Duyuru

Collapse
No announcement yet.

masterin kariyer ve kisisel yapim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• masterin kariyer ve kisisel yapim

Aslinda bu konuda da oldukca kafam karisik...bir turlu kendim icin dogru karar veremedim..

ben isletme mezunu ve yaklasik 2 senede reklam sektorunde calisan biriyim, ve tabi bugune kadar da hep satis departmanlarinda tecrube edindim..Sektorumu bolumu seviyorum aslinda ama dis etkenler hep benim bir yerde bulundugum durumlardan vazgecmeme sebep oldu..

Ben kisilik olarak insanlarla icice olmaktan cok zevk alan biriyimdir, ancak asiri derecede alingan ve insanlarin sozlerinden etkilendigim icin kalabalik ortamlar bir yandan da beni yipratir..yani beni taniyan biri rakibimse zaaf yanlarimla cok kolay beni akarte edebilir, akarte etmesine bile gerek kalmadan ben kendimi geri cekerim...

ve simdi master icin bir bolum secmeliyim tabi maddi imkanlar cercevesinde..

master icin beklentilerim, okulun sosyal imkanlarinin olmasi ve kredisinin uygun fiyatta olmasi sart..sosyal imkanlardan kastim derslerin disinda kendimi gelistirebilegim aktivitelerinin olmasi,ogrenci kuluplerinin olmasi ve ogrencilerinin birazcik da olsa kaliteli olmasi..bu sartlara uygun olduktan sonra istedigim bolum? master yapcaksin hala bolume karar veremdin mi diceksiniz?
    veremedim cunku dedim ya cok fazla zaafim var.ben hangi bolumda okursan okuyayim caliskanligimla on plana cikamam, ve o kadar cok isletme mezunu var ki onlardan bir sekilde farklilasmak zorundayim. isletme mezunu biri icin en uygunu genelde mba. pazarlama bolumleridir.evet ama bu bolumlerde okuyan isletmeciler genelde benim zayif yanlarimi rahatlikla kullancak insanlar olur, ve ben onlarin icinden siyrilamam gibi geliyor. (sacmaliyomuyum acaba?hala emin degilim!) ama eger farkli bir bolum okursam , ordan siyrilmam daha kolay olacak,benden daha farkli insanlar olacak, mesela computer science bolumu okusam, teknoloji her zaman hayatimizda olacak,ve gunden gune de talebi artan bir bolum,isletme uzerine teknoliji uzerine master beni oldukca gelistirir gibime geliyor..ve bilgisayar uzerine master yapip o bolumde calisirsam bana burda 2 senelik calisma izni verecekler mba masterina gore 1 sene fazla iznim olcak..
    yani ben reklam sektorunde de calissam bu bolumun bana katkisi olacak, bilgisayar dunyasina girmek benim internetten daha kolay arastirma yapmami da saglayacak, bana farkli bir bakis acisi kazandiracak gibi geliyor..

ama bir yandan da bu bolum benim icin yeterince sikici bir blum olabilir mi, o beni dusunduruyor..

cevabınız sorunuzun içinde gizli. biraz daha dikkatli bakarsanız göreceksiniz

Yorum

İşleniyor...
    X