Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Annem'e nasıl davranmalıyım?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Annem'e nasıl davranmalıyım?

Merhabalar.. Annemde Borderline Kişilik Bozukluğu olduğunu düşünüyoruz, ancak bu rahatsızlığı bilenler takdir eder ki teşhis koymak gerçekten çok zor.. Küçükken tramvalar yaşamış, erken yaşta aile reisi olmak zorunda kalmış.. Annemi bildiğimden beri etrafındaki insanların ona saygı göstermediğinden şikayet eder, hayatımızdaki her insanla bu sorun yüzünden problem yaşar.. Ben ve kardeşim daha küçükken bu sorunu anneannem ve teyzelerim ile yaşardı. Günlük hayattaki her konuda en çok kendisinin bilgisi olduğunu söyler, örneğin mutfaktaki makarna yapışınızdan soğan keserkenki bıçak tutuşunuza kadar, saçnızı tarama tarzınızdan yüzünüzdeki mimiklere kadar kontrol etmek ister. Aslında oldukça kültürlü, bilgili bir insandır ve etrafındaki herkes ona çok saygı duyuyor, aslında o kendine tapılmasını seviyor.. Kendisi sinirlendiğinde fiziksel şiddete kadar gider ve buna hakkı vardır, ancak siz ona karşı yüzünüzü bile asamazsınız, saygısızlıktır. Biz küçükken diğer aile fertleri ile yaşadığı bu büyük sorunlar ben ve kardeşim büyüdüğümüzde bize sıçradı.. Ben 21 yaşındayım ve anneme asla saygısızlıkta bulunmamak için elimden geleni yapıyorum. Bu yaşıma kadar aileme karşı bir kez bile sesimi yükseltmedim, çünkü bunun böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Ancak anneme bu olanlardan dolayı çok üzüldüğümü anlattığım için annem kolumu ısırdı ve bizi odadan kovdu.Her tartışmadaki fiziksel şiddetten bahsetmiyorum bile.. Herşeyimi onun için programlamaya, onu gururlandırmaya çalışan bir evladım. Annemle aramız iyiyken bizimle gurur duyduğunu söylüyor, öyle sevi dolu ve sıcacık, düsünceli ki.. Ancak ona karşı 'saygısızlık' olarak adlandırılan en ufak birşey görse tam anlamıyla başka biri oluyor. O kibar, hanımefendi kadın korkunç küfürler savuruyor. Bizi doğurmasının bir hata olduğunu, başka bir yere yerleşeceğini söylüyor. Bu söylediklerinin gerçek olduğunu gözlerinden anlayabilirsiniz.. Bu olanlar gerçekten çok canımı yakıyor, bizim hayatımızda sadece annemiz var, bu nedenle ona olan bağlılığımızı tahmin edebilirsiniz.

Bu nedenle düşüncenizi almak istedim.. Belki de Borderline değil, ama normal olmadığını da biliyorum..
    Şimdiden teşekkürler.
    Last edited by thelastalakazam; 13-12-2015, 08:45 PM.

annene annenin caninin istedigi tarzda davranmalisin neden cunku sen onun evinde yasiyorsun ,sana bakan o
    maddi durumunuzu bilemem ama buyuk ihtimalle onun parasiyla yasiyorsun
    yok eger ben kendi kendime bakiyorum diyebiliyorsan bile ona 21 senelik borcun var ya da kac senedir kendine bakiyorsan onu dus 21 den
    saygi istiyorsa saygiyi hak etmistir ben su anda ona saygi duydum mesela sana 21 sene bakmis ya da kac seneyse
    benim annem bana hic bakmadigi halde ve asla saygiyi hak etmeyen bir insan oldugu halde ben olene kendisine saygiliydim halbuki kimseye karsi saygili biri de degilimdir herkes bilir
    benim annem oldu dort senedir hala icim aciyor
    eger dedigin dogru borderline ise ozellikle iki kat saygi goster
    olurse icin acir

Yorum

Annen dediğin gibi, normal değil. Tartışmalar, fiziki şiddet vs. her evde olabilir ama ısırmak(eğer ciddi olarak yapıyorsa bunu), ve 20 li yaşlardaki insana şiddet uygulamak bir kadına göre değildir...

Yorum

Küçükken travma yaşayan kimse, normal değildir. Ben de insanları aşağılamamak için temkinli düşünürüm; yüzyüze muhabbetlerde rastgele bir anda kırıcı olmuş olurum da haberim dakikalar sonra olur.

Yorum

İşleniyor...
        X