Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Madde kullanıyorum ve kurtulamıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Madde kullanıyorum ve kurtulamıyorum

Herşey arkadaş ortamında başladı daha 22 yaşındayım extacy hap ve esrar kullanıyorum yalnız bu illetten bi türlü kurtulamadım özellikle extacy bağımlılık yaptı bende atmadan duramıyorum o olmadan mutlu olamıyorum

hiç birşeyden zevk alamamaya başladım hiç birşey beni mutlu etmiyor artık abim beni hastaneye yatırmak istiyor tedavi olmam için ama ben tedavinin bir işe yaramayacağını düşünüyorum

yaramayacağını düşünürsen yaramaz zaten .yarayacağını düşünüp mücadele etmen gerekiyor.kendine güven kurtulanlar olduğuna göre sen de kurtulabilirsin tabiki.kendine inan ve çaba göster.
    yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

Arkadaşım mutlaka ki çok zor böle bi illetten kurtulmak ama hiçbir şey imkansız değil.
      Bence bi adım at ve bi yerden destek al.Umutlu ol ve sakın umudunu da yitirme. Sen önce kendine inan sonrası Allah ın izniyle inşllh gelecektr. Mutlaka ki tökezleyeceğin anlar olur ama sana gerçekten tek diyeceğim UMUT.
      Bak zaten başka yolun yok bırakmak zorundasn, hayat gerçekten çok zor biliyorum ama öteki yol inan çok daha kötü olacaktır.
      İnşallah her şey senin adına çok güzel olur...

Yorum

Re: Madde kullanıyorum ve kurtulamıyorum

Orjinal yazı sahibi: Sens-G
        Herşey arkadaş ortamında başladı daha 22 yaşındayım extacy hap ve esrar kullanıyorum yalnız bu illetten bi türlü kurtulamadım özellikle extacy bağımlılık yaptı bende atmadan duramıyorum o olmadan mutlu olamıyorum

hiç birşeyden zevk alamamaya başladım hiç birşey beni mutlu etmiyor artık abim beni hastaneye yatırmak istiyor tedavi olmam için ama ben tedavinin bir işe yaramayacağını düşünüyorum
        sens, mutluluğun bir hapa bağlı oluşu gerçekten mutluluk mu! Düşünsene sen hapı aldığında yaşamında hiçbir şey değişmiyor sadece yaşamının gerçek anlarını belki de yaşaman gereken acı da olsa sana ait dakikaları kaybediyorsun, hap seni uyuşturduğunda gerçekliğinden saatler çalınıyor, bir kandırmaca içine giriyorsun, hap seni mutlu etmiyor ki, gerçeklikten koparıyor sadece...etkisi geçince de yine aynı gerçekliğe dönüyorsun, oysa mutluluk böyle midir sence! Mutluluk gerçekte yaşanmadıkça mutluluk mudur? Acı da verse gerçekliğin içinde olmak, seni senden alan, seni bir kandırmacanın içine çeken o maddelerle savaşmak ve benliğini ele geçiren o zehri yendiğini görmek daha mutluluk verici olmaz mı? Tabiki kolay değildir bırakmak, ama yaşamın kuralı bu mutluluğa da kolay erişilmiyor...Hiçbir şey kolay değil, tabiki zorlanacaksın, ama sonunda kazanmak da var. bu dünyada asıl kazananlar sonuna kadar savaşanlardır, niye hayatını kazanmak için savaşmıyorsun o zehirle, niye kendini ona teslim ediyorsun, senin içindeki güç o zehrin üstesinden gelemez mi? Sen gerçeksin, yalanın içinde ne işin var? Seyirci kalma yaşamına, başrolde ol, hatta sen yönet, yönetmenin o zehir olmasın, sen ol yönetmen, o zehir ise sadece figuran olsun yaşamının sahnesinde...dediğim şeyler zor, ama sen bunu başarabilirsin, asıl mutluluk zor olanda, bence yat hastaneye, aldığın yardım ve içindeki inançla hayatını kurtar

