Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fikirlerinize GERÇEKTEN çok ihtiyacım var.. [meslek konusu]

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• fadeto
    adlı üyemiz Fikirlerinize GERÇEKTEN çok ihtiyacım var.. [meslek konusu] konusunu başlattı

Fikirlerinize GERÇEKTEN çok ihtiyacım var.. [meslek konusu]

Merhaba arkadaşlar.Size iki başlık altında derdimi tasamı analatacağım,inşallah anlar ve yardım edersiniz...

HAYALLER:Ben sinemayla,tvyle içli dışlı olan bi insanım film izlemek,tiyatro bunlar benim herşeyim.
    Çok hayal kuruyorum,özellikle oscar ödüllerini izlerken öyle özeniyorum öyle istiyorum ki bu da hayal kurmama yol açıyor ve tam bi hayalperest oluyorum.Gerçekci değilim,aklımda hep yönetmen ya da oyuncu olmak var gerçekten çok istiyorum ve beni başka bi mesleğin mutlu edeceğine inanmıyorum.

GERÇEKLER:Ben lise sona geçtim bilgisayar bölümü okuyorum.(meslek lisesi) fakat bilgisayar öğretmeni olmak istemiyorum.Çok sıkıcı benim ne işim var öğretmenlkle.Evet,başta hata yaptım bu bölümü kendi isteğimle seçtim ama çok pişmanım.. Meslek lisesi dez avantajlarla dolu bi öğretim kurumu olduuğu için külütr derslerinin hiç birini görmüyoruz ve başka bir bölüm seçersek puanımız kırılıyor.Ve en muhteşemi (!) sinema tv bölümü lys-sözel ile alıyor onun da puanı çok yüksek ve benim sözel hakkında hiç bir fikrim yok,çünkü bilgisayar bölümü sayısal.(Sadece okulda matematik görüyoruz.)Ama ben istemiyorum.Kazanacağımı da düşünmüyorum puanı bana göre çok yüksek..Çevrem pc bölümünden başka şansımın olmadığını söylese de hayallerim herşeyin önüne geçiyor.

Not:Lüks yaşayan bi insan da değilim,bu sene kazandım kazandım.
    Çevremdeki herkes sürekli çalış diyor ama "istemediğim birşey için niye çalışayım?" sorusu ve Fight Club deki şu replik:

"Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş...Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz...Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..." beynimi yiyip bitirdi artık.

Şimdi,
    Dershanede sözele yazılıp radyo sinema için mi çalışayım,
    yoksa sayısaldan devam edip o hiç istemediğim öğretmenlik için mi uğraşayım?

Lütfen yardım edin.Şimdiden teşekkürler.

• dreamer8
    replied
    İstediğin şeyi yap kardeşim.Açlıktan kimse ölmemiş bu memlekette.Sevmediğin bir işte çalışarak hayatını heba edeceğine sevdiğin işte çalış.Hepimiz birer modern köleyiz.Özgürlüklerimiz satılmış.

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    bu sene üniversiteyi 2. sınıfta bıraktım. Nedeni bölümümden nefret ediyor olmamdı hep babamın isteklerini yerine getirmeye çalıştım ama olmadı. Karar verdim Gastronomi ve mutfak sanatları okuyacağım.

Leave a comment:

• red1239
    replied
    eğitim sistemi bana çoook saçma geliyor adam diyorki ben psikolog olmak istiyorum ama inşaat mühendisliğine yetti puanım ne yapsın bu adam şimdi bence sınav falan kalkmalı saçma sapan şeyler bana göre eğitim sisteminin olması gereken hali şöyle mesela ben bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum puansız gireyim belli bir eğitim verildikten sonra atıyorum 2-3 hafta sonra vize olsun 2 hafta sonra final belli bir not alanlar devam etsin istenilen notu alan adam zaten gayret edip çalışmış geçmiş olacaktır ve 1 ay içinde o bölümle igisi olmayanlar veya başarısız olan fazla öğrenciler gideceği için tek bölümde yığılma söz konusuda olmaz hem herkes istediği hayali olduğu bölümü okur hemde herkesin sevdiği bir mesleği olur

Leave a comment:

• audio
    replied
    radyo sinema oku bence bırak herşeyi... istediğini yap elinde imkan varsa

Leave a comment:

• vivannia.
    replied
    Sayısalla ilgilen, sonrada bir ajansa yazıl. Hem böylece iki mesleğin olur.

Leave a comment:

• fadeto
    replied
    Öğretmenlikte atanma zor doğru söylüyorsunuz.İkinci bi mesleğin şart oluguna karar verdim..

Leave a comment:

• İroni
    replied
    öğretmen ol kendini garantiye al mı
    arkadaşlar kaç tane mezun öğretmen adayı var biliyormusunuz, aday diyorum çünkü okuyup bitirmekle olmuyor atanmak gibi birde problemleri var
    kpss felan filan cabası
    bence öğretmenliktende vazgeç, başka bi meslek seç sonracıma istersen hobi olarak diğer kısmı düşünebilirsin

Leave a comment:

• Aişem
    replied
    Ögretmen ol. Garantiye al kendini. Sonra sinemaya ada kendini.

Leave a comment:

• yevgeniy bazarov
    replied
    Orjinal yazı sahibi: anlamsız View Post
    cidden inanarak mı teşekkür ediyorsun yoksa öylesine saçma konuştuğumu düşündüğün için mi?

Bak sen hasta olup sandalyeye bağlı olup yıllarca evden çıkmayabilirsin ilerde? Sakın başıma gelmez öyle şeylerde deme...ozaman evde olmayı değerlendirmek zorunda kalırsın...ister sev ister sevme bu hayattaki rolün bu denir...anlatmak istediğim sanırım iyi anladın...bu hayatta hiç kimse istediği işte değil, öyle desede ben inanmam...
    senin inanıp inanmaman birşey değiştirmez ama işini severek canı gönülden yapan mesleğine aşık nice idealist insanlar var çoğunluk her zaman doğruyu göstermez azınlığın haklı ve mutlu olduğu bir sürü konsept var bence sen resmin tamamını değil sadece istediğin depresif yanlarını görüyorsun ve insanlarında bunu görmesini dümdüz bir hayat yşamasını istiyorsun bence bunu yapma unutmamalı ki düşlemek bilmekten daha önemlidir demiş eınsteın

Leave a comment:

• yevgeniy bazarov
    replied
    Orjinal yazı sahibi: aslım View Post
    [sıze=2]sana söyleyeceğim tek şey var : Hayallerinden vazgeçme...[/sıze]
    oh be sonunda benimle aynı fikirde biri çıktı

Leave a comment:

• Aslım
    replied
    Sana söyleyeceğim tek şey var : Hayallerinden vazgeçme...

Leave a comment:

• yevgeniy bazarov
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Filozofcuk View Post
    Öğretmen ol ve atan. Okulda bi kulüp kurarsın amatör de olsa tiyatro falan uğraşırsın. Yaz tatillerinde kısa metraj çekersin.
    Kısacası önce öğretmen ol sonrası gelir
    ya inanamıyorum bu sitedeki herkes bu kadar düzmü bakıyor hayata... tamam hayatımızı idame ettirmek için paraya ihtiyacımız var ama sevmediğimiz bir işi neden yapalım lütfen bu kadar kapitalist olmayalım arkadaşlar

Leave a comment:

• yevgeniy bazarov
    replied
    Orjinal yazı sahibi: fadeto View Post
    Denicem hatta inanmaya çalışcam buna,çok teşekkürler
    kesinlikle toplumun mutsuz ve sönük insanlarına uyup hayellerinden vazgeçme belki çok para yada ödül kazanamazsın ama denemiş olursu sence bunu haketmiyormusun?

Leave a comment:

• yevgeniy bazarov
    replied
    [QUOTE=anlamsız;241048]Arkadaşlar yapmayın Allah aşkına, her insan sevdiği işi mi yapıyor? benimde teyzemin oğlu yönetmenlik yapıyor, iyide para alıyor ama değersiz görüyor...isteyerek girdi o işe ama şuan istemiyor...istekler değişken, zaman, ruh hali, insanların sizden beklentileri tamamen insanın isteklerini belirler...Ama demiyorum arkadaşa illa şunu yap bunu yap.yanlızca olduğun şeyi kabullen.O artık sen olduğunda ki şuan karar aşamasındasın ilerde olacaklara şimden kabullenir gibi adım at...Bu yüzden aç kalıpta ilerde ah ahlanırsan üzülme...[/QUOTE

hayat zaten çok kısa ve anlamsız herşeyin boş olduğu bu kurmacada paradan önemli şeylerde var hayallerimizi de ertelersek ne kalır elimizde evet herkes istediği işi yapamıyor çünkü diğerleride sizin gibi insanlara destek olmuyor ve cesaretlendirmiyor belki bu kadar mutsuzluğumuzun sebebi de hayallerimizi es geçmemizdir

Leave a comment:

İşleniyor...
X