Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yüksek lisans-master yapmak isteyen ve bu konuda bilgililer

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • #16
  yağmur haklısında işte insan başa dönemiyo hem ben sözel öğrencisiydim ozaman öss de mat2 die bi alan yoktu..tamam mat 1 iyi çok kolaydaaa.dieri hakkında inan hiç bir fikrim yok..ne yazık ki her şehre gidebilecek kadar da özgür diğilim... bu bi kumar olabilirr...

  ayrıca arkadaşım ben de ist. tic. üniversitesi ve maltepe üniv. türkçe program buldum tic. üniv bölüm güzel uygulamalı psik. alanı oldukça geniş görünüyo.tezsizz işte yaaa.. maltepe deki endüstri psikolojisi çok sınırlı....klinik psikolojisi yapmak isterdim ama psikoloji bitirimek gerekirmiş onun içiinn....
  uffffffffffff yaaa allah hepimize kolaylık versin..senin bölümün neydi kiii benim gibi bişeler düşünemiyomusun tekrar başlamakkk birazz zman açısından sorun yaratmazmı sence ayrıca 4-5 sene boşunamı okudum diye bi hayal kırıklığına uğratmazmıı..

  Yorum


  • #17
   şimdi 40 yaşında bile iş değiştirenler var.Bence seviyorsan psikolojiyi coğrafya öğretmenliği yapamam zevk almam dersen bence hem oku hem çalış.
   Sonuçta geçen yıllar boşa geçmiyor.İşi sevmek lazım gibi geliyor.Bende daha yeni başladım çalışmaya ama prensip olarak ne iş yaparsak sevmek lazım.İnsan hayatı azap olur yahu.
   Nası yanlış evliliklerde ayrılmak için her yola başvurulur.Burda da işimizle evliyiz bir nevi.
   -O Seyyıdınden Kacan bir kole...SnN

   Yorum


   • #18
    mehmet arslan arkadaşım sevmediğin bölümde devam etmek zor geliyor haklısın. Çook bırakacam oldum. Bi bakıma aile dürtüsü ile geldiğim bu bölümü yine ailemin dürtüsü ile bırakmadım/bırakamadım.

    Ama şu anda işim elimde... Ne yalan sööleyim sevmesem de kendilerini sevilir yanlarından sevdiğim oldu. Ama yine de ara ara içimde olan o eski bölümüme hayranlığım dışarı çıkıyor. İstediğim bölüm de şu anda olduğum bölümde halk düşüncesine göre daha kötü. Ama yine de sanki onda olsam herşey daha güzel olurdu gibi...

    Hayırlısı olmuştur...

    Yorum


    • #19
     Tezsiz yüksek lisansı fen- edebiyat mezunları öğretmenlik yapabilmek için tercih ediyorlar. İstanbul Ünv., Marmara Ünv. ve İstanbul civarı illerde var, hatta bazı yerlerde ikinci öğretim de var. Tezsiz yüksek lisansın avantajı, fen-edebiyat mezunlarının devlete öğretmen alımında ikinci plânda kalmaları ve tezsiz sayesinde eğitim fak. mezunlarıyla aynı şansa sahip olabilmesi. Ayrıca kolejler ve dersanelerde de formasyonu olanlar tercih ediliyor.

     Bir lisans programından mezun oluğ başka bir yüksek lisans programında tezli yüksek lisans yapmak isteyenler bir yıl süreyle bilimsel hazırlık programı görür, ondan sonra yüksek lisanları başlar.

     Tezsiz yüksek lisansın akademik yükselmeye bir getirisi yok. Ancak öğretmenlik için faydası var.

     Yorum


     • #20
      tezsiz yüksek lisans hk.

      arkadaşlar ben psikoloji çıkışlı değilim eğitim fak.mezunuyum ama hayatımın geri kalanında pisikoloji ile ilgili birşeyler yapmak istiyorum özel bi üniversitede tezsiz yük lisans uygulamalı pisikoloji bölümü var.. sin ne düşünüyorsunuz bu bölümle ilgili doktora şansım olabilirmi..yada bu bölümü bitirdikten sonra neler yapabilirim..

      cevaplarınız çok önemli.. saygılarımla..
      herkese merhaba ; mehmetarslan arkadasımızın belirttigi bölüm hakkında bende bir kaç soru sormak istiyorum. konuya hakim arkadaslar yardımcı olursa da çok sevinirim. bölüm uygulamalı psikoloji tezsiz yüksek lisans programıdır. bölüm doktora imkanı tanımaktadır. yalnız bölümden mezun olunduğunda mesleki bir ünvan sahibi olunmaktamıdır.? özellikle psikoloji yüksek yapan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirlermi acaba? bölüm istanbul ticaret üniversitesindedir. tşk ederim.