Yorum

ex e bağımlılık nadir olur. çünkü ex içtikten sonra bir tane daha ex atılırsa var olan mutluluk artmaz. ancak 2 gün geçmesi lazım. ex i her attığında aynı etkiyi hissetmezsin bu yüzden bağımlılığından pek söz edilemez. her üç günde bir atarsanız ancak aynı keyifi hissedersiniz ki bu şekildede bağımlı olunmak pek mümkün olmaz.

ayrıca antidepresanlarla kullanılırken yani ssri grubu bir antidepresanla birlikte kullanılırken etkisini hissedemezsiniz ex in.

extacsy i bir serototnin uyarıcısı dır. tarif edilemez derecede bir mutluluk hissedilir. o kadar etkili bir uyarıcıdır ki en şiddetli depresyondaki hasta bile ecstasynin etkisi altındayken dünyanın harika bir yer olduğunu düşünür.

ama etkisi bitince serotonin hormonu geri çekilince ruhsal çöküntü yaşanır.

ectasy kullanma. EDİT Psk.S.Tekin

Yorum

hoşgeldin durden

Yorum

durden sadece teşhis koyar o kadar , cevap vermez,
              benim başlığımda da megolamani teşhisi koydu,uçtu sonnra

Yorum

kendine inandıktan sonra hiç de zor değil bundan kurtulmak inanman lazım
                benim bir akrabam da kullanıyordu tedavi gördü ve kurtuldu. daha çok gençsin eminim daha kolay kurtulacaksın yazık etme gençliğine ve kurtul o illetten derim
                saygılar
                1tirim

Yorum

hastaneye gitmeni öneririm işe yarayacktır pozitif ol
                  Hayat dinle beni!Bırak pesimi!Vazgectim

Yorum

XTC (Extacy, Exstacy) ve bağımlılığı

Herşey arkadaş ortamında başladı daha 22 yaşındayım extacy hap ve esrar kullanıyorum yalnız bu illetten bi türlü kurtulamadım özellikle extacy bağımlılık yaptı bende atmadan duramıyorum o olmadan mutlu olamıyorum. Hiç birşeyden zevk alamamaya başladım hiç birşey beni mutlu etmiyor artık abim beni hastaneye yatırmak istiyor tedavi olmam için ama ben tedavinin bir işe yaramayacağını düşünüyorum
                    Sevgili Sens-G,

XTC (Extacy, Exstacy), etkin maddesi MDMA :

Kaynağını verdiğim yazıya göre, XTC olarak satılmakta olan bir çok tabletin analiz neticeleri, bu tabletlerin gerçekte XTC olmadığını göstermektedir. Onlar XTC’nin etkin maddesi MDMA yerine daha büyük bağımlılık riski taşıyan MDEA maddesini içermekte. MDEA’nın Halüsinasyonik tesiri ve süresi az (3-5 saat) buna mukabil uyarıcı etkisi fazladır. Bu sebeble, Halüsinasyonik tesir bekleyen kullanıcıyı daha çabuk 2ci tableti ve hatta 3cüsünü almağa zorlayarak kullanıcıyı büyük tehlike riski altına sokabilmektedir (Kaynak1).

Bence tedavinin bir işe yaramayacağını düşünmeniz yerine;

Vakit geçirmeden AMATEM merkezi ve Extacy bağımlılığı tedavisinde uzman doktoru olan bir devlet hastanesi bulmalı ve bu doktorla tanışmalısınız. Eğer o doktor sizde güvence yaratabilirse, ne ala. En yakın zamanda o doktor tarafından tedavi edilmek üzere o hastaneye yatmalısınız. Bu şartlar altında hastaneye yattığınızda tedavinin 99% başarılı olacağından eminim. Sizde emin olmalısınız, çünkü mademki o doktor XTC bağımlısı olan başkalarını tedavi etmiş, 99% sizide tedavi edecektir. Bakarsınız sizi esrar bağımlılığındanda kurtarabilir.

Eğer İstanbul’da iseniz ve özel hastane düşünürseniz, Zeytinburnu Balıklı Rum hastanesi içindeki Anatolia kliniklerini ziyaret etmenizi, oranın doktorlarıyle tanışmanızı tavsiye ederim. Vakıf olarak çalıştıklarından ücretleri fahiş değil, buna mukabil tam teşekküllü hastanenin arazinde bulunmaları acil müdehale gerektiğinde ek avantaj.

