Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fikirlerinize GERÇEKTEN çok ihtiyacım var.. [meslek konusu]

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Sana söyleyeceğim tek şey var : Hayallerinden vazgeçme...
    Neye inanırsan bir gün onu yaşarsın...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aslım View Post
      [sıze=2]sana söyleyeceğim tek şey var : Hayallerinden vazgeçme...[/sıze]
      oh be sonunda benimle aynı fikirde biri çıktı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: anlamsız View Post
        cidden inanarak mı teşekkür ediyorsun yoksa öylesine saçma konuştuğumu düşündüğün için mi?

Bak sen hasta olup sandalyeye bağlı olup yıllarca evden çıkmayabilirsin ilerde? Sakın başıma gelmez öyle şeylerde deme...ozaman evde olmayı değerlendirmek zorunda kalırsın...ister sev ister sevme bu hayattaki rolün bu denir...anlatmak istediğim sanırım iyi anladın...bu hayatta hiç kimse istediği işte değil, öyle desede ben inanmam...
        senin inanıp inanmaman birşey değiştirmez ama işini severek canı gönülden yapan mesleğine aşık nice idealist insanlar var çoğunluk her zaman doğruyu göstermez azınlığın haklı ve mutlu olduğu bir sürü konsept var bence sen resmin tamamını değil sadece istediğin depresif yanlarını görüyorsun ve insanlarında bunu görmesini dümdüz bir hayat yşamasını istiyorsun bence bunu yapma unutmamalı ki düşlemek bilmekten daha önemlidir demiş eınsteın

Yorum

Ögretmen ol. Garantiye al kendini. Sonra sinemaya ada kendini.

Yorum

öğretmen ol kendini garantiye al mı
            arkadaşlar kaç tane mezun öğretmen adayı var biliyormusunuz, aday diyorum çünkü okuyup bitirmekle olmuyor atanmak gibi birde problemleri var
            kpss felan filan cabası
            bence öğretmenliktende vazgeç, başka bi meslek seç sonracıma istersen hobi olarak diğer kısmı düşünebilirsin
            Elinden geleni yaptın, şimdi de ayağından geleni yap. Gitmek gibi mesela !

Yorum

Öğretmenlikte atanma zor doğru söylüyorsunuz.İkinci bi mesleğin şart oluguna karar verdim..

Yorum

Sayısalla ilgilen, sonrada bir ajansa yazıl. Hem böylece iki mesleğin olur.

Yorum

radyo sinema oku bence bırak herşeyi... istediğini yap elinde imkan varsa
                  hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

eğitim sistemi bana çoook saçma geliyor adam diyorki ben psikolog olmak istiyorum ama inşaat mühendisliğine yetti puanım ne yapsın bu adam şimdi bence sınav falan kalkmalı saçma sapan şeyler bana göre eğitim sisteminin olması gereken hali şöyle mesela ben bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum puansız gireyim belli bir eğitim verildikten sonra atıyorum 2-3 hafta sonra vize olsun 2 hafta sonra final belli bir not alanlar devam etsin istenilen notu alan adam zaten gayret edip çalışmış geçmiş olacaktır ve 1 ay içinde o bölümle igisi olmayanlar veya başarısız olan fazla öğrenciler gideceği için tek bölümde yığılma söz konusuda olmaz hem herkes istediği hayali olduğu bölümü okur hemde herkesin sevdiği bir mesleği olur
                    Umut Edersin, Karamsarlığın Tam İçinde... İhtimalleri Seversin, İmkansızın Olsa Bile.....

Yorum

bu sene üniversiteyi 2. sınıfta bıraktım. Nedeni bölümümden nefret ediyor olmamdı hep babamın isteklerini yerine getirmeye çalıştım ama olmadı. Karar verdim Gastronomi ve mutfak sanatları okuyacağım.

Yorum

İstediğin şeyi yap kardeşim.Açlıktan kimse ölmemiş bu memlekette.Sevmediğin bir işte çalışarak hayatını heba edeceğine sevdiğin işte çalış.Hepimiz birer modern köleyiz.Özgürlüklerimiz satılmış.

Yorum

İşleniyor...
                        X