Duyuru

Collapse
No announcement yet.

borderlinenin deepresif boyutundayım,çok zordayım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: ALTI2 View Post
    ben bu rahatsızlığı 18 yıldır çekiyorum,çok araştırdırm,doktorlarımdan bilgi aldım. tam iki uçta seyreden bir rahtsılzık. ne öldürüyor ne yaşatıyor kısaca...
    bende depresyonla ortaya çıktı,zaman zaman depresif durum eşlik ediyor. ya siz yanlış biliyorsunuz ya da ben !

şiddetli zamanlarında depresyon eşlik ediyor, bdurumlarıda gösteriyor ama bipolar kadar ağır değil..

adı üstünde iki uçta gelip gitme dengeyi sağlaymama.
    ynai siyah beyaz hayat grisine oturtamıyoruz..
    ve ben bu son 3 yada depresif modundayım,bağlarmısnız bağlamazmısınız bilemem o kısmı. hastalığımı gayet iyi tanıyorum.
    psikoz olsam doktorum zaten söyler. bu dönem aldığım antipisikotik ilaçların en fazla olanı 5 miligram,bunuda belirteyim,saygılar

Siklotimi diye bir şey var, bipoların hafif versiyonu.
    Ona çok benzettim de, o yüzden yazdım.

Peki terapiye de gidiyor musun, faydası oldu mu?
    Bir de uzun süreli ilişki yaşayabiliyor musun?
    Ben yaşayamıyorum değişkenliğim yüzünden, bundan kurtulmak istiyorum artık.
    Sence mümkün mü?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Leroi View Post

Siklotimi diye bir şey var, bipoların hafif versiyonu.
      Ona çok benzettim de, o yüzden yazdım.

Peki terapiye de gidiyor musun, faydası oldu mu?
      Bir de uzun süreli ilişki yaşayabiliyor musun?
      Ben yaşayamıyorum değişkenliğim yüzünden, bundan kurtulmak istiyorum artık.
      Sence mümkün mü?
      hayır düzenli bir şey yapamıyorum. çalışamıyorum. bir ilişkim oldu ve de bu durumunda etkisi oldu bitti... severken nefret eder oldum söyleyemedim... terapiyi doktorum hiç önermedi. devlet hastanesinde tedavi görüyorum. terapi özelde oluyor sanırım ve bayağı tuzlu diye biliyorum buna maddi gücüm yetmez... asla böyle olmayı istemiyorum ama dönüp dolaşıp yine o aşırı güvensiz,değişken insan oluyorum.bunca yıl hayatım mahfoldu,okuyamadım,ergenlikte başladı bu durum...offf ne yapacağımı bilmiyorum işte berbat bir durum ve hiç kimse anlamıyor. insanlara güven duygum sıfırın altında sıfır

Yorum

Arkadaş olalım mı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALTI2 View Post
          hayır düzenli bir şey yapamıyorum. çalışamıyorum. bir ilişkim oldu ve de bu durumunda etkisi oldu bitti... severken nefret eder oldum söyleyemedim... terapiyi doktorum hiç önermedi. devlet hastanesinde tedavi görüyorum. terapi özelde oluyor sanırım ve bayağı tuzlu diye biliyorum buna maddi gücüm yetmez... asla böyle olmayı istemiyorum ama dönüp dolaşıp yine o aşırı güvensiz,değişken insan oluyorum.bunca yıl hayatım mahfoldu,okuyamadım,ergenlikte başladı bu durum...offf ne yapacağımı bilmiyorum işte berbat bir durum ve hiç kimse anlamıyor. insanlara güven duygum sıfırın altında sıfır
          Umarım iyi olursun.

Açıkçası çok şaşkınım yine ben yaa. :S Kaç dr.a göründün?
          Kaç kişi borderline teşhisi koydu?
          Benim gittiğim psikiyatrist kesinlikle terapiye gitmelisin yıllarca, haftada bir kez dedi.
          Bunun tedavisi ilaç değildir, terapidir dedi.
          O yüzden yazdıklarına şaşırıyorum.
          Güvensizlik duygunu nasıl ilaçlarla halledebilirsin ki aksi halde?
          Bu mantığa aykırı. Umarım kızmazsın bunları yazıyorum diye.
          Sadece gerçekten inanamadım. Öğrenmek de istiyorum bir yandan.
          Zaten internette de araştırma yaparsan bütün dr.ların araştırmalarında terapi gerekir deniliyor, bunu görmüşsündür.
          Kimisi de terapi ve ilaç işe yaramaz, yaşla beraber düzelme olabilir görüşünü savunuyor.
          Yabancı forumlardan da okuyorum ben. Bilgi edinmeye çalışıyorum.
          Böylesine rastlamamıştım.
          Birçok dr.a göründüğün halde hepsi aynı şeyi dediyse anlarım belki ama 1-2 dr.la görüştüysen bu işte bir tuhaflık var diye düşünüyorum.
          Terapiler dediğin gibi çok pahalı. Ben de gitmiyorum ve gitmeyi de düşünmüyorum.
          Dr. bana bir mimik, bir hareket yapar soğurum zaten ondan kesin.
          Kendi kendimi düzeltmeye çalışıyorum. Ama değişimlerime ne yazık ki engel olabilmiş değilim.
          İnşallah bir gün engel olabilirim.

Şimdi yine bir şey sormak istiyorum. Cevapların önemli benim için.
          Ben de aslında yıllardır belirtilerini gösteriyormuşum ama 24ümde farkına varabildim ve dr.a gittim.
          Daha doğrusu artık değişimlerim arttı eskiye göre, o yüzden dayanamadım, telaş yapmaya başladım, nasıl böyle yaşarım falan diyerek gittim.
          Bu artış durumu beni korkuttu biraz. Acaba daha da artar mı diye düşünmeye başladım.
          Dr. bana terapiye gitmezsen bu hep böyle devam eder dedi. Terapi de kesin çözüm değil gerçi, o da bir gerçek.

Neyse... Yani sence borderlineda daha da kötüleşme durumu oluyor mu , yoksa aynen olduğun ölçüde mi devam ediyor? Bu konuda ne dersin? Sen yıllar içinde kendine bakınca daha da kötüye mi gittiğini düşünüyorsun mesela?

Diğer sorum, kendine güvenin ne alemde?
          O da mı gelgitli yoksa çoğunlukla kendini seven biri misin?

Yorum

@leroi diğer konuya cevap yazmıştım sana neyse
            Arkadaşlar mesela merakımdan soruyorum, tetikleyici şey nedir?yada bir duyguyla yaşamaya karar vermeniz bu mümkün olmuyor mu? güvensizlik yaşadınız ve bu benim hastalığımdan kaynaklanıyor diyip bu yokmuş gibi davranılamaz mı?
            Bende sizleri anlamaya çalışıyorum da sorularımı maruz görün.
            "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Leroi View Post
              Umarım iyi olursun.

Açıkçası çok şaşkınım yine ben yaa. :S Kaç dr.a göründün?
              Kaç kişi borderline teşhisi koydu?
              Benim gittiğim psikiyatrist kesinlikle terapiye gitmelisin yıllarca, haftada bir kez dedi.
              Bunun tedavisi ilaç değildir, terapidir dedi.
              O yüzden yazdıklarına şaşırıyorum.
              Güvensizlik duygunu nasıl ilaçlarla halledebilirsin ki aksi halde?
              Bu mantığa aykırı. Umarım kızmazsın bunları yazıyorum diye.
              Sadece gerçekten inanamadım. Öğrenmek de istiyorum bir yandan.
              Zaten internette de araştırma yaparsan bütün dr.ların araştırmalarında terapi gerekir deniliyor, bunu görmüşsündür.
              Kimisi de terapi ve ilaç işe yaramaz, yaşla beraber düzelme olabilir görüşünü savunuyor.
              Yabancı forumlardan da okuyorum ben. Bilgi edinmeye çalışıyorum.
              Böylesine rastlamamıştım.
              Birçok dr.a göründüğün halde hepsi aynı şeyi dediyse anlarım belki ama 1-2 dr.la görüştüysen bu işte bir tuhaflık var diye düşünüyorum.
              Terapiler dediğin gibi çok pahalı. Ben de gitmiyorum ve gitmeyi de düşünmüyorum.
              Dr. bana bir mimik, bir hareket yapar soğurum zaten ondan kesin.
              Kendi kendimi düzeltmeye çalışıyorum. Ama değişimlerime ne yazık ki engel olabilmiş değilim.
              İnşallah bir gün engel olabilirim.

