Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ketalar veya ketamin

Collapse
This topic is closed.
X
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • ketalar veya ketamin

  ketalar veya ketamin hakkında bilgisi olan varmı galiba depresyon tedavisindede kullanıyormuş eczacı olan varmı sitede

 • #2
  tanıdığınız eczacı arkadaş varsa sitede bana nickini söylerseniz sevinirim

  Yorum


  • #3
   ...special K partisi vereceksin gibi. veterinerde bulabilirsin. veteriner ilacı bu.
   küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

   Yorum


   • #4
    bakkaldan ekmek mi alıon kardeş,veterinerlerde bulunur hayvanları bayıltmak için narkoz yani,,depresyona iyi gelmez sadece kafa yapsın diye alınır ama etkisi çok ağırdır bedenini terk etme tripleri yaşarsın sakın ölee bişi yapma zaten bulamassında.

    Yorum


    • #5
     verirlermi ki bana köpeğim çok saldırganlaştı onu sakinleştirmek için alcam dersem

     Yorum


     • #6
      Kimyasal Özellikleri ve Elde Ediliş Biçimleri
      Ketamin, PCP’ nin yerine kullanılması için 1963’ de dissosiyatif anestetik olarak geliştirilmiştir. Günümüzde hayvan ve insan ameliyatlarında anestetik olarak kullanılmaktadır. Beyindeki Glutamate -ağrı algısı-, çevreye tepki verme ve hafıza merkezlerini etkilediği düşünülmektedir.

      Sokak İsimleri
      K, özel K, vitamin K, “Ketalar SV” ve “Cat Valiums” olarak da bilinir.

      Görünüşü ve Kullanış Biçimleri
      Sıvı, beyaz, toz, ya da hap şeklinde bulunabilir. Ketamine Hydrochloride denen maddenin ocak üstünde ısıtılarak sıvıdan toza dönüştürülmesi ile elde edilmektedir. Kokusuz, renksiz ve tatsızdır.

      Enjeksiyon, burundan çekme ve tütün ile içilerek de kullanılabilir. Ketamine sıklıkla ecstasy ile karıştırılarak satılır ve beklenmedik etkileri ortaya çıkar. Bazı insanlar inanılmaz bir hızla etkisinin başladığını söylerler.

      Fiziksel ve Psikolojik Etkileri
      Eğer burundan çekilmişse 5-15 dakika içinde, eğer ağızdan alınmışsa 5-30 dk. içinde etkileri ortaya çıkar. Ketaminin temel etkileri eğer enjeksiyonla alınmışsa 30-45 dk. içinde, ağız yoluyla alınmışsa etkisi 1-2 saat içinde sonlanır.

      En düşük dozlardaki etkileri, hafif sarhoşluk, hayalci düşünme, sendeleyerek yürüme, robot gibi hareketler, gecikmiş yada azalmış duyumlar, sakarlık, baş dönmesi, bazen erotik duygular, sosyal yetilerin artması ve algı değişiklikleri şeklinde görülür. Daha yüksek dozlarda güçlükle hareket etme, bulantı, disosiyasyon, zorlayıcı görsel imajlar ve bayılma görülebilir.

      Çok güçlü halüsinasyonlara yol açar. Zaman, ses, renk ve benlik algılarını bozar. Kullanıcıda kopukluk hissini ve kontrol dışı olma duygusu yaratır. Birçok insan beden dışı deneyimler ve düzensiz seyahatler tarif ederler. Çevresinden ve kendisinden uzaklaşma; ayrılma hissi yaratır. Müzik tuhaf ve yüksek sesli gelir. Kalp atışı ve kan basıncı artar. Fiziksel koordinasyon ortadan kalkar, fiziksel yetersizlik hissedilir, bu nedenle alındıktan sonra ağır makineleri çalıştırmak, araba sürmek, yüzmek tehlikelidir.

      Kollar ve bacaklarda “hissizlik” yaşanır, ağrı dindirici özelliği vardır. Gözler ışığa duyarlı hale gelir. Hafıza kayıplarının da görüldüğü rapor edilmiştir. Bazı insanlar geçici felç/paralize olma durumunu yaşadıklarını, kelimeleri ağızda gevelediklerini, hasta olduklarını ya da olacaklarını hissettiklerini belirtmişlerdir.

      Kimyasal yapısı, hareket mekanizmaları ve etkileri PCP’ninki ile benzerdir. Ancak ketamin, etki süresinin PCP’den çok daha kısa olması nedeniyle daha az etkilidir. Düzenli olarak kullananlarda paranoya ve egosantrizm gibi iki temel psikolojik problem görülmektedir.

      Yoksunluk Belirtileri
      Belirli bir yoksunluk belirtisinden bahsedilmemiştir, ancak ağrıyı dindirme etkisi olduğu için kesildiğinde ağrı duyumlarının artması görülebilir.

      Entoksikasyon ve sonuçları
      Yüksek dozlarda ise deliryum, amneziya, depresyon, bozulmuş motor fonksiyon, yüksek kan basıncı, solunumda yavaşlama ve durma görülebilir.

      Bazı ketamin deneyimleri neredeyse tamamen duyusal kopukluğun korkutucu noktasına kadar varır ve bu duygu, ölüme yakın bir deneyim olarak nitelendirilir. LSD’ deki “bad trip” denilen bu olay ketamin sonucu yaşanmışsa buna “K-delik” denmektedir.

      Yorum


      • #7
       biliyorum bunları saol bulabilirmiyim ki şansımı deniycem bakalım

       Yorum


       • #8
        ...herhalde şaka yapıyorsun. vermez veterinerler. zaten şansını da deneme. burası türkiye verirler falan, bak gto da yazmış sen de biliyormuşsun. bir de ilaç da kullanıyorsan, öldürürsün kendini.
        küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

        Yorum


        • #9
         öbür tarafa gidersin ilaçla beraber bide kullanırsan...

         Yorum


         • #10
          anafranille tolvon kullanıyorum deneyimlerimi paylaşırım ileriki saatlerde

          Yorum


          • #11
           Orjinal yazı sahibi: anti-depresan
           anafranille tolvon kullanıyorum deneyimlerimi paylaşırım ileriki saatlerde

           bende ketamin var istermisin dostum akşam gel birlikte içek..

           Yorum


           • #12
            çaktırma

            Yorum


            • #13
             ...bak bu sitede bu tip maddelerin ve tüm kimyasalların etkileri var, etkileşimleri, zararları falan. ingilizce ama.

             http://www.erowid.org/
             küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

             Yorum


             • #14
              yok ya veterinere sordum anastezi ilacı olduğu için satmıyolarmış.veteriner mi soysam küçüklere kötü örnek teşkil ettiğim için özür dilerim..

              Yorum


              • #15
               veteriner soyan ilk kişi olarak tarihe geçersin iii ya daha ne istiosun..banka soysan neyse..ama eğer soyarsan benim köpeğede en buyuk boy mama alda yesin...napsın.

               Yorum

               İşleniyor...
               X