Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İş Görüşmeleri= Kime Göre İyiyiz???*Görüşmede Yapılan Hatalar Ne?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İş Görüşmeleri= Kime Göre İyiyiz???*Görüşmede Yapılan Hatalar Ne?

İş görüşmelerinde karşımızdaki görüşmecinin ruh halinin bizden yana olmasına dua etmek ... Bakarsınız tüm sorulara doğru yanıt verilmiş, uygun elemansınız, peki neden aramıyorlar?

Görüşmede yapılan hatalar sizce ne?

çok kalifiye bir eleman değilim ancak başvuruda bulunduğum bütün işlere alındım...başvurmadığım yerlerden de teklif aldım
    iş görüşmesinde kaybetmeyi göze alacaksın olmazsa olmaz demeyeceksin,karşıdaki insan senin her koşulda o işi kabul edeceğini hissetmemeli yani bana uymazsa bırakırım havası olmalı...kendine güvendiğini göstermelisin...köle havasında iş başvurusunda bulunan insanların istekleri genelde dikkate alınmaz(hani ne iş olursa yaparım,istediğiniz herşeyi yaparım felan demeyin asla...etik olmayan birşeyi yapmam deyin
    bir işi çok istemeyeceksin o olmazsa olmaz demeyeceksin...kafan kulağın rahatsa...hayırlısını dilersen o gelir seni bulur...hırsla istersen olmaz...

Yorum

güzel bir yorum...mesela ben vardiyalı sistemde çalışamam...bir de iş görüşmelerinde soru sormak ta faydalı diye okudum. mesela işyerinizde kariyer olanakları nelerdir ya da var mıdır....işyerinizde en zorlayıcı faktör nedir...bunu da işkurun yazılarından okudum ...ama bana hiç mantıklı gelmedi...soru sormayı olumlu buluyorum ancak bu değil gibi geldi...

Yorum

Sadece cevaplar değil soru sorulduğu anda verdiğin tavır ve tepkiler de önemli..

Yorum

evet bazen karşısında bir ayna olsun istiyor insan. ...

Yorum

İş bulmak zor, işsiz sayısı çok fazla ve bu işverenlerin işine daha çok geliyor. Az maaşla çok iş yaptıracak personel peşindeler. Siz hiç canınızı sıkmayın, eminimki size göre uygun bir iş elbet bulunacaktır..
            Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

İşleniyor...
            X