Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sahte ve duyarsız olursanız normal bir insan olabilirsiniz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sahte ve duyarsız olursanız normal bir insan olabilirsiniz

malesef biz aptalı oynuyamıyoruz. hayatı çok sorguluyoruz ve depresyona giriyoruz.
    arkadaşlar özellikle ben 3 yıl özel bir sektörde palstik kimya sanayi
    1 yıl zirai ilaç sanayi
    3 ay hastane ortamında nefret etmeme rağman mikrobiyoloji servisinde
    çalıştım
    buralarda özellikle özel sektörde gördüğüm.başarılı olmak için
    1- kendiniz ağırdan satıcaksınız
    2- çok hümanist olmucaksınız
    3- altınızı yani astınızı mümkün olduğunca eziceksiniz
    4- alçakgönüllü filan hiç olmucaksiniz
    5- sanki siz o şirkette olmazsanız o şirket batıcakmış havası vericeksiniz
    6- işçiye selam vermezseniz şirkette ağırlığınız artar. yani aaaaaaaaaaa mesafe koycaksınız aranıza işçilerle olurmu öle
    7- iş yapmazsanız bile çok şey yapıyo gözükceksiniz
    8- üstünüze genel müdüre bol yağ çekeceksiniz
    9- ceo varsa ameriken tarzı şirketlerde pohpoplucaksınız onu sonuçta o şirketin ceosu
    10 altınızdakini eziceksiniz çaycıya filan temizlikçiye hiç selam vermiceksiniz o zaman inanın kıymetiniz artıyor

BENMİ BEN BU ŞIKLARIN 10 NUNDAN ONUNUDA YAPAMADIM. BU 10 MADDEYİ YAPANLAR BENİM ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETTE ÇOK İYİ YERLERE GELDİLER.
    BEN ÖĞLE MOLASINDA İŞÇİLERİN YANINA GİDERDİM UYARI ALDIM NEDEN İŞÇİLERLE BU KADAR SAMİMİ OLUYON DEDİLER.
    ARKADAŞLAR ÖZGÜVENİM ZAYIF BİR İNSANIM AMA
    BEN CEO YA ŞUNU SÖLEDİM VARMI BÖLE YÜREKLİ KİŞİ ARAMIZDA SAYIN BEYEFENDİ DEDİM SİZİN MAAŞINIZ 16000 YTL. ŞURDA ÇALIŞAN GEÇİCİ İŞÇİLER 550YTL O ZAMAN ASGERİ ÜCRETE ÇALIŞIYOLAR HİÇ BİR ÜLKEDE BİR FABRİKADA İKİ KİŞİ ARASINDAKİ MAAŞ FARKI 48 KAT OLURMU DÜNYADA BUNUN BİR ÖRNEĞİ YOK DEDİM. VE TAZMİNATIM ELİME VERİLEREK İŞTEN ÇIKARILDIM. BU KADARDA YÜREKLİYİM. EVET VARMI BİR YERDE 48 KAT FARK BÖYLE ADALET VARMI AVRUPADA İŞÇİ VE MÜDÜR ARASINDAKİ FARK 4 KATTIR EN FAZLA İRLANDADA 3 KAT
    MAAŞ ARTIRIMINDA % 6 yapılır ceo nun % 6 SI 1200 YTL YAPAR GARİBAN KAMYONDAN YÜK İNDİREN EZİLEN ADAMIN % 6 sı 15 ytl yapar ben dedimki işçilerin yüzdesi ARTSIN ÖNERİ GETİRDİM. AMA ŞİRKETTE HEDEF ADAM OLDUM.

ONUN İÇİN NORMAL BİR İNSAN OLAMAM BEN BU DÜNYADA BÖYLE ADİ BÖYLE ŞEREFSİZ BİR DÜNYADA BENDEN NORMAL BİR İNSAN OLAMAZ ben DEPRESYONDAN NASIL ÇIKARIM BÖYLE BİR DÜNYA VARKEN. EZEN VE EZİLENLER
    Last edited by biyolog; 30-11-2009, 01:21 PM.

...vicdanlı olmanın bedeli en fazla bu dünyada ödenebilir diye düşünüyorum. tabii bu biraz manevi boyuta kayıyor olsa da, kendi adıma bu riski almayı göze aldığımı söyleyebilirim...
    küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

Yorum

Merhaba kaan bey. Hayırlısı olsun üzülmeyin. Direk değilde dolaylı olarak lafı vursaydın daha iyi olurdu. Dürüst olmak çok güzel ama kendi çıkarlarınıda düşünmek zorundasın. Kendini direk ortaya attığın zaman, anında el koyarlar, onlara göre kangren olan yeri hemen keserler. Seni riskli gördüler, birçok kişiyi uyandırabilir gibisinden. işten çıkarılmasan bile devamlı topun ağzında olucaktın. İnsanlar çok bencil, sen onlar için kendini öne atıyorsun, ama onlar senin çıkarıldığın için tepki vermiyorlar.