Şimdi yine bir şey sormak istiyorum. Cevapların önemli benim için.
              Ben de aslında yıllardır belirtilerini gösteriyormuşum ama 24ümde farkına varabildim ve dr.a gittim.
              Daha doğrusu artık değişimlerim arttı eskiye göre, o yüzden dayanamadım, telaş yapmaya başladım, nasıl böyle yaşarım falan diyerek gittim.
              Bu artış durumu beni korkuttu biraz. Acaba daha da artar mı diye düşünmeye başladım.
              Dr. bana terapiye gitmezsen bu hep böyle devam eder dedi. Terapi de kesin çözüm değil gerçi, o da bir gerçek.

Neyse... Yani sence borderlineda daha da kötüleşme durumu oluyor mu , yoksa aynen olduğun ölçüde mi devam ediyor? Bu konuda ne dersin? Sen yıllar içinde kendine bakınca daha da kötüye mi gittiğini düşünüyorsun mesela?

Diğer sorum, kendine güvenin ne alemde?
              O da mı gelgitli yoksa çoğunlukla kendini seven biri misin?

uzun hikaye aslında benim durumum.
              18 yıldır aynı doktora gidiyorum.
              hastaneye ağır depresyon ve düşünce bozukluğu ile yatmıştım. ve o zaman da doktorum şimdiki doktorumdu. uzmanlık
              okuyordu.
              universite hastanesinde tedavi gördüm 2 ay.

o zaman teşhis koyulmuş.

bir kez daha yattım 1 ay kadar o zamanda başka doktorum vardı.

sosyal güvencem olmadığı için sonrasında tedavime devam edemedim ilaçlarımı alamadım.

mecbur bıraktım.

2004 yılında yine nüksetti ve devlet hastanesine götürdüler.

karşıma ilk doktorum çıktı şansımdan ve o bugün bugündür tedaviye devam ediyoruz.
              doktorum şu an başhekim yardımcısı....

leori dilersen msn veya facen varsa bu konuları ordan konuşalım burada çok uzun. özelden msj atarsan ulaşırım sana, istediğini sorabilirsin,olmaz mı ?

Yorum

Tahmin ettiğim gibi çıktı.
                Bir tuhaflık var demiştim.
                Keşke dr.unu değiştirsen.
                Bir borderlinea terapi önermemek mantık dışı olmuş çünkü.
                Sitenin özel mesaj kısmını da kullanabiliriz.

Bir ara konuşalım seninle.
                Msn eski msn oluyor di mi , kıtım bu konularda.:s
                Yıllardır kullanmıyorum da.
                Sen at bana adresini de hangisi bir bakayım, ona göre ben de hesap açarım.
                Yazışırız bekleme olmadan.

Yorum

bir border ın en kötü huyu kimseyi sallamamak..bunun tedavisi de yok bence

Yorum

bugünlerde bende en depresif durumdayım. arayanlara cevap vermiyorum mesela.

Yorum

3-4 aydır depresyon tedavisi görüyorum. o yüzden pek foruma uğrayamıyorum. inşallah sizler iyiisinizidir.
                      gayret ediyorum işte güya kendimce iyileşeyim diye. banyomu ayda 1 bile zor yapıyorum o haldeyim.
                      hastane doktor ilaç hayatımda çoğaldı bunlar. bir hastane bir doktor bir ilaç.
                      huzursuzluğun geldiği o dönem çok fenaydı. şimdilik nevriumla atlattık. çok kötüydü en fena dönemi aşırı huzursuzluk. yem yok yatma yok uyuma yok yaşama yok.yerimde duramam yok. dua edin aklınıza gelirsem lütfen atlatmak istiyorum bu durumları .
                      aksi gibi ramazanda geliyor ne yapacaksam

Yorum

Depresyon çok lanet bişey. arada banada uğruyor bi türlü kurtulamadım bende. değişik şeyler yapmayı dene, dışarı çık dolaş havalar güzel bu ara depresyona yürüyüz iyi geliyor. muz ye depresyonu azaltıyor strese iyi geliyor. Allah yardımcın olsun, şifa versin.
                        HAYAT HARCARIM LAN SENİ...

Yorum

İşleniyor...
                        X