Orada, alkol bağımlılığı tedavisi gördüm ve her bakımdan memnun kaldım. 2 haftalık Tedavi başarılı oldu, 4 yıldır alkol kullanmamaktayım. Benim kaldığım bina alkol bağımlılarına ayrılmış bina idi, baş doktoru Doç Dr. Hasan Mırsal konusunda gerçek uzman, ayrıca harika insan. İki bina daha var, biri madde bağımlıları için, doktorları hakkında bir bilgim yok. Ama sizde güvence yaratma şansları fazla.

Bağımlılığınızdan kısa zamanda kurtulmanız dileğimle,

:idea: Umut34

Kaynak1(İngilizce): http://web4health.info/en/answers/add-xtc-danger.htm
                    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Gercekten İstersen kurtulursun.sana verilen hayatı sonuna kadar yaşamak istiyorsan ,bu illetten kurtul derim.
                      tedaviden sonrada güclü irade ister , oda senda vardır cok gencsin ve önünde uzun yıllar var .
                      Abine yardımcı ol onu üzme ,sana yardım etmek istiyor cünkü kötü durumda oldugunu görüyor.

Yorum

bende de aşırı ex atıyordum ,hatta günde 8 e kadar çıkardığım günler bile oldu..
                        sonra amatemde yattım 15 gün . çıktan sonra da düzenli verilen ilaçları kullandım 4 ay kadar bi süre.
                        bıraktığımda anladım iyi olduğumu yani düzelmiştim.sonra benim salak kafam yine başladım.
                        artık krizleim oluyordu 3 gün önceye kadar.doktora gittim baya çok ilaç verdi.şimdi biraz daha iyiyim
                        yani sen git tedavini olmaya çalış.bilime güven heşey güzel olabiliyor.hem eroinman felan da değilsin.yattığım hastaneyi görsen haline hep şüketmeye başlardın..
                        bakın bu bokların herşeyini yakından tanıyan bi insanım.bana güven tedavini ol ama kararlı olmak gerek

Yorum

tedavi ol Sens-G ve kurtulacağına inan. daha çok gençsin. önündeki kocaman hayatı harcama. seni sevenleri bu acılara katlanmak zorunda bırakma. kararlı ol. o çevreden de ayrıl, hayat çok değerli...

Yorum

Re: Madde kullanıyorum ve kurtulamıyorum

hoca sen ayrıca şizofreni hastasıydın değil mi? hatta 46 raporum var diyordun ilaçlarınla birlikte ayrıca bide madde mi kullanıyorsun senin içtiğin şeyler bağımlılık yapmaz korkma biraz ara ver kullanma sonra zaten canın çekmez ortamını sil at bidaha görüşme o insalarla...eroin olsa neyse işin zordu ama ex miş esrar mış tedavisi basit.ben tedavi görmeden bitirdim ikisini şimdi işim olmaz sildim attım o ortamda olan tüm arkadaslarımı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: durden
                              ex e bağımlılık nadir olur. çünkü ex içtikten sonra bir tane daha ex atılırsa var olan mutluluk artmaz. ancak 2 gün geçmesi lazım. ex i her attığında aynı etkiyi hissetmezsin bu yüzden bağımlılığından pek söz edilemez. her üç günde bir atarsanız ancak aynı keyifi hissedersiniz ki bu şekildede bağımlı olunmak pek mümkün olmaz.

ayrıca antidepresanlarla kullanılırken yani ssri grubu bir antidepresanla birlikte kullanılırken etkisini hissedemezsiniz ex in.

extacsy i bir serototnin uyarıcısı dır. tarif edilemez derecede bir mutluluk hissedilir. o kadar etkili bir uyarıcıdır ki en şiddetli depresyondaki hasta bile ecstasynin etkisi altındayken dünyanın harika bir yer olduğunu düşünür.

ama etkisi bitince serotonin hormonu geri çekilince ruhsal çöküntü yaşanır.

ectasy kullanma. arada sırada at ama düzenli kullanma.
                              dediğin doğru üst üste atınca etki göstermiyor

Yorum

İşleniyor...
                              X