Ben ceo yu bilmediğim için ne iş yapar ne kadr maaş alır bilmem, o yüzden o konuya girmiyorum, sadece biraz kendini düşün, başka insanlar için kendini öne atma derim.
      Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.Kendini ne kadar düşünürsen ne kadar bencil davranırsan ve bunu yaparken hakkının olduğunu düşünürsen o kadar çok değer kazanıyorsun.Bizim en büyük eksiğimiz bize anlatılan iyi insan modeline uymaya çalışmamızdır,öyle olunca insanlar tarafından sevileceğimize,değer göreceğimize olan inancımız.Bize anlatılan örnek modeller gerçek hayatta görüldüğünde enayi olarak değerlendiriliyorlar.Bu yüzden sende kendi çıkarlarını düşün,hiçkimse senden değerli değil.Sen üzüleceğine onlar üzülsün.Bunu yaparkende biraz kurnaz olman lazım bizim gibiler kolay başaramaz böyle şeyleri.Hem kurnaz hem bencil olacaksın hemde öyle olmadığını iddia edeceksin.Olay budur
        ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

Yorum

Bizim ülkemizde çalışanlar arasındaki maaşlar da çok büyük fark var.Ceo olan kişininde maşallah baya iyiymiş maaşıBizdemi yabancı firmalarla çalışsak neÇalışma hayatında belli başlı kurallar vardır,tamam insan ayırt etmemeniz çok güzel ama iş yerinde kurallar vardır.Yani kendi kademendede olsa,alt kadememende de kimseyle fazla muhattap olmayacaksınız.Hakkınızı savunmak güzel bir şey ama bazen hatta çoğu zaman doğruları söylemek işe yaramazda..
          Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Sahte ve duyarsız olursan iş dünyasında belli bir yere gelirsin belki ama normal bir insan olmazsın.
            Ben her zaman duyarlı oldum, doğruyu söyledim, her kademeye güleryüzlü ve sevecen yaklaştım. Hiç kaybetmedim.
            biyolog sen şanssızmışsın anlaşılan. Şimdi işsiz misin?
            Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

normal ve anormal kavramıda toplumlara göre göreceli kavramlardır. Batı psikoloji bilimine göre normal sayılan zihin durumu doğuya göre anormal sayılır. Çünkü psikolojinin normal dediği toplumda aslında zihinsel hastadır. Sadece anormal kişilere göre daha az mutsuzdurlar. Ama yine mutsuzdurlar. Zihinle özdeşlemiş bir insan zihninin ve düşüncelerinin tutsağıdır. Zihnin ötesine geçmedikçe normal değildir. Sadece toplum standardını yakaladığı için yani genele uyduğu için otoriteler tarafından normal kabul edilir.
              &quot;Yaşamınıza seyirci kalmayın&quot;<br /><a href="http://www.gelisimdunyasi.com/">http...unyasi.com</a>

Yorum

Son zamanlarda bu forumda okuduğum en gerçekci yazı.....
                birde ben ekliyeyim...Kendini hiç biryerde çözdürmiyeceksin.....
                Ama ne olursa olsun ....İyilik ve doğruluk eninde sonunda mutlaka kazanır.....
                'Ben' diye başlamayı hakkettiğim tek cümle var,'Ben şahitlik ederim ki Allah'tan başka ilâh yoktur!...'

Yorum

evet çok haklısın arkdaşım hep ezeceksin yada bişeylere boyun eğip ezilen taraf olacaksın hayatında elinde bişeyler yoksa ve karşındaki de senden güçlüyse ama sen yürek olarak ondan daha güçlüysen ve ters bi 2 laf söylesen hemen haddini bil ...........bir sürü laf söyler ben yardım kuruluşunda dahi çalıştım ordada bayanlar gelirsi öyle iy niyetli öyle yürekli insnlar ki ama maddi durumu yok gönlünü ortaya koymuş diğer maddi durumu iy olup hemde gönlü zengin olanlarda vardı yahu en uyuz olduğum durumdu onlar hemen bişey desin o kayıt kağıdı hemen en üzstte be mübarek o hatunlarda bişeydesin onlarınki artık hangi gün olacakda meşgulüz sizde biliyosunuz ayaalrına yatardılar o yüzden ben oraya kayıtlıydım ama tek çalışırdım yardım edilcek yerlere yardım alıncağı zaman görevli kartımı gösterip bizzat götürürdüm yardımı Sevmem hiç öyle insnalara sen bi dur sen 2 . kişisin olaylarını neyse sen bildiğin giib ol boşver zaten neyin hakkı veriliyoki bu dünyada kendine dikkat hep böyle iy yürekli olman dileğimle

Yorum

nefret ediyorum makam mevki pesinde olanlardan nefret ediyorum prim almak icin kendinden kotu durumdakileri ezenlerden!!! karsimda 50 kisi olsa ve bana deslerki o garibana yaklasma uzak dur, hepsini karsima alir yine o garibanin yaninda dururum!!!

helal canım ya kim tutar seni bu yürekle işte bu sensin hahah hep böyle ol

Yorum

cok adeletsiz bi dunya gercekten ama inaniyorum ki dogru olan en sonunda kazanir

Yorum

Doğruluk payı var; duyarsız olunca normal birisi oluyor muyuz emin değilim ama ortama intibak daha kolaylaşıyor. İnsanlar üzerinize fazla gelmiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: biyolog View Post
                          malesef biz aptalı oynuyamıyoruz. Hayatı çok sorguluyoruz ve depresyona giriyoruz.
                          Arkadaşlar özellikle ben 3 yıl özel bir sektörde palstik kimya sanayi
                          1 yıl zirai ilaç sanayi
                          3 ay hastane ortamında nefret etmeme rağman mikrobiyoloji servisinde
                          çalıştım
                          buralarda özellikle özel sektörde gördüğüm.başarılı olmak için
                          1- kendiniz ağırdan satıcaksınız
                          2- çok hümanist olmucaksınız
                          3- altınızı yani astınızı mümkün olduğunca eziceksiniz
                          4- alçakgönüllü filan hiç olmucaksiniz
                          5- sanki siz o şirkette olmazsanız o şirket batıcakmış havası vericeksiniz
                          6- işçiye selam vermezseniz şirkette ağırlığınız artar. Yani aaaaaaaaaaa mesafe koycaksınız aranıza işçilerle olurmu öle
                          7- iş yapmazsanız bile çok şey yapıyo gözükceksiniz
                          8- üstünüze genel müdüre bol yağ çekeceksiniz
                          9- ceo varsa ameriken tarzı şirketlerde pohpoplucaksınız onu sonuçta o şirketin ceosu
                          10 altınızdakini eziceksiniz çaycıya filan temizlikçiye hiç selam vermiceksiniz o zaman inanın kıymetiniz artıyor

benmi ben bu şıkların 10 nundan onunuda yapamadım. Bu 10 maddeyi yapanlar benim çalıştığım şirkette çok iyi yerlere geldiler.
                          Ben öğle molasında işçilerin yanına giderdim uyarı aldım neden işçilerle bu kadar samimi oluyon dediler.
                          Arkadaşlar özgüvenim zayıf bir insanım ama
                          ben ceo ya şunu söledim varmı böle yürekli kişi aramızda sayın beyefendi dedim sizin maaşınız 16000 ytl. şurda çalışan geçici işçiler 550ytl o zaman asgeri ücrete çalışıyolar hiç bir ülkede bir fabrikada iki kişi arasındaki maaş farkı 48 kat olurmu dünyada bunun bir örneği yok dedim. Ve tazminatım elime verilerek işten çıkarıldım. Bu kadarda yürekliyim. Evet varmı bir yerde 48 kat fark böyle adalet varmı avrupada işçi ve müdür arasındaki fark 4 kattır en fazla irlandada 3 kat
                          maaş artırımında % 6 yapılır ceo nun % 6 sı 1200 ytl yapar gariban kamyondan yük indiren ezilen adamın % 6 sı 15 ytl yapar ben dedimki işçilerin yüzdesi artsın öneri getirdim. Ama şirkette hedef adam oldum.

Onun için normal bir insan olamam ben bu dünyada böyle adi böyle şerefsiz bir dünyada benden normal bir insan olamaz ben depresyondan nasıl çıkarım böyle bir dünya varken. Ezen ve ezilenler

ben sana sonuna kadar katılıyorum canı gönülden katılıyorum...ben de senin kafadan bir insanım haksızlığa gelemiyorum... Sosyal fobim olmasına rağmen haksızlık olduğunda çok rahat sesimi yükseltebiliyorum.... Bu dünya adaletsiz işte böyle sahtekarlar zalimler hep önümüze geçiyor!!!

Yorum

Ben şahsen bu dünyada çıkarsız, duyarsız olmayan insan görmedim. Ne malum sizinde arkanızdan "iyi insan, bak işçilerle bile konuşuyor" denmesi için, onları yaptığınız?

Kazanmak istiyorsan Acımasız olacaksın. Orada çaycı, temizlikçi vb. zamanında okusaymış ta iyi bir yere gelseymiş onların durumu beni hiç mi hiç ilgilendirmez. Ben kendime bakarım. Dünyanın düzeni bu; sahte ve duyarsız olmak.

Acırken, ACINACAK HALE GELİRSİN... Aklı olan kendine acır, BAŞKASINA DEĞİL..!
                            Do I really want this
                            Sometimes I scare myself I just can't let it go
                            Can you believe it
                            Everything happens for reasons I just don't know
                            I don't care about anyone else but me
                            I don't care about anyone

Yorum

biyolog aynen öyle
                              Last edited by indigo; 26-11-2014, 11:28 PM.

Yorum

İşleniyor...
                              X