Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fikirlerinize GERÇEKTEN çok ihtiyacım var.. [meslek konusu]

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Denicem hatta inanmaya çalışcam buna,çok teşekkürler

Yorum

Sayısaldan devam et öğretmen ol. Çoğu ünlünün hayatına bakarsak adamlar çok alakasız mesleklere sahip. Ferhat Göçer'di sanırım adam doktor
      Böyle olabilirsin. Çalış, bunlara kafanı yorma ve kazan o bölümü. Yapmak zorunda değilsin ki illa. KAZAN. Sonra oku. Ve hayallerin için hedefler belirle. Üniversiteyi kazandıktan sonra önüne fırsatlar gelecektir. Sen yeterki iste.

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
      Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
      birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
      Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

cidden inanarak mı teşekkür ediyorsun yoksa öylesine saçma konuştuğumu düşündüğün için mi?

Bak sen hasta olup sandalyeye bağlı olup yıllarca evden çıkmayabilirsin ilerde? sakın başıma gelmez öyle şeylerde deme...Ozaman evde olmayı değerlendirmek zorunda kalırsın...ister sev ister sevme bu hayattaki rolün bu denir...Anlatmak istediğim sanırım iyi anladın...Bu hayatta hiç kimse istediği işte değil, öyle desede ben inanmam...
        Fakir bebeğin içemediği sütü, zenginin köpeği içiyorsa; bana adaletten bahsetmeyin !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fadeto View Post
          Dalga mı geçtiniiz,tavsiyede mi bulundunuz tam anlayamadım ama gene de sağolun.
          estgfrlh..bu forumda dalga gectigim gorulmemis biseydir..

nası bi film yapım acaba diye dusunmeye basladım simdiden, sinema dunyasına hızlı bi giris yapmalıyım

Yorum

sırf sabit bir işim olsun diye düşünüp öğretmen olma, olan öğrencilere oluyor ondan sonra
            Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

kesinlikle hayallerinin peşinden git benim eşim de gerçeklerin peşinden gitti ve şu an çok pişman onunda tek hayali sinemayla ilgili bir iş yapmaktı ama çevresindeki insanları dinledi maalesef.daha yaşın çok genç dershanede sözele yazılıp başarabilirsin önce kendine inanman gerekiyor bence

Yorum

Arkadaşlar yapmayın Allah aşkına, her insan sevdiği işi mi yapıyor? benimde teyzemin oğlu yönetmenlik yapıyor, iyide para alıyor ama değersiz görüyor...isteyerek girdi o işe ama şuan istemiyor...istekler değişken, zaman, ruh hali, insanların sizden beklentileri tamamen insanın isteklerini belirler...Ama demiyorum arkadaşa illa şunu yap bunu yap.yanlızca olduğun şeyi kabullen.O artık sen olduğunda ki şuan karar aşamasındasın ilerde olacaklara şimden kabullenir gibi adım at...Bu yüzden aç kalıpta ilerde ah ahlanırsan üzülme...
                Fakir bebeğin içemediği sütü, zenginin köpeği içiyorsa; bana adaletten bahsetmeyin !

Yorum

Fan klüp izlemişsen fedatu onun birde kitapı var.Mayın tarlasında kolasına maç, onu oku belki demek istediğimi anlarsın.Bi reklamcının itirafı beni çok etkilemişti...Ve sende sabit evrensel duğrular içinde ilerlersin...

