Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikolog, psikoloji bölümü okuyanlar yardım...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikolog, psikoloji bölümü okuyanlar yardım...

Psikolojiyi hem seviyorum hemde merakım var araştırmayı insanlara yardım etmeyi seven biriyim. Beni Sadece lisans eğitimi almış bi psikolog mezun olduktan sonra rahat iş bulabilirmi? Devlette Hastaneye girmek için kpss ye girmek gerekiyo galiba ondada atanmak filan sıkıntı olur. Özellerde yüksek lisans yapmayan psikologları almıyomuş. Kendime muayenehane açıyım desem onun içinde yüksek lisans yapmak gerekiyomuş. Peki bunlar dışında iyi bi maaşla lisans mezunu bi psikolog nerelerde çalışabilir?

Eskiden KPSS de atanmak, psikologlar için çocuk oyuncağı idi. Şimdi bilmiyorum.

Psikoloji harika bir alan. Liseden beri 3 hayalim vardı. Matematikçi olmak, fizikçi olmak ya da psikolog olmak. Hiçbiri nasip olmadı.
    Umarım sizler istediğiniz bölümlerde okursunuz.

Ama Psikoloji okuyacaksan, yüksek lisansta yap, sana özel sektörde ciddi artı kazandırır ve tabi reklamını da iyi yap.
    İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
    Malcolm X

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Taz
      ''İnsanlara yardım etmeyi mi seviyorsun yoksa parayı mı?'' İlk önce buna karar vermelisin.
      Size şunu söyliyim mutluluğu parada arayan birisi değilim. Sadece maddi durumu sıkıntılı bi ailede yetiştim ve hiç bi zamanda aileme yük olmadım. İşim olduğu zaman çalışıcağım zamanda kendi ayaklarımın üzerinde durabilceğim ve sevdiğim mesleği yapmak istiyorum. Ailem zaten sıkıntılı. Çalışıcağım zaman cebimde 100-200 lira bişey artsa bana yeter yani çünkü şunca yaşamımdan sonra birazda olsun rahat yaşamak istiyorum ve evlendiğimdede ailemin, çocuklarımın her ihtiyacını karşılayabileyim mahcup olmayayım onlara karşı bunu istiyorum. Çünkü benim canım bişey çektiği zaman ve babamın onu alamadığında yüzünde oluşan mahcubiyeti üzüntüyü birebir biliyorum ve ailemin rahat yaşamasını istiyorum. Ve inanın insanlara yardım etmekten, onları dinlemekten hem keyif alan hemde çaba sarf eden biriyim. Birde bazı psikologları anlamıyorum, seans başına 300 lira alan var resmen insanları sömürmek bu. Depresyonda olmayan birisi bu parayla seans görse ikinci seansda depresyon tedavisi için gelir.

Yorum

Psikoloji bölümünde okuyan bir arkadaş vardı, ama bu aralar sanırım girmiyor foruma.

Kızı dövmedikleri kalmıştı, küstürdüler belki de...
        İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
        Malcolm X

Yorum

İşleniyor...
        X