Duyuru

Collapse
No announcement yet.

meslek seçimi...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• meslek seçimi...

sizce puanı düşük bölümlere gitmemek mi lazım

bakıyorum ileride iş imkanı olan bi bölüm

ilgimide çekiyo ama puanı düşük bu beni korkutuyo

sizce bu önemlimi taban puanı o bölümün kalitesiyle her zaman orantılımıdır?
    "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

rehberlik alımı ornegin..taban puanı 0 şu an..çunku ihtiyaç var..ama ossde iyi bi puan almak gerekiyo rehberlige girmek için..taban puan ihtiyaca goredir..

Yorum

bence o kpss için geçerli tıbbı düşün taban puanı gayet yüksek ve iş imkanı da öle
      "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

taban puan derken kpssden bahsettigini dusundum..ona gore yorum yapmıstım..

Yorum

hayır ben lysden bahsediyorum

Yorum

evt çoğu zaman orantılı..

ama meslek seçiminde bulunurken

hem sevebileceğiniz ve yapmak isteyeceğiniz

hemde iş konusunda çok zorlanmayacağınız bölümleri seçmeniz faydalı olur diye düşünüyorum.

Yorum

sizce istatistik bölümü nasıl ?

Yorum

aklıma şu geldi:

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=61055

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayseglk
                  en başka kazanıcağın para önemli ve boşta kalıp kalmıycağın
                  mesela polislik eğer ilgini çekiyosa ideal bi meslek
                  2,500 tl aylık maaşın , lojmanda kalırsın , hayatın bedava olur , kredi hakkın var 13 küsür milyar ve bunu ayda 100 tl gibi bi ücretle ödüyosun
                  benm kollarımda jilet izleri olduğu için pols olamadım ama çok isterdim
                  boy yok ya düşündümde (:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kitap View Post
                    dmekki o gelecek daha gelmemiş azcık daha beklesinler (:

ya bu strateji işi iyii düşünmek lazımm

bence o mesleklerde gelecek var yani ben öle düşünüyorum

ama biraz uğraşmak lazım tabi oturduğun yerden iş bekleyerek olmaz gerekiyosa bi süre bedava çalışcaksın öle...

Yorum

yapabileceğin bir meslek edin derim iş imkanı önemli değildir sen o mesleği yapamıcak olduktan sonra zevkle yapabileceğin bir meslek edinmeni tavsiye derim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alone in the dark
                        Bir rehberlik servisine başvura bilirsin. Bazı yerler çok kötü ama işini çok iyi yapan yerler var.
                        ya fikirleriyle kafamı bulandırmalarınıda istemiyorum benim rehber hocam çok dediğim dedik biri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: XxXaspasiaXxX View Post
                          ya fikirleriyle kafamı bulandırmalarınıda istemiyorum benim rehber hocam çok dediğim dedik biri
                          bak benden sana abi tavsiyesi ben universiteyi bıraktım sebebi şu ben o bölümü okusamda o işi yapamıyacağımı anlamam dı o yüzden kendine seçicek olduğun şey puana göre değil ben bu seçtiğim mesleği yapabilirmiyim yapamazmıyım diye düşünmelisin bence doktor mu olmalıyım avukat mı insanları savunmayı yapamam o zaman dokor olayım gibi düşünürsen daha iyi olur puana göre seçim yaparsan ilerde pişman olabilirsin

Yorum

ben 20 trilyona iddaya girerdim ortmenlik yapamam diye..mecburen ilerledim..korka korka..ama iyiki ortmen olmusum..rahatlıkla yapıyom..iyice alıstım..bana cok sey katıyo..bi de seviyorum..

Yorum

Neye yönelimininin olduğunu senden iyi kimse bilemez. Puana bakma sen, matematikse matematik, elektrikse elektrik...

Ha para kazanmak istiyorum dersen mühendis olucaksın

Not: Lütfen bir sidik yarışı başlatmayın.

Yorum

İşleniyor...
                              X