Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Muhabbet kuşu sevenler buraya

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Muhabbet kuşu sevenler buraya

Muhabbet kuşlarından iyi anlarım.. Sorularınız varsa cevaplarabilirim. Beslemek isteyenede tavsiye edebilirim. İnsanın ruh halini yerine getiriyor, inanın bana. Müthiş bir enerjileri var çok sevimliler.

Bu benim yavrularımdan biri, kendi üretimim.. Elimde büyüdü kerata. Şimdi kafamın üstünden inmiyor.

Ayrıca bu yavru benim elime doğmuştu

Erkek kuşum bekarken O'na böyle bir oyun parkı inşaa etmiştim.. Acayip seviyordu.

Yaşamın temelinde sevgi vardır. Sevgi olmadan hiçbirşey olmaz. Atomun çekirdeğindeki nötronlardan protonlardan tutunda, güneş sistemindeki her gezegen, her varlık dönerek Yaradan'ı zikretmektedir. Her yaradