Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sizce iş görüşmelerinde ruhsal hastalıklarımız anlaşılıyor mu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sizce iş görüşmelerinde ruhsal hastalıklarımız anlaşılıyor mu?

ben uzun yıllardır iş arayan ama binbir türlü görüşmeye rağmen iş bulamayan kesimdenim. bu sıralar aklıma acaba iş görüşmesine gittiğimizde, bizimle görüşen kişiler ruhsal hastalıklarımızı hissediyorlar mı sorusu takılmaya başladı. acaba sözlerimizle yada hareketlerimizle farkında olmadan bizim bile farkedemediğimiz bozuklukları karşımızdakilere hissettiriyor muyuz sizce?

sosyal fobi hakkında bilgim yok maalesef...bunun dışında başka rahatsızlıklar hissedilmez mi ?

Yorum

evet farkederler

Yorum

peki bu işe alınma ihtimalini değiştirebilir mi? bunu düşünüp duruyorum. yani acaba bu yüzden mi iş bulamıyorum...

Yorum

anlayamazlar. sen söylemedikçe.
          fakat hastalık nedeniyle kariyer pek parlak olmayabilir ve bu da fakir bir CV sunmak zorunda bırakabilir.
          daha alt düzey işlere başvurmak gerekir.

Yorum

Sosyal fobi belli olabilir, ancak türkiyede o kdr çokki psiklojik hastalığı olan ve psiklojişk rahatsızlığı olmasına rağmen çalışan...
            3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

evet, benim gibi canı sıkılıp işi bırakanlar mesela alt düzeylere başvursam da almıyorlar... işin tuhaf tarafı kimse neden olmadığını söylemiyor...

Orjinal yazı sahibi: mustafakartal View Post
              anlayamazlar. sen söylemedikçe.
              fakat hastalık nedeniyle kariyer pek parlak olmayabilir ve bu da fakir bir CV sunmak zorunda bırakabilir.
              daha alt düzey işlere başvurmak gerekir.

Yorum

ben bunu yapamıyorum işte... bu insan ilişkilerimde de böyle iş görüşmelerimde de... kendimi olduğum gibi ortaya dökmezsem insanlar bana kızacak, beni istemeyecek, sevmeyecek diye düşünüyorum. mesela iş başvurusunda olmayan özellikleri varmış gibi anlatırsam sonra bu farkedilirse kimse bana değer vermez diye düşünyorum.

Yorum

işe alanlarında ruhsal sağlıklarının yerinde olduğunu bilmiyoruz..memlekette normal insan kalmadı..

ağır bir durum olmadıktan sonra anlaşılmaz.

Yorum

kesinlikle bir anormallik oldugu anlaşılıyordur....

Yorum

işe girerken bir test doldurtuyorlar yada insan kaynakları yetkilisi sorular soruyorsa dikkatli olmak lazım genelde test soruları olsun sorulan sorular olsun bunlar kişisel yeterlilik ve mesleki yeterlilik üstüne olabiliyor verdiğiniz her cevap lehinize yada aleyhinize delil olarak kullanılacaktır susma hakkınada sahipsiniz

KuzuZade
                      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

ya sorma o sorulara gıcığım.. bana verilen bir formda doğum gününüzü nasıl kutlarsınız, paranızı nasıl harcarsınız gibi saçma ötesi sorular sorulmuştu ben de saçma cevaplar yazmıştım. sonra işyeri sahibi bana siz bu cevapları yazarken ciddi miydiniz dedi ben de siz sorarken ne kadar ciddiyseniz ben de en az o kadar ciddiydim dedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hkayac View Post
                          ya sorma o sorulara gıcığım.. bana verilen bir formda doğum gününüzü nasıl kutlarsınız, paranızı nasıl harcarsınız gibi saçma ötesi sorular sorulmuştu ben de saçma cevaplar yazmıştım. sonra işyeri sahibi bana siz bu cevapları yazarken ciddi miydiniz dedi ben de siz sorarken ne kadar ciddiyseniz ben de en az o kadar ciddiydim dedim

bu 2 sorunun hedefini düşündün mü hiç....aslında senden neyi örenmek istiyorlar.....bence kaç model oldugunu ideolojini dunya görüşünü....ilerde işverenin başına iş açma diye....aslında sürüye uyum sağlayıp sağlayamayacağını merak ediyorlar....

Yorum

İşleniyor...
                          X