Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fikirlerinize GERÇEKTEN çok ihtiyacım var.. [meslek konusu]

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

hee hayallerinin peşinden koşim diye aç kalınca iki büklüm abi ne iş olsa yaparım diye eğilince insanların önünde

o zaman güvenirsin kendine arkadaşım (:
    "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

bu tarz işlerde önce hayatının garanti altına alıcak bi meslek sahibi olmanda fayda var

çoğu yönetmende bunu yapmıştır

mesela mustafa altıoklar aynı zamandada doktor vb şu anda aklıma gelen bu
      "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: XxXaspasiaXxX View Post
        hee hayallerinin peşinden koşim diye aç kalınca iki büklüm abi ne iş olsa yaparım diye eğilince insanların önünde

o zaman güvenirsin kendine arkadaşım (:
        haklısınız sakın böyle bir şeye kalkışmayınız

Yorum

ben sayısal okudum,bu sene yerleşeceğim, büyük ihtimalle mimarlık makine ya da inşaat okuyacağım. ama ne zaman bir mesleklerle ilgili bir test yapsam psikoloji, siyaset, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, hukuk vb. bölümlerin benim için daha uygun olduğu çıkıyor.hangisini seçersen seç ilerde karşılaşacağın zorluklar olacak mesleğinle ilgili ve eğer istemediğin bölümü seçersen o zorlukları aşman kolay olmayacaktır diye düşünüyorum.
          Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

fazla film seyretme kendini daha iyi hissedersin..ben de yonetmen olmak istedim bak şimdi, demin bi film izledim, ustune bu baslık,,ne guzel yaf istedigim filmleri yapardım, hem de mukemmel yapardım her yıl oscar offf, bi dusunim bunu ben..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: luisantek
              Hayallerijne ulaşınca sıkıcı olmayacağını bilemezsin ki. Belkide hayaol etmeyi ve hayal ettiklerini başarabilmeyi seviyorsundur. :O yüzden geleceğini garanti altına alabilecek işlere bakman daha iyi. Bilgisayar öğretmeni olman şart değil. Bir tasarımcı ola o halde. Veya grafikçi. Hayal dünyan kuvvetliyse. Ve bilgisayar okuyorsun 3dsmax veya maya ile kendini geliştir senaryonu yaz animasyon filimini hazırla ve bir öğretmen olarak onu gerekli yerlere gönder teklif gelebilir. Hayal kuruyorsan sınırların olmasın. Ama bu zamanda hayal kuran insanların çoğu boşta. Çünkü hayalleri uğruna geleceğini garanti altına alcak işlerle uğraşmıyorlar.
              Bu tarafı da var tabi garanti bir iş olması çok önemli hele ki bu devirde.. Bir animasyon filmi hazırlamayı ben de çok istiyorum dediğiniz programlara da bakacağım teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: defne View Post
                ben sayısal okudum,bu sene yerleşeceğim, büyük ihtimalle mimarlık makine ya da inşaat okuyacağım. ama ne zaman bir mesleklerle ilgili bir test yapsam psikoloji, siyaset, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, hukuk vb. bölümlerin benim için daha uygun olduğu çıkıyor.hangisini seçersen seç ilerde karşılaşacağın zorluklar olacak mesleğinle ilgili ve eğer istemediğin bölümü seçersen o zorlukları aşman kolay olmayacaktır diye düşünüyorum.
                İstediğim bölüm yani sinema tv , sermaye ve çevre gerektiren bir iş ve yaşadığım şehirde bu tür olanaklar fazla yok belki de o yüzden çok istiyorumdur..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kitap View Post
                  fazla film seyretme kendini daha iyi hissedersin..ben de yonetmen olmak istedim bak şimdi, demin bi film izledim, ustune bu baslık,,ne guzel yaf istedigim filmleri yapardım, hem de mukemmel yapardım her yıl oscar offf, bi dusunim bunu ben..
                  Dalga mı geçtiniiz,tavsiyede mi bulundunuz tam anlayamadım ama gene de sağolun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: XxXaspasiaXxX View Post
                    bu tarz işlerde önce hayatının garanti altına alıcak bi meslek sahibi olmanda fayda var

çoğu yönetmende bunu yapmıştır

mesela mustafa altıoklar aynı zamandada doktor vb şu anda aklıma gelen bu
                    çoğu öneri bu yönde,teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayşeglk View Post
                      boşver hayallerini...eğer burda söylenenlere kulak asarsan beş parasız bi adam olarak hayatını sürdürürsün...her öğretmen sıkıcıdır die bişey yok bu sitede de bi öğretmen var ve gayet de eğlenceli biri , artı haftanın 5 günü çalışıosun senede toplamda 4-5 ay tatil yapıyosn....yönetmenlik yetenekle deil , çevreyle olunur
                      Evet,çevre olması şart zaten.hayalde kalacak olması da öyle üzüyor ki beni..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fadeto View Post
                        Evet,çevre olması şart zaten.hayalde kalacak olması da öyle üzüyor ki beni..
                        malesef hayat böyle fadeto....ben çocuklumdan beri polis olmayı hayal ederdim aslında olmuycak bi hayal deil öyle deil mi ?
                        anlık sinirlerimin bana yaptırdığı tek bi hata yüzünden bu şansı kendi ellerimle ittim

Yorum

Üzüldüm.. Ama klasik olcak ama,herşeyde bi hayır vardır istediğimiz şeyler ya da iyi olduğunu düşündüğümz şeylerin bile kötü yanı çıkıyor.Ama insanız ya,bazen bunu unutuyoruz malesef..

Yorum

Fedato eğer ki hayatını beyazgömlekli köle olarak geçirmeyeceğin düşünüyorsan git intihar et...Çünkü öyle yada böyle bu çıta içinde yaşantın girecek...Sakın bu oscar ödülü alan insanların beyazgömlekli köle olmadıklarını düşünme. en başta onlar var bunun içinde.bir kazanıp 3 harcamak köle olmamak değil, o 3çü harcamak için inan okadar çok çalışıyorsun ki, ve beynini patlatıyorsun sonra bu konuma geçiyorsun...
                            Bu hayatta özgürlük yok, yapmak istemediğin işler hep olacak ve hep sende bunları yapmak zorunda olacaksın...
                            Fakir bebeğin içemediği sütü, zenginin köpeği içiyorsa; bana adaletten bahsetmeyin !

Yorum

o anlamda yazmamıştım ben onu,en azından istediğimiz bir işi yaparsak köle gibi düşünmek zorunda kalmayız,bi takım zorlukları olsa da kabul ederiz ve en azından kendim için söylüyorum severek yapardım yönetmenliği..

Yorum

yapardın...eylemleri değil düşünceni değiştir...Madem özünde herşey kölelikse sende köle olmadığına çalıştığın işinde düşün...yani istemediğin işini sevmeye çalış...
                                Fakir bebeğin içemediği sütü, zenginin köpeği içiyorsa; bana adaletten bahsetmeyin !

Yorum

İşleniyor...
                                X