Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fikirlerinize GERÇEKTEN çok ihtiyacım var.. [meslek konusu]

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• fadeto
    replied
    Üzüldüm.. Ama klasik olcak ama,herşeyde bi hayır vardır istediğimiz şeyler ya da iyi olduğunu düşündüğümz şeylerin bile kötü yanı çıkıyor.Ama insanız ya,bazen bunu unutuyoruz malesef..

Leave a comment:

• ayşeglk
    replied
    Orjinal yazı sahibi: fadeto View Post
    Evet,çevre olması şart zaten.hayalde kalacak olması da öyle üzüyor ki beni..
    malesef hayat böyle fadeto....ben çocuklumdan beri polis olmayı hayal ederdim aslında olmuycak bi hayal deil öyle deil mi ?
    anlık sinirlerimin bana yaptırdığı tek bi hata yüzünden bu şansı kendi ellerimle ittim

Leave a comment:

• fadeto
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ayşeglk View Post
    boşver hayallerini...eğer burda söylenenlere kulak asarsan beş parasız bi adam olarak hayatını sürdürürsün...her öğretmen sıkıcıdır die bişey yok bu sitede de bi öğretmen var ve gayet de eğlenceli biri , artı haftanın 5 günü çalışıosun senede toplamda 4-5 ay tatil yapıyosn....yönetmenlik yetenekle deil , çevreyle olunur
    Evet,çevre olması şart zaten.hayalde kalacak olması da öyle üzüyor ki beni..

Leave a comment:

• fadeto
    replied
    Orjinal yazı sahibi: XxXaspasiaXxX View Post
    bu tarz işlerde önce hayatının garanti altına alıcak bi meslek sahibi olmanda fayda var

çoğu yönetmende bunu yapmıştır

mesela mustafa altıoklar aynı zamandada doktor vb şu anda aklıma gelen bu
    çoğu öneri bu yönde,teşekkürler.

Leave a comment:

• fadeto
    replied
    Orjinal yazı sahibi: kitap View Post
    fazla film seyretme kendini daha iyi hissedersin..ben de yonetmen olmak istedim bak şimdi, demin bi film izledim, ustune bu baslık,,ne guzel yaf istedigim filmleri yapardım, hem de mukemmel yapardım her yıl oscar offf, bi dusunim bunu ben..
    Dalga mı geçtiniiz,tavsiyede mi bulundunuz tam anlayamadım ama gene de sağolun.

Leave a comment:

• fadeto
    replied
    Orjinal yazı sahibi: defne View Post
    ben sayısal okudum,bu sene yerleşeceğim, büyük ihtimalle mimarlık makine ya da inşaat okuyacağım. ama ne zaman bir mesleklerle ilgili bir test yapsam psikoloji, siyaset, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, hukuk vb. bölümlerin benim için daha uygun olduğu çıkıyor.hangisini seçersen seç ilerde karşılaşacağın zorluklar olacak mesleğinle ilgili ve eğer istemediğin bölümü seçersen o zorlukları aşman kolay olmayacaktır diye düşünüyorum.
    İstediğim bölüm yani sinema tv , sermaye ve çevre gerektiren bir iş ve yaşadığım şehirde bu tür olanaklar fazla yok belki de o yüzden çok istiyorumdur..

Leave a comment:

• fadeto
    replied
    Orjinal yazı sahibi: luisantek
    Hayallerijne ulaşınca sıkıcı olmayacağını bilemezsin ki. Belkide hayaol etmeyi ve hayal ettiklerini başarabilmeyi seviyorsundur. :O yüzden geleceğini garanti altına alabilecek işlere bakman daha iyi. Bilgisayar öğretmeni olman şart değil. Bir tasarımcı ola o halde. Veya grafikçi. Hayal dünyan kuvvetliyse. Ve bilgisayar okuyorsun 3dsmax veya maya ile kendini geliştir senaryonu yaz animasyon filimini hazırla ve bir öğretmen olarak onu gerekli yerlere gönder teklif gelebilir. Hayal kuruyorsan sınırların olmasın. Ama bu zamanda hayal kuran insanların çoğu boşta. Çünkü hayalleri uğruna geleceğini garanti altına alcak işlerle uğraşmıyorlar.
    Bu tarafı da var tabi garanti bir iş olması çok önemli hele ki bu devirde.. Bir animasyon filmi hazırlamayı ben de çok istiyorum dediğiniz programlara da bakacağım teşekkürler.

