Duyuru

Collapse
No announcement yet.

meslek seçimi...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• XxXaspasiaXxX
    adlı üyemiz meslek seçimi... konusunu başlattı

meslek seçimi...

sizce puanı düşük bölümlere gitmemek mi lazım

bakıyorum ileride iş imkanı olan bi bölüm

ilgimide çekiyo ama puanı düşük bu beni korkutuyo

sizce bu önemlimi taban puanı o bölümün kalitesiyle her zaman orantılımıdır?

• XxXaspasiaXxX
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tilki
    istatistiğe bayılırım diyorsan birşey demem. derslerini iyi incele ama.

haklısın tabi biraz daha incelemem lazım ...

Leave a comment:

• MEGAN
    replied
    severek yapacagın bir meslek dalını oneririm ,tabi ayrıca meslegin geleceginin olmasıda çok önemli .

Leave a comment:

• zealist
    replied
    puanı yüksek diye iyi bir bölümdür demek kadar saçma birşey yok.seçeceğin meslek seni hayatın boyunca bırakmayacak ..bu yüzden sevmediğin bir mesleği yapmak kendine işkenceden başka birşey değildir.kendi ilgi alanlarını belirleyip insanların yorumlarını dinlemeden sevebileceğin meslekleri sıralayıp araştırma yapmalısın..meslekleri sadece şuan yaşadığımız döneme göre değerlendirme.bundan 10 yıl sonra da iş olanakları genişleyip devam edecek mi diye araştır.

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tilki
    girenlerin çok sıkıntı çektiğini duyuyorum. çünkü dersleri çok sıkıcı. insan biraz da zevk almalı okuduğu şeyden. iş alanı geniş diye meslek seçenlerin sonra depresyonlarda gezdiklerini, ya da başka iş yaptıklarını görüyoruz.
    aama sıkıcılık göreceli değilmi ?

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Facebook View Post
    Neye yönelimininin olduğunu senden iyi kimse bilemez. Puana bakma sen, matematikse matematik, elektrikse elektrik...

Ha para kazanmak istiyorum dersen mühendis olucaksın

Not: Lütfen bir sidik yarışı başlatmayın.

eminmisin (:

Leave a comment:

• Facebook
    replied
    Neye yönelimininin olduğunu senden iyi kimse bilemez. Puana bakma sen, matematikse matematik, elektrikse elektrik...

Ha para kazanmak istiyorum dersen mühendis olucaksın

Not: Lütfen bir sidik yarışı başlatmayın.

Leave a comment:

• kitap
    replied
    ben 20 trilyona iddaya girerdim ortmenlik yapamam diye..mecburen ilerledim..korka korka..ama iyiki ortmen olmusum..rahatlıkla yapıyom..iyice alıstım..bana cok sey katıyo..bi de seviyorum..

Leave a comment:

• Ispanak
    replied
    Orjinal yazı sahibi: XxXaspasiaXxX View Post
    ya fikirleriyle kafamı bulandırmalarınıda istemiyorum benim rehber hocam çok dediğim dedik biri
    bak benden sana abi tavsiyesi ben universiteyi bıraktım sebebi şu ben o bölümü okusamda o işi yapamıyacağımı anlamam dı o yüzden kendine seçicek olduğun şey puana göre değil ben bu seçtiğim mesleği yapabilirmiyim yapamazmıyım diye düşünmelisin bence doktor mu olmalıyım avukat mı insanları savunmayı yapamam o zaman dokor olayım gibi düşünürsen daha iyi olur puana göre seçim yaparsan ilerde pişman olabilirsin

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    Orjinal yazı sahibi: alone in the dark
    Bir rehberlik servisine başvura bilirsin. Bazı yerler çok kötü ama işini çok iyi yapan yerler var.
    ya fikirleriyle kafamı bulandırmalarınıda istemiyorum benim rehber hocam çok dediğim dedik biri

Leave a comment:

• Ispanak
    replied
    yapabileceğin bir meslek edin derim iş imkanı önemli değildir sen o mesleği yapamıcak olduktan sonra zevkle yapabileceğin bir meslek edinmeni tavsiye derim

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    Orjinal yazı sahibi: kitap View Post
    dmekki o gelecek daha gelmemiş azcık daha beklesinler (:

ya bu strateji işi iyii düşünmek lazımm

bence o mesleklerde gelecek var yani ben öle düşünüyorum

ama biraz uğraşmak lazım tabi oturduğun yerden iş bekleyerek olmaz gerekiyosa bi süre bedava çalışcaksın öle...

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ayseglk
    en başka kazanıcağın para önemli ve boşta kalıp kalmıycağın
    mesela polislik eğer ilgini çekiyosa ideal bi meslek
    2,500 tl aylık maaşın , lojmanda kalırsın , hayatın bedava olur , kredi hakkın var 13 küsür milyar ve bunu ayda 100 tl gibi bi ücretle ödüyosun
    benm kollarımda jilet izleri olduğu için pols olamadım ama çok isterdim
    boy yok ya düşündümde (:

Leave a comment:

• kitap
    replied
    aklıma şu geldi:

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=61055

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    sizce istatistik bölümü nasıl ?

Leave a comment: