Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşüncemin tersi oluyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Düşüncemin tersi oluyor

Merhaba ben 18 yaşındayım son 4 yıldır psikolojik problemlerim var ve durumum hiç iyiye gitmiyor.
    Küçükken annemle babamın kavgalarını dinlerdim gece yarısı uyanıp.Hiç yanlarına gitmedim hep onları dinledim.Ama sonradan pişman oldum keşke yanlarına gidip ağlasaydım diyorum içimde onun pişmanlığı var(annem neden susup dinledin keşke gelseydin kuzenin gibi dediğinden beri).Ve çok istediğim kardeş ikimiz de istememize rağmen kuzenimin oldu.Benim olmadı.Neden?Suç bende miydi?Yanlarına gidip ağlamadığım için miydi?
    Büyüdüm kendine güvenli bir çocuktum çok konuşkandım.Ama arkadaşlarıma hayır diyemezdim ve bunu ailem hep yüzüme vururdu.Hatta derslerim,davranışlarım konuşunda hep bana başkalarını örnek verir başkalarını kıyaslarlardı.O yaşlarda 13-31 sayılarına takmış durumdaydım.Saate her bakışımda 13:31'i görüyordum,kitaplarda,tv'de...Aynı zamanda bunu her düşüncemin tersi çıkıyordu bunu 1331'e bağlayınca inanmaya başladım.8 yıldır inanıyorum buna.Gerçek mi yoksa hayal ürünü mü bilmiyorum.Bir olay olduğunda iyi veya kötü ya da bir plan olacağı zaman gözüm dalar ve olayları görürüm.Ama nedense şimdiye kadar hiç düşüncemin kendisi çıkmadı.Olumsuz düşünceden dolayı desem değil çünkü olumlularda da oluyor bu.
    Ergenlik dönemimde kızarma takıntım oluştu bir anda.Doktora gittim sosyal fobi dedi ama değilmişim.Tam olarak yansıtmıyordum ama sosyal fobiyi okuyunca orada yazan bende olmayan belirtileri de göstermeye başladım.Sonra anksiyete bozukluğu dendi..Çok karışık.
    Bu aralarda birçok hata yaptım tabi.Ne yaptığımı bilmiyorum ben.Düzzenli olarak psikiyatrise gidiyorum ama ona 1331'den hiç bahsetmedim utandım.Alkolle de problemim var zaten..Ölsem daha mı iyi sizce?Sonumu göremiyorum çünkü..

Güzel kardeşim doktorunden neden utanıyorsun ?..
    Sen problemlerini doğruca anlatmazsan, kimsenin elinde sihirli değnek yok...

Ayrıca ölmek (!) nereden çıktı ?.
    Daha yaşın kaç başın kaç.
    Dur daha, 20 yaş sendromuna gireceksin

Doktorundan çekinme...

Yorum

20 yaş sendromu da nedir? konuşmak istiyorum ama deli olduğumu düşünmesini istemiyorum

Yorum

evet haklısın secret kitabında da yazdığı gibi.. çok merak ettim melek sayılarını şimdi araştıracağım. 118 33 deme bence üyeliğin iptal olur :1: doktoruma herşeyi baştan anlatmayı düşünüyorum açık açık herşeyi söyleyeceğim bu sefer çekinmeden.yazımı okuyup yorum yaptığınız için teşekkür ederim

Yorum

benim arkadaşımda 19 takıntısı var kız herşeyden 19 buluyo...TC,okul no,sıra no,İsminin harflerinin sayıları falan...
          Allah yardımcın olsun...
          Sevilmeyi bu kadar mı hak etmiyor yüreğim..

Yorum

İşleniyor...
          X