Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amatemde yatan var mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Amatemde yatan var mı ?

ailem uyuşturucu kullandığımı öğrendi ve hastaneye yatmamı istiyorlar istanbulda amatemde yatan var mı ordaki tedavi nasıl işliyor bir de bu denetimli serbestlik olayı nasıl işliyor bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

benim ailem öğrendi sigortamda var , polis yakalamadı ben gidip tedavi olsam ne olucak nasıl olucak bilgi verirmisinz ?

Yorum

arkadaşlar yaşım 20
      bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine amateme gitmek istiyorum sigortamda var , yatarak tedavi olmak istiyorum
      beni neler bekliyor ne olucak nasıl olucak birileri bilgilendirebilirmi ? lütfen çok ihtiyacım var bu konuda yardıma

Yorum

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşım madde bağımlılığından kurtulmak için kendi isteğiyle tedavi görmek istediğini ailesi ve benimle paylaşmıştı. Bir kaç araştırma yaptık ve Amatemi araştırdık. Arkadaşımı direk oraya götürmeden önce psikolog ile görüştürdük. Psikolog herşeyi detayıyla anlatmaya çalıştı. Psikologun anlattıklarını maddelendirmeye çalışacağım.

1- Kendi isteği ile tedavi görmek istediğinin bir başlangıç olduğunu.
        2- Sürecin küçük zorluklarını
        3- Zorluklara karşı pes etmek istediğinde neden başladığını düşünmesi gerektiğini.
        4- İlaç tedavisini kesinlikle aksatmamasını
        5- Ailesine, sevdiklerine ve çevresindekilere karşı ne kadar güç olduğunu göstermesi gerektiğini.
        6- Uyuşturucunun verdiği zararları kabullenmeyi
        7- Tedavi süreci boyunca ne kadar zor olursa olsun sabretmesini ve sonucunda gerçek mutluluğa kavuşacağını
        8- GERÇEKTEN inanması gerektiğini anlattı.

Sonra arkadaşım babası ve ben tedaviye başlamak için Amateme gittik. Doktorlarla görüştük. Tedavi sürecini özetle anlattılar. Çok güzel bir karşılama ilgili ve alakalı bir şekildeydi. Arkadaşımın yatışını yaptırdık. Arkadaşıma kullandığı uyuşturucuları sordular hepsini yalansız cevapladı. Tahliller yapıldı. İlaç tedavisi ile birlikte orada kalmaya başladı. Biz babası ile birlikte Amateme yakın bir otelde 1 hafta kaldık ve hergün doktorlarından bilgi aldık. Doktorlar bizim rahat olmamızı. Arkadaşımın davranışlarının hareketlerinin ve savaşının gerçekten sonuca ulaşmak için olduğunu ve gayret gösterdiğini söylediler ve biz memleketimize döndük. Haftalık olarak arkadaşımı görmeye gittik. Toplam 2 ay boyunca kaldı. Ve doktorlar taburcu edelim dışarıdaki çevreye karşı olan duyarlılığını bizim izlememizi ve kontrollere geldiğimizde bilgi vermemizi istedi. Arkadaşımı haftalık olarak dışarıya çıktığında arkadaş çevresine karıştığında neler yaptığını yakından takip ettik. Uyuşturucu kullandığı arkadaşları ile karşılaştığında Merhaba deyip hemen yanlarından ayrıldı. Haftalık kontrollere gittiğimizde doktorlarına bunları anlattık. Büyük gelişme olduğunu söylediler. İlaçları vardı kullanması gereken. 8 ay falanda ilaçlarını kullandı doktor kontrollerinde. Sonra ilaçların dozlarını düşürerek ilaç tedavisinide bitirdiler. Arkadaşım şuanda o pislikten sabrının ve iradesinin karşılığını aldı. Şuan mobilya mağzasında montajcı olarak çalışıyor ve 1 hafta sonra nişanı var. Arkadaşıma mutluluklar dilerim : )) Sizlere de Atacağınız bu adımda başarılar dilerim. Kendiniz istediğiniz sürece inanın başarırsınız. Sizler için dua edeceğim. Allah'a emanetsiniz.

Yorum

İşleniyor...
        X