      Yorum


      • #21
       psikolojide lisans eğitimi almadan yüksek lisansta yeterli olabileceğine inanıyor musun? ben psikoloji öğrencisiyim ve kendime güvenemiyorum bence sen önce psikolojide lisans eğitimi yap.

       Yorum


       • #22
        herkese merhaba
        benim durumuda aynı.. istemedgım bir bolmuden mezunum. bu işi yapmak istemyorum. Yaptığım işi sevmek değil sevdiğim işi yapmak istyrum. bende psikolojı ile devam etmek istyrum. Ltfn bu sitede bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olsun.. en zoru da olsa bır tane yololsun ltfn!!
        yurtdısında psıklofı yuksek lısansı yapsam hatta doktoraya devam etsem tabı bu arada gereklı egıtım ve sertıfıkları da alsam geri geldiğimde muayenehane acabılıyormuyum? pskolog unvanını alablıyrmuyum?

        Yorum


        • #23
         benim merak ettiğim , tezli uzaktan eğitim ile hizmet veren bir üniversite var mı? Açıköğretim veya diğer üniversiteler.
         psikoloji üzerine yüksek lisans yapılabilir ama bulunduğumuz şehirde psikoloji bölümü olmayabiliyor.

         Yorum


         • #24
          Orjinal yazı sahibi: tthunderboltt View Post
          benim merak ettiğim , tezli uzaktan eğitim ile hizmet veren bir üniversite var mı? Açıköğretim veya diğer üniversiteler.
          psikoloji üzerine yüksek lisans yapılabilir ama bulunduğumuz şehirde psikoloji bölümü olmayabiliyor.
          Sakarya üniversitesi uzaktan eğitim veriyor bilgisayar alanında böyle bir eğitim sistemi var ama diğer bölümleri bilmiyorum..İsterseniz bir araştırın.

          Yorum


          • #25
           Orjinal yazı sahibi: mehmetarslan View Post
           :arrow: arkadaşlar ben psikoloji çıkışlı değilim eğitim fak.mezunuyum ama hayatımın geri kalanında pisikoloji ile ilgili birşeyler yapmak istiyorum özel bi üniversitede tezsiz yük lisans uygulamalı pisikoloji bölümü var.. sin ne düşünüyorsunuz bu bölümle ilgili doktora şansım olabilirmi..yada bu bölümü bitirdikten sonra neler yapabilirim..

           cevaplarınız çok önemli.. saygılarımla..
           Sizin yaptığınız tezsiz yüksek lisans sadece formasyon amaçlı.. Eğitim fakültesi çıkışlılarına verilen Fen Edebiyat mezunlarının ise sonradan öğretmenlik yapmaya hak kazanmak için aldıkları belge.. Ales e girmeden ve psikoloji alanında yüksek yapıp tez hazırlamadan doktora hakkına sahip olamazsınız.. Örneğin ben de tezsiz yüksek lisansı zaten okurken aldım.. Şimdi kendi bölümüm dışında bir alanda mastır yapıyorum , yani önce ales e girdim üniversitenin istediği puanı aldım seneye de tezimi teslim edip o olanda doktoraya başlayacağım . İşte ancak bu şartlarda üniversitede kadro alma hakkına sahip olabiliyorsunuz.. Gönlünüzce olsun başarılar...

           Yorum


           • #26
            Halen bu mevzular tartışılıyor mu ..Elbette birisi kendi alanından başka bir alanda master ve doktora yapabilir ve başarılı da olabilir.
            O senin alanın değil lafı ne kadar saçma.

            Duyan da lisansta çok önemli eğitim verildiğini sanır. Dışarıdan kendini yetiştiren bir lise mezunu, bir üniversite mezunundan o alanda çok daha iyi eğitimli olabilir.
            İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
            Malcolm X

            Yorum

            İşleniyor...
            X