Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yurtdışında psikoloji egitimi hakkında

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yurtdışında psikoloji egitimi hakkında

Arkadaslar merhaba. Ben forumunuza bir problemimi paylasmak ve kafamdaki soru isaretlerini gidermek için kaydoldum. Umarım danışacağım konuda bilgi sahibi arkadaşlar vardır. Açtığım başlık portal ismiyle pek uyumlu olmadı ama doğru portalı bulamadım sanırım kusuruma bakmayın

Şuan bir lise son öğrencisiyim ve türkiyede 2 senedir ingilizce eğitimi alıyorum , bu sene sonu okulum bittiğinde malta'da ingilizce eğitimimi tamamlayıp dil konusunda kendimi son seviyeye kadar getireceğim. Buraya kadar her şey yolunda fakat sorularım burdan sonra başlıyor işte. Dil eğitiminin sonrasında eğitimime Polonya'da varşova sosyal bilimler ve psikoloji üniversitesinde psikoloji bölümünde devam etmeyi istiyorum fakat ;
    ailemin bu eğitim için yaptığı fedakarlıklar (para konusunda) beni çok endişelendiriyor. Polonyada eğitimimi tamamlayıp ardından orada master yaptıktan sonra mezun olduğumda , Türkiyede iş bulabilme imkanımın olup olmadığı konusunda çok büyük kaygılarım var. Eğitimi tamamladıktan sonra Türkiyede veya Polonyada iş bulma imkanlarım nelerdir sizce ? Bu arada gideceğim üniversitenin yök denkliği var.

Şimdiden teşekkür ederim umarım bilgisi olan arkadaşlar imdadıma yetişir lütfen kafamdaki soru işaretlerine bir çare bulun.:RpS_confused:

Bu mesajı yazmış, başka mesaj da yazmamışsın. Ama halen yurt dışına gidemediysen ve bu mesajı okuyacaksan sana tavsiyem;

Yurt dışında okul okuyacaksan, ya ABD, ya İngiltere ya da Almanya olmalı. 5 günlüğüne ailemin yanına geldim İzmire. Eğer buralarda isen yardımcı olmaya çalışırım. Şu an Florida Üniversitesinde Genetik bölümünde post doktora çalışmaları için bulunuyorum. Sanırım ömür boyu orada kalacağım.

Bu kadar istekli isen yardımcı olmaya çalışırım. Ama bana 3 gün içinde ulaş. Cumartesi günü ABD yolcusuyum tekrar.
    Ama dediklerimi unutma, Yurt dışında okul okuyacaksan, ya ABD, ya İngiltere ya da Almanya olmalı. Diğerleri risk almak olur. YÖK açısından demiyorum eğitim kalitesi açısından diyorum.
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

İşleniyor...
    X