Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Üniversite seçimi hakkında öneriye ihtiyacım var.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• dinaugust
    adlı üyemiz Üniversite seçimi hakkında öneriye ihtiyacım var. konusunu başlattı

Üniversite seçimi hakkında öneriye ihtiyacım var.

Merhabalar, ben makine mühendisliği öğrencisiydim. İlgim olmamasına rağmen tercih ettim ama mutlu olamayacağımı anlayınca bırakmaya karar verdim. Psikoloji okumaya hem kendi ilgim hem de okulumuzun rehber danışmanıyla görüşerek karar verdim. Bu sene sınava girdim bunun için ama şimdi üniversite tercihlerinde sıkıntı yaşıyorum. Yüksek lisans şimdiden karar verilebilecek bir şey değil ama o konuda da nöropsikoloji çok ilgimi çekiyor. İstanbul'da hangi üniversite beni bu konuda daha iyi geliştirir, genel olarak eğitimleri ve eğitim kadroları nasıldır, bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• larabennu
    replied
    Yapmayı istediğim şeylerden biri de bu,süper bir bölüm seçmişsin,hayırlı olsun.Her ihtimale açık olan,mutlak doğruları olmayan,sürekli araştırmaya,yenilenmeye,gelişmeye açık bir dal,sonsuz ve keşfedilmeye açık..bence harika,arkana bakmadan yürü arkadaşım..

Leave a comment:

• dinaugust
    replied
    Bilim ya da değil benim seçtiğim bölüm bu. Tıp okumak da istemiyorum. Bölüm konusunda kesin kararımı vermiş bulunmaktayım. Psikoloji bölümünün üniversitelerdeki eğitimiyle ilgili bilgi almak istiyorum sadece. Bu konuda cevap verenlere teşekkür ederim. Üniversitelerle ilgili bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.

Leave a comment:

• Obsesif_Fatihi
    replied
    Matematik bilim midir, tartışma konusu tabi.
    Bilimin dilidir ama bilim midir, sanmıyorum.

Leave a comment:

• buhurizade
    replied
    diğer bütün sosyal bilimlerde olduğu gibi psikolojinin de bilim olma özellikleri zayıftır.
    fizik,matematik, mühendislik sağlam bilimlerdir. yani iki kere iki dört!
    psikoloji ve diğer sosyal bilimlerde mutlak doğru yoktur. her şey izafidir!
    bence tıp fakültesi seç ve nöroloji ya da nöropsikiyatri çalış!

Leave a comment:

• Obsesif_Fatihi
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dinaugust View Post
    Boğaziçi için puanım yetmeyecek. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul'daki özel üniversiteler tutacak gibi burslu olarak.
    O zaman İstanbul üniversitesini yaz.Köklü bir üniversite.

Çok güzel bir bölüm seçtin. Psikoloji ilmine çok faydan olacağını düşünüyorum.Gerçekten istiyorsun çünkü.

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    Makine müh. iyi bir bölüm. Psikoloji, ilgimi çeken ve iyi bir bölüm ama ben onu bir bilim olarak görmüyorum. Tıp fakültesi dışında psikoloji bölümlerine itibar etmiyorum. Kötü bir meslek, olmayan bir bilim, ama iyi bir bölüm seçmişsin. İStanbulda kötü üniv. olduğunu sanmıyorum. Başarılar dilerim.

Leave a comment:

• dinaugust
    replied
    Boğaziçi için puanım yetmeyecek. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul'daki özel üniversiteler tutacak gibi burslu olarak.

Leave a comment:

• indigo
    replied
    Bunu rehber Öğretmenin daha iyi bilir.

Leave a comment:

• Obsesif_Fatihi
    replied
    Türkiyedeki üniversiteler arasında ciddi fark yok.
    Ama Boğaziçini öneririm, yabancı dilden dolayı.Ayrıca yurtdışı bağlantılarında dolayı tabi.% 100 ingilizce eğitim sana çok şey katar.

Ben de % 100 ingilizce eğitim veren bir üniversitede elektronik mühendisliği okudum, çeviri kaynaklardan okumaktansa, doğrudan ana kaynaktan ders almak oldukça hoş.Zira çeviriler sağlam olmayabiliyor, mesela Gazi üniversitesi hocalarının önderliğinde çıkan Serway Fizik kitabının Türkçe çevirisi ile orjinalini karşılaştırmıştım,Türkçe çevirisi yer yer çok kötü idi. Bunu Türkçesinden okuyan ile orjinalinden okuyan arasında bir fark olur.
    Tabi ki İngilizceyi dışarıdan da halledebilirsin ama olurda yurtdışına çıkmak istersen, Boğaziçi bir adım önde olmanı sağlar..
    Kolay gelsin

Leave a comment:

İşleniyor...
X