniversitelerin puanları benim için çok yüksek yüzde elli gidemem. ücretli gitmek zorundayım ki o da çok pahalı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: üstün ezik insan View Post
                    eğer paran varsa üniversitenin önemi yok mezun olduktan sonra herşeyi yaparsın zaten.biz de ise işler öyle değil hem para yok hemde zeka.
                    Türkiye'deki eğitim sisteminin zeki insanları ayırt edici sınavlara sahip olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Onun için kaygılanmanızı gerektiren bir durum yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ruhsuz_birisi View Post
                      Kıbrısta okumak zor.Şöyleki birkaç arkadaşımı ziyarete gitmiştim kıbrısta okuyan.Aman allahım bir de ne görim adamlar tam eğlencenin içine düşmüş. Her gün ora senin bura benim takılıyorlar.Eğlence clüplerinde günlerini gün ediyorlar.Yani kıbrısta ders çalışma ortamı çok az.Her yer kaynıyor adeta.TAbi adamlar okulu bitiremeden döndüler geri Şayet kendini bunlardan arındırabilir ve sadece derslerine yoğunlaşabilirsen Kıbrıstaki üniversiteler çok iyi.Türkiye de olmayan sayıda çok Prof lar var.Hepsi yurtdışından filan ithal edilmiş.Yani eğitimleri kaliteli(Tabi her üniversite için geçerli değil).İnternetten eğitim kadrolarına olanaklarına filan bak araştır hepsini.Ne kadar prof var ne kadar doç. var onları öğren.Gerekirse telefon aç iyice bilgi al.

ben okumak için gidiyorum.zaten çok sosyal birisi değilim.amacım okumak başka bişey değil. önerin için teşekkür ederim.araştırcam.

Yorum

benimde tanıdıgım psikoloji mezunu birisi var o doktora yaptı şuan adliyede.dedi ki üniversite önemli değil pek yeterki psikoloji oku.sen bu görüşte misin.üniversitenin ismi önemli mi?
                        kıbrısı puanım tuttugu için bide ücreti biraz daha uygun oldugu için söyledim.yoksa pek taraftar değilim kıbrısa gitme konusunda.
                        dediğin üniversitelerin puanları benim için çok yüksek yüzde elli gidemem. ücretli gitmek zorundayım ki o da çok pahalı
                        Bana kalırsa hangi üniversiteye gittiğin önemli. Özellikle akademik anlamda ilerlemek istiyorsan hangi üniversiteden mezun oldugun anlam taşıyor, çünkü üniversiteler yüksek lisans başvurularında genelde kendi yetiştirdikleri psikoloji öğrencilerini diğer üniversitelerde okuyanlara tercih ediyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozle_m_ermaid View Post
                          Bana kalırsa hangi üniversiteye gittiğin önemli. Özellikle akademik anlamda ilerlemek istiyorsan hangi üniversiteden mezun oldugun anlam taşıyor, çünkü üniversiteler yüksek lisans başvurularında genelde kendi yetiştirdikleri psikoloji öğrencilerini diğer üniversitelerde okuyanlara tercih ediyorlar.
                          anladım. işim baya bi zor.

Yorum

anladım. işim baya bi zor.

Bence ümitsiz olma canım. Özelden dilediğin bir üniversiteye girip, bir yıl sonunda notlarını yüksek tutarsan devlet üniversitesine geçiş de yapabilirsin.

Yorum

umudum o. çok hırslıyım bu hırsla başarılı olurum Allahın izniyle.büyük ihtimal kıbrısa giderim oradan geçiş yapmaya çalışırım.

Yorum

İşleniyor...
                              X