Leave a comment:

• kitap
    replied
    fazla film seyretme kendini daha iyi hissedersin..ben de yonetmen olmak istedim bak şimdi, demin bi film izledim, ustune bu baslık,,ne guzel yaf istedigim filmleri yapardım, hem de mukemmel yapardım her yıl oscar offf, bi dusunim bunu ben..

Leave a comment:

• defne
    replied
    ben sayısal okudum,bu sene yerleşeceğim, büyük ihtimalle mimarlık makine ya da inşaat okuyacağım. ama ne zaman bir mesleklerle ilgili bir test yapsam psikoloji, siyaset, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, hukuk vb. bölümlerin benim için daha uygun olduğu çıkıyor.hangisini seçersen seç ilerde karşılaşacağın zorluklar olacak mesleğinle ilgili ve eğer istemediğin bölümü seçersen o zorlukları aşman kolay olmayacaktır diye düşünüyorum.

Leave a comment:

• adem55
    replied
    hee hayallerinin peşinden koşim diye aç kalınca iki büklüm abi ne iş olsa yaparım diye eğilince insanların önünde

o zaman güvenirsin kendine arkadaşım (:
    haklısınız sakın böyle bir şeye kalkışmayınız

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    bu tarz işlerde önce hayatının garanti altına alıcak bi meslek sahibi olmanda fayda var

çoğu yönetmende bunu yapmıştır

mesela mustafa altıoklar aynı zamandada doktor vb şu anda aklıma gelen bu

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    hee hayallerinin peşinden koşim diye aç kalınca iki büklüm abi ne iş olsa yaparım diye eğilince insanların önünde

o zaman güvenirsin kendine arkadaşım (:

Leave a comment:

• adem55
    replied
    evet hemde yönelilen meslek ilgilendikce sevilebilir...
    fakir tesellisi bu ayağınızın altınızdaki zeminin ne kadar kaygan olduğu yada ne denli kendinize güvensiz olduğunuzu ifade eder

Leave a comment:

• XxXaspasiaXxX
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
    Katılıyorum hep aynı saçma düşünce “sonra yapmadığınız için pişman olmayın” akıllı insan yaptığı bir şeyden pişman olmanın yapmadığı bir şeyden pişman olmaktan çok daha kötü olduğunu bilir. Bu konuyu açan arkadaşım sakın gerçeklikten sapma, elinde öğretmen olabilmek için bir şans var. Bu birçok insan için hayalden öteye geçemiyor. Bunu değerlendirmelisin.
    evet hemde yönelilen meslek ilgilendikce sevilebilir...

Leave a comment:

• fadeto
    replied
    Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
    Katılıyorum hep aynı saçma düşünce “sonra yapmadığınız için pişman olmayın” akıllı insan yaptığı bir şeyden pişman olmanın yapmadığı bir şeyden pişman olmaktan çok daha kötü olduğunu bilir. Bu konuyu açan arkadaşım sakın gerçeklikten sapma, elinde öğretmen olabilmek için bir şans var. Bu birçok insan için hayalden öteye geçemiyor. Bunu değerlendirmelisin.
    Kesinlikle o sözü ben de desteklemiyorum yapmadığımız şeyden pişman olmakla yaptığımız şeyden pişman olmak arasında uçurum var ve ben 1.sini tercih ederim.
    Keşke hayalde kalmasa.en iyisi hayal kurmaya başladığım an başka birşeyle ilgileneyim.

Leave a comment:

İşleniyor...
X