Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PSİKOLOJİ OKUYANLAR.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• PSİKOLOJİ OKUYANLAR.

Arkadaşlar psikoloji okumaktan memnunmusunuz,severek ve istiyerekmi okuyorsunuz?İlerde meslek sahibi olduktan sonra psikoloji dalında yapmak istedikleriniz neler,insanlara hangi yönününüzle daha çok faydalı olmayı düşünüyorsunuz?Neler paylaşmak istersiniz?

severek ve isteyerek okuyorum ve ilerde yüksek lisans yapmayı planlıorum. klinik psikoloji şimdilik seçimim ama neler olur bilemiorum.hangi yönümle yardımcı olucam die de düşünmüorum tamamen ele almak lazım bence. yok empatim iyi falan diyenler de oluyor ama sadece bunun psikolojide çok faydasının oldunu düşünmüyorum...

Yorum

ben isteyerek ve çevremle inatlaşarak girdim bu bölüme ama ilk senede burnumdan geldi.hiç de sanıldığı gibi kolay bir bölüm değil bir kere istatistiğin dibine vuruyorsun ileri düzeyde matematikle uğraşıyorsun ikincisi bizim güzelim eğitim sistemimizin koyduğu zorunlu türk dili ve inkılap dersleri intihara meyilimiz artsın diye her şeyi yapıyor ben şuan psikolojiden cok inkılap calışıyorum söylevi ezberliyorum düşün artık:// ama tabi başka ünilerde tanıdıklarım cok rahatlar bizim hocalarımız biraz akademik kariyere hazırlıyor bizi o yüzden her şeyi daha ayrıntılı görüyoruz.her şeye rağmen seviyorum bölümümü ve psikolojiyi sadece dertşmek olarak gören insanlara kılım açıkcası gecen bir komşu ben dalıp dalıp gidiyorum napıyım dedi orda ben dalcaktım kendisine.burda okudum arkadaslar sabırlı olur psikolog felan yazmışlar ben sabırlı biriyim dersem yalan olur sonucta yüksek lisansla birlikte 6 yıl dert dinlemek için okumuyorsun bu da bir bilim ve gercektende zahmetli ayrıca ciddi bir dal.yani diceeem şu ki psikoloji okurken bir de önyargılarla uğraşıyorsun..off ne dertliymişim ben de :P

Yorum

uzun yıllar istiyodum psikoloji okumayı çalıştım ve başardım çok da mutluyum çok hoş çok eğlenceliymiş aynı zamanda
        <div align="center"><strong><em>Nothing I have is truly mine</em></strong></div>

Yorum

bende psikoloji okumak istiyorum ve okuyan arkadaslara bir soru sormak istiyorum.ben bir huzurevinde calışmak istiyorum psikoloji bölümünü bitirirsem orada calışmak için ne yapacam?ve anhedonia hangi üniversitede okudugunuzu cok merak ettım
          şu beklemek olmasa...

Yorum

psikoloji bölümü olmasa da bende şu an rehberlik ve psikolojik danışmanlık okuyorum. bölümümden de gayet mutluyum.
            özellikle sınava yönelik eğitim sistemimizde sınav korkusunun getirdiği olumsuz duyguları(stres, bunalım, güvensizlik, başarısızlık. çöküntü) yaşayan öğrencilerimize klavuzluk etmek ve geleceğe en iyi şekilde onları hazırlamak ilk amacımızdır. öğrencilerimizin çoğu tek başına kendi yolunu seçebilecek olgunlukta değiller. bizim görevimiz de bu konuda onlara yardımcı olmak ve hangi yoldan gidilmesi gerektiğini göstermektir.

Yorum

ben de psikoloji okuyorum isteyerek girdim ama dersler gerçekten ağır bunu bilmekte fayda var Abant izzet baysal psikoloji varsa aranızda selamlar gönderiyorumm :P

Yorum

En keyif aldığım =)
                <div>Dusuncelerınızın sorumlulugunu alın</div><br />

Yorum

acaba farmakoloji dersiniz var mı ( bir sitede gördüm varmış ama psikologlar ilaç yazamıyorlar ne alaka farmakoloji ) :roll:

Yorum

ben de psikoloji okuyorum ve bölümümü cok sevıyorum cok agır ama yıne de cok zevklı ben ılk sene devlet hastanesıne atanmayı ıstıyorum ama sonra saglık psıkolojısı uzerıne yuksek lısans yapmak ıstıyorum bız farmokolojı dersı almıyoruz ama bı arkadasım var onlar alıyo ve cok agır bı dersmıs psıkolojı bolumunu herkese tavsıye edıyorum

Yorum

psikolojiyle ileri düzeyde matetamatikle inkılap tarihinin ne alakası var ya?yazıcaktım vazgeçtim

Yorum

Sevgili muhoo41,
                        Bildiğin gibi psikoloji bölümüne EA puanıyla girilebiliyor,bilimsel araştırma yöntemleri,testlerle ilgili dersler,istatistikle ilgili derslerde temel matematik bilgi ve becerilerinin yanı sıra matematiğin permütasyon,kombinasyon,olasılık gibi konularını da çok iyi bilmeniz gerekmektedir,tabi lise düzeyinde almış olduğunuz matematik dersleri bu ihtiyacınızı karşılayacaktır,gözünüz korkmasın..farmakoloji derslerine gelince psikolog olarak bu derslerin alınmasına gerek olmadığını düşünüyorum,ayrıca farmakoloji dersinin verildiği üniversiteyi de merak ettim.
                        İnkilap Tarihi,Türk Dili vb.dersler üniversite eğitimi gören her öğrencinin görmesi gereken zorunlu derslerdir.
                        Sevgilerimle

Yorum

Dogu akdeniz üniversitesi

Yorum

ben de doğu akdeniz mezunuyum canım.özledim oraları cl kafede benim için bir kahve iç olur mu?
                            yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sinnem
                              bende psikoloji okumak istiyorum ve okuyan arkadaslara bir soru sormak istiyorum.ben bir huzurevinde calışmak istiyorum psikoloji bölümünü bitirirsem orada calışmak için ne yapacam?ve anhedonia hangi üniversitede okudugunuzu cok merak ettım
                              huzur evinde çalışmak için okadar zahmet verip psikoloji okumna gerek yokki
                              benim tanıdığım var lise mezunu çalışıyor

Yorum

İşleniyor...
                              X