Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PSİKOLOJİ OKUYANLAR.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Sosyal servis:
    Madde 11- Her kuruluşta sosyal ve psikolojik çalışmaları koordineli şekilde yürütmek üzere sosyal çalışmacı ve psikologlardan oluşan sosyal servis kurulur. Servis, çalışmalarını müdüre bağlı olarak yürütür. Sosyal servis görevlilerinin yaşlılarla doğrudan ilgili yardımcı hizmetli personeli yönlendirir.

Sosyal servisin görevleri:
    Madde 12- Sosyal servisin görevleri aşağıda belirtildiği gibidir.

a) Yaşlının kuruluşa kabulü ve uyumuna ilişkin mesleki çalışmaları yapmak,
    b) Kuruluş ve çevre koşulları göz önüne alınarak yaşlılara ilişkin psiko-sosyal programlar hazırlamak, uygulamak ve değerlendirmek,
    c) Yaşlının yakınlarıyla sağlıklı ilişki kurmasını sağlamak,
    d) Hukuki sorunları olan yaşlılara yardımcı olmak, gerektiğinde Genel Müdürlük Hukuk Müşavirliği ile işbirliği yapmak,
    e) Başvuru sahibi yaşlı yakınlarına danışmanlık ve yönlendiricilik yapmak,
    f) Yaşlılara yönelik sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemek,
    g) Yaşlılıkla ilgili konularda yaşlı, yaşlı yakını, personel ve özel hizmet alımı görevlilerine yönelik eğitim programları düzenlemek ve uygulamak,
    h) Yaşlılık alanı ve kuruluşla ilgili mesleki araştırma ve incelemeler yapmak, gerektiğinde yayınlamak,
    ı) Genel Müdürlükçe geliştirilen standart formları doldurmak, sayısal veriler elde etmek,
    i) Disiplin Kurulu işleyişinde gerekli olan raporlar ile mesleki çalışma raporlarını düzenlemek,
    j) Gizlilik ilkesine bağlı kalarak yaşlıya ilişkin tüm kayıtları tutmak, hazırlamak, dosyalamak, saklamak, hizmetin gerektirdiği tüm yazışma ve raporlaştırma işlemlerini sürdürmek,
    k) Toplumsal sorumluluk çerçevesinde, kuruluşta verilen hizmetlere halkın gönüllü katkı ve katılımını sağlayıcı etkinlik programları düzenlemek, düzenlenen programların gerçekleştirilmesi amacıyla gönüllü kişi ve kuruluşlar arasında işbirliği sağlamak, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapmak,

Sembolik şizofreni,
    Yukarıda anılan sosyal çalışmacıların görevlerini lütfen dikkatle oku..
    senin tanıdığın lise mezunu yukarıdaki görevlerden hangisini yerine getiriyor,
    Sevgili sinnem inşallah psikoloji okursun...okursan yukarıdaki görevler seni bekliyor...başarılar dilerim.
    Psk.Seyfettin TEKİN

Yorum

psikoloji okuyanlar neden farmakoloji dersi almıyorlar ?

Yorum

ben de psikoloji okuyorum ve bir daha dünyaya gelsem yine psikoloji okurum 8) insanı her anlamda konu edinen bence en güzel bilimlerden biri psikoloji..İnsanın kendini tanıması ve karşındakini anlaması gibi birçok pozitif katkıları oluyor..
        Eğitime gelince;bizim üni.de eğitim dili İngilizce,iyi bir ingilizce temeli olmayanlar oldukça zorlanırlar..Ayrıca bizim üniversite Türkiye de psikolojinin sosyal değil biyolojik bir bilim olduğunu savunduğu için,sanki tıp eğitimi alıyormuşcasına geçiyor..Gerçekten çok ama çok zor...
        İstatistik dersine hiç girmiyorum :lol: 50 kişilik sınııftan sadece 10u geçti..
        Yani planlı çalışmak gerekiyor,son güne bırakanların işi oldukça zor oluyor bu derste..
        Üniversite eğitimim teorik bilgide kalacağı için ,elimden geldiğince seminerlere katılmayı düşünüyorum ve yazları ücretsiz bile olsa staj ayarlamayı düşünüyorum..Okul bitince bende hastanede devam edip o süre zarfında yüksek lisansımı tamamlamak istiyorum ve kliniğe geçecek deneyime sahip oldugumda klinik branşına yönelmek istiyorum..
        Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

bende psikoloji okumak istiyorumm!!boğaz içi psikoloji var mı aranızda yada yeditepe bilgi almak istiyorum

Yorum

İnşAllah mezun oldukdan sonra şimdiki doktorlar gıbı parayı düşünmezsiniz.
            psixatırlar bu kadar pahalı olmasaydı şu an bu kadar hasta olsemde kurtulsam demezdi.
            neyse...
            Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
            Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
            Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Yorum

İngilizce psikoloji öğrencisiyim, yüksek lisans yapıp endüstriyel psikoloji alanında uzmanlaşmak istiyorum. Bu arada okulum; Özyeğin Üniversitesi.

Yorum

psikoloji bölümü okulları tercihteki etmenler

psikoloji okumaya ben yıllar öncesinden karar verdim ve istediğimden daha iyi bi puan yaptım şükür şimdi de sıralama olayı hangisi ing lisansüstü yapmanın arrtık farz olması gibi konular beni düşündürüyo
                bunları şimdiden düşünmem tuhaf gelebilir ama sene sonunda okulumu değiştirmeme imkan yok eee bölümümü de zaten belirlediğime göre geriye sıralama kalıyo
                ısrarla vakıfa gitmek istemiyorum ing cesi lisanüstüsü şusu busu biraz gıdıklıyo sadece ama zaten başka okulda yapabilirim bunu ille gittiğim okulda yapmama gerek yok
                bu arada yazılanlardan istatistik ve mat in ileri düzey olduğunu okudum kusura bakmayın ama sevindim çünkü sözeldeki vasatlığımı mat dengelemişimdir hep.ama yine de müthiş sözel bi bölüm o yüzden baya sabrım sınanıcak o yönden
                dersler hakkında ve ders sayıları hakkında daha fazla bilgiler yazarsanız sevinirim ne kadar bilgi edinirsem yolum o kdar aydınlanır şimdiden teşekkürler

Yorum

İşleniyor...
                X