Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İş Görüşmesinde Ne Giymeyi Tercih Ediyorsunuz?

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İş Görüşmesinde Ne Giymeyi Tercih Ediyorsunuz?

Arkadaşlar önümüzdeki hafta bir iş görüşmesine gidip şansımı deneyeceğim.
    Bir şirkette beyaz yaka bir pozisyon.

İnternette ne giyeceğime dair araştırma yaptım. Giyim tahmin ettiğimden önemliymiş. Takım elbise giyin diyor.
    Ancak ben daha hayatımda ilk kez çalışacağım ve sanki bu durumda takım elbisemi giyip gitmem komik durur gibime geliyor.
    İş görüşmesinde neye dikkat edilir hiç bir fikrim de yok.

Sizce ne yapmalıyım ? Bana bir şeyler önerirseniz sevinirim.
    Hayat yaşayanlarındır !!!

Yani müdürlük falan gibi bir durumsa takım her zaman iyidir.Yoksa en azından kumaş pantolon,ütülü sade gömlek ve kösele ve klasik saat bence iyi olur.

Yorum

Yok müdürlük gibi bir durum değil. Yeni mezunum ben. İşe ilk kez başlayacağım.
      Kravat ve ceket olmalı mı ? Ceket yerine süvetter veya kazak olur mu ?

Yorum

olur tabi ki.hem kendini daha rahat hissedersin.

Yorum

Tayyör giy

Yorum

Takım olmasa da ceket giy muhakkak. Gri pantolon siyah veya lacivert ceket gibi, ya da bej - kahve gibi.

Bakımlı olman çok önemli. Ayakkabıya da dikkat.

Kendinizi işveren yerine koyun, düzgün şık bir giyim ilk bakışta çok önemlidir.
            Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Her kafadan bir ses çıkacaktır ve sen ne giyeceğini daha çok karıştıracaksın. Reyon elemanı, satış temsilcisi vs birşeyse asla takım giyme. Daha doğrusu bir devlet işi, memuriyet, tayin, görevde yükselme tarzı bir durum yoksa asla takım da ceket de giymene gerek yok. Temiz bir kıyafet, düzgün saç, parfüm de sık, ayakkabıların temiz olsun. Fazla kasma.Kıyafetinin yanısıra ses tonu, duruş ve kullandığın kelimelere de bakacaklar. Sakın takım, kravat vs giyme, komik olur.
              Orjinal yazı sahibi: scout View Post
              Arkadaşlar önümüzdeki hafta bir iş görüşmesine gidip şansımı deneyeceğim.
              Bir şirkette beyaz yaka bir pozisyon.

İnternette ne giyeceğime dair araştırma yaptım. Giyim tahmin ettiğimden önemliymiş. Takım elbise giyin diyor.
              Ancak ben daha hayatımda ilk kez çalışacağım ve sanki bu durumda takım elbisemi giyip gitmem komik durur gibime geliyor.
              İş görüşmesinde neye dikkat edilir hiç bir fikrim de yok.

Sizce ne yapmalıyım ? Bana bir şeyler önerirseniz sevinirim.

Yorum

çalıştınız alan nedir tam olarak ismini yazarsanız ona göre yorum yapabiliriz
                Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Her kafadan bir ses çıkacak cümlesine alındım doğrusu... tam da benim yorumumun arkasından...

Üye bir şey soruyor ve dolayısıyla farklı cevaplar gelecektir.
                  Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. aslında hepinizin dediklerinin karışımı birşey yapacağım. tayyör fikri hariç
                    takım elbiseyi mümkün olduğunca sporlaştıracağım, ceketten ziyade v yaka kazak gibi.

Yorum

ben birçok iş görüşmesine gittim gittiğim yerlere göre değişti diyebilirim size biraz garip gelebilir ama genelde takım elbiseyle gittim ama mesela küçük çaplı şirketlere görüşmeye giderken daha spor giyinmiştim mesela gömleğin üstüne blazer ceket altınada koyu kot pantolon ayakkabı olarakta siyah normal ayakkabı giymiştim yani ne spor nede düğüne giyilen resmi ayakkabılardan...amma velakin şirket büyükse kesinlikle takımla gitmeni öneririm çünkü böyle şirkette bu durumlara çok özen gösterir bu senin işi ve görüşmeyi ne kadar ciddiye aldığını gösterir..bi sefer bi iş görüşmesine gitmiştim benle görüşen adam beni yerin dibine sokmuştu çok iyi hatırlıyorum ben üstüme bi gömlek çekmiş altımada bi kot pantolon giymiş gitmiştim ve düşünün bu gittiğim firmada türkiyenin önde gelen büyük halı firmasıydı neyseki sonradan araştırmalarım sonucunda iş görüşmesine gidileceği zaman giyimine bakmaları ve bunun iş görüşmesinde büyük bir pay sahibi olduğunu çok geçmeden farkettim
                      Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

Kurumsal şirketlere gidiyorsan , ne giydiğine dikkat et..Onlar üstündekine göre de puan vericektir..

Ama küçük yerlerdeki adamlar zaten seni giyiminle okuma potansiyeline sahip olmadığından ,göze hoş gelicek ne giyersen giy bence..

Yorum

işe göre tavsiye vermek mümkün ne işine gideceksiniz.? temizlik garsonluk gibi bir ise gidersensiz takim komik olur. ama başka resmi işe takım şart!
                          "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
                            kıyafetmi ayarladım, güzel geçer inşallah.

Yorum

Yok iyimser hocam. Estağfirullah. Yorumum sizin yorumunuzun arkasına tevafuk etmiş. Arkadaşın yerine kendimi koydum ve yorumları okuyunca eskisinden daha fazla kararsızlık yaşayacağı kanaatine vardım. zira herkes farklı bir şey demiş, kimi takım, kimi tayyör, kimi spor. Sakın yanlış anlamayın beni. Size saygım sonsuz
                              Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                              Her kafadan bir ses çıkacak cümlesine alındım doğrusu... tam da benim yorumumun arkasından...

Üye bir şey soruyor ve dolayısıyla farklı cevaplar gelecektir.

Yorum

İşleniyor...
                              X