Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikoloji bölümü ve Üniversite seçimi hakkındaki sorularım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikoloji bölümü ve Üniversite seçimi hakkındaki sorularım

Merhabalar

Benim psikoloji bölümü ve üniversiteler hakkında bir kaç sorum var.
    Tm3 te 5596. sıradayım. Kuramsal Psikoloji alanında ilerlemek istiyorum. Psikoloji bölümünü uzun uzadıya araştırdım fakat asıl sorun üniversite sorunu. Akademik kadroları incelemem gerekiyor ama kişiler hakkında hiç bir fikrim yok. Üniversitenin bana getirisi götürüsü ne olur. Hangi alanda hangi ekolde ilerleme mi sağlar bunları ise sınırlı olarak biliyorum.
    Saptadığım üzere tercih yaparsam girebileceğim üniversiteler şunlar
    ODTÜ
    Fatih Üni tb
    İstanbul Şehir Üni tb
    Bahçeşehir Üni tb
    Hacettepe Üni
    Yeditepe Üni tb
    İstanbul Üni

Bildiğim kadarıyla ekonomik faktörlerden dolayı kaliteli hocalar Vakıf üniversitelerine kaçmaya başlamışlar. Özel üniversite düşünmüyordum fakat bu durum kafamı karıştırmış durumda .
    Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse minnettar olurum.
    Ulaşabileceğiniz email adresim hmtbsgl@gmail.com

Şimdiden teşekkür ederim

Odtü yabancı dil eğitim ypar, diğerleri türkçe sanırım.. Psiklojiyi yabancı dil 4-5 sene almak hedeflerine uyuyomu onuda düşün bence..
    3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

bence

şu forum tr ye üye olup linkini atacağım bölüme konu açman daha faydalı olur

ya da düşündüğün üni.lerin sitelerine girip incelemen ve eğitim üyelerine mail atman ben öyle yapmıştım emin ol daha faydalı

http://www.frmtr.com/universite-bilgileri/
      "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

Dil hakkında sorunum yok. Yani okuyabilirim 4-5 sene rahatlıkla. Akademik kadrosunun iyi olması yeterli.
        --
        Şimdi ben üyelere mesaj atsam onlar bana objektif olarak cevap verebilirler mi ki?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HmtBsgl View Post
          Dil hakkında sorunum yok. Yani okuyabilirim 4-5 sene rahatlıkla. Akademik kadrosunun iyi olması yeterli.
          --
          Şimdi ben üyelere mesaj atsam onlar bana objektif olarak cevap verebilirler mi ki?

evet bana gelen cevaplar öyleydi ama ben devlet ünilerine bakmıştım
          "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HmtBsgl View Post
            --
            ben tercih yaparken, hocamız sürekli akademik kadroları inceleyin derdi. inceledim de gayet köklü bir kadrosu vardı fakat şu anda ders aldığım hocalara bakıyorum. profun dersine girmek istemiyorum. acayip ayrıntılı anlatıyo. doçentlerden bir çoğu aynı şekilde çok yukardan anlatıyorlar.en sevdiğim hocalar asistanlığı yeni bitmiş, yeni yar.doç olanlar.. tercih yaparken ooo iyi şu kadar prof varmış demiştim ama şimdi tersini düşünüyorum o yüzden akademik kadroyu ne şekilde incelemek mantıklı olur bilemiyorum.

yazdığın ünilerden devletten tercih yapacak olsaydım tabiki odtü derdim. özelden yeditepeyi düşünürdüm. ama tek bir karar vermem gerekirse, devlet üniversitesinden yana biri olarak odtü derdim. özel ünilerin öğrenciye en büyük katkısı yabancı dili, hocaların öğrencilerle daha ilgili olması.. odtüde zaten yabancı dl konusunda eksiğin olmaz.

yinede emin olmak için yazdığın üniversitelerde psikoloji okuyanların hepsinden bilgi al.internette bir yere kadar araştırılır. herkes kafasına göre yorum yapar, bilen bilmeyen bir şeyler söyler. içinde bulunanlar daha iyi bilirler. faceden mesaj atmıştım ben istediğim bölümde okuyanlara genel cevapları karşılaştırmıştım. çok da işime yaramıştı.

hayırlısı olsun senin için, pişman olmayacağın bir yere yerleşirsin umarım..
            Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
              dostum, burası psikoloji sitesi, ve buradakilerin çoğu psikolojik rahatsızlıklarını paylaşıp insanlara yardımcı olmaya çalışırken, kendi dertlerinede çare ararlar, sorunları psikolojik olabilir. ama psikoloji bölümüyle ilgilenmezler,

uzun lafın kısası, yanlış yere dükkan açmışsın.
              burada psikolojik sorunları olanlar olduğu gibi, psikoloji öğrencileri de var. o yüzden arkadaşımızın psikoloji öğrencilrinden bilgi almayı düşünerek burada bu konuyu açtığını düşünüyorum..
              Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
                yüzdeye vurduğunda çok azınlıkta kalacağını düşünüyorum,
                ayrıca istediği yere başlık açabilir, özgürdür, arkadaşlık siteleride dahil, arkadaş bilgi edinmek istiyor, bu bilgiler için üniversite bölüm bilgileri- tercih bilgileri içeren siteler mevcut, oraya konu açması daha faydalı olacağı kanattindeyim.

yoksa nereye hangi konu açar, uygunmu değilmi, moderatörlerin işidir.
                hem yanlış yere dükkan açmışsın diyorsun, hemd nereye konu açarsa açsın modların işidir diyorsun
                türkiyede psikoloji bölümüne açıldığından doğru yere açmış. ayrıca azınlıkta bile olsa öğrenciler, bu konuda en doğru bilgiyi onlardan alacaktır. tercih bilgileri içeren sitelerde genellikle tercih yapacak adaylar cevaplıyor konuları, onlarda duydukları kadarıyla konuşuyorlar. yeterli olmaz sadece orda sormak..

Yorum

İşleniyor...
                X