Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klinik Açabilmek?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Klinik Açabilmek?

Merhaba. Psikoloji 2.sınıf öğrencsiyim. Yakında zamanda alınan kararla psikolog işyerleri kapatıldı. Her telden farklı birşey çıkıyor. Kimisi diyor Klinik Psikloji okursan tekrar klinik açabilirsin kimiside hayır doktorada şart diyor. Bilgisi olan paylaşsın lütfen lakin çıldıracağım.

Klinik pskologları için doktora gerekli diye klmış aklımda,sen yinede psikiyatriste sor bence..
    3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

psikoloji bitirirsen büyük ihtimal rehber öğretmen olursun, aslında rehber öğretmenlikle ayrı ama rehber öğretmen açığı olduğu için psikoloji bitirenler çok rahat rehber öğretmen olarak atanıyorlar....

Yorum

Tercih dönemindeyiz ben de psikoloji bölümlerini üst sıralara yazdım.Hedefim klinik psikolog olmak.Ben yüksek lisansın yeterli olduğunu biliyordum klinik psikolog olarak çalışabilmek için.Doktora gerekliliği nereden çıktı?

Yorum

İlk hafta öğretim görevlileri bilgi verdi bizlere. Türkiyede psikologların meslek yasası yok. Durum çok kötü olmasada iyide değil türkiyede psikoloji açısından. Klinik psikoloji masterı yapılırsa klinik ortamlarda çalışabiliyorsunuz. Hastanelerde görev alabiliyorsunuz. yada psikiyatrların yanında. Fakat işyeri açmak sadece psikiyatrların elinde diye biliyorum. Yani Doktor olmak gerekiyor. Bunun içinde Doktora giriyor devreye

Yorum

İşleniyor...
          X