Yorum

fadeto... hayatın o kadar başındasın ki... o dönemlerde bizler de bu git-gelleri hep yaşadık... ama sonunda üniversite imtihanının bize verdiği (kısmet olan da diyebiliriz) ile yetinmek zorunda kaldık... hayallerin peşinden gitmek iyidir, güzeldir de, bir de hayatın "realiteleri" vardır... Demem o ki; insan hayallerinin peşinde gidecem diye "hiçbir şey elde edelmemek" de vardır... Hem bi taraftan güzel güzel hayal kuruyorsun, diğer taraftan da bu bölümü kazanmak bizim okuduğumuz bölümden mümkün değil diyorsun... yani, kısacası "gerçekçi" olmasılın... Yapabileceğin, kazanabileceğin, yeterli puanlar alabileceğin bölümlere yoğunlaşmalısın... Haa, şöyle diyorsan eğer; "olsun, bütün zorluklarına rağmen, ben sözele geçer istediğim bölümü de kazanırım!" tamam... Olmaz diye bir şey yoktur... Zordur ama "İmkansız" değildir... İstedikten sonra olur... Ama, bunun için "ne kadar çalışman gerektiğini" biliyorsun, değil mi? (ben söylemeyim, istersen söylerim...)
                    Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Gerçekci olmak..Benim pek yapamadığım şey ama mecburum.Evet,sözelde de cokçalşmam gerekli ve benim tarih,coğrafyayla aram hiç yoktur.matematğim iyi biraz bi ümit blki öğretmenlik gelir diye düşünüyorum.yorumunuz için çok teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: anlamsız View Post
                        Fan klüp izlemişsen fedatu onun birde kitapı var.Mayın tarlasında kolasına maç, onu oku belki demek istediğimi anlarsın.Bi reklamcının itirafı beni çok etkilemişti...Ve sende sabit evrensel duğrular içinde ilerlersin...
                        mayın tarlasında colasına maç ı bugün alacağım araştrdm da,kitapta çok sevdiğim iki filmden örnek varmış fight club ve truman show teşekkürler.

Yorum

Öğretmen ol ve atan. Okulda bi kulüp kurarsın amatör de olsa tiyatro falan uğraşırsın. Yaz tatillerinde kısa metraj çekersin.
                          Kısacası önce öğretmen ol sonrası gelir

Yorum

[QUOTE=anlamsız;241048]Arkadaşlar yapmayın Allah aşkına, her insan sevdiği işi mi yapıyor? benimde teyzemin oğlu yönetmenlik yapıyor, iyide para alıyor ama değersiz görüyor...isteyerek girdi o işe ama şuan istemiyor...istekler değişken, zaman, ruh hali, insanların sizden beklentileri tamamen insanın isteklerini belirler...Ama demiyorum arkadaşa illa şunu yap bunu yap.yanlızca olduğun şeyi kabullen.O artık sen olduğunda ki şuan karar aşamasındasın ilerde olacaklara şimden kabullenir gibi adım at...Bu yüzden aç kalıpta ilerde ah ahlanırsan üzülme...[/QUOTE

hayat zaten çok kısa ve anlamsız herşeyin boş olduğu bu kurmacada paradan önemli şeylerde var hayallerimizi de ertelersek ne kalır elimizde evet herkes istediği işi yapamıyor çünkü diğerleride sizin gibi insanlara destek olmuyor ve cesaretlendirmiyor belki bu kadar mutsuzluğumuzun sebebi de hayallerimizi es geçmemizdir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fadeto View Post
                              Denicem hatta inanmaya çalışcam buna,çok teşekkürler
                              kesinlikle toplumun mutsuz ve sönük insanlarına uyup hayellerinden vazgeçme belki çok para yada ödül kazanamazsın ama denemiş olursu sence bunu haketmiyormusun?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Filozofcuk View Post
                                Öğretmen ol ve atan. Okulda bi kulüp kurarsın amatör de olsa tiyatro falan uğraşırsın. Yaz tatillerinde kısa metraj çekersin.
                                Kısacası önce öğretmen ol sonrası gelir
                                ya inanamıyorum bu sitedeki herkes bu kadar düzmü bakıyor hayata... tamam hayatımızı idame ettirmek için paraya ihtiyacımız var ama sevmediğimiz bir işi neden yapalım lütfen bu kadar kapitalist olmayalım arkadaşlar

Yorum

İşleniyor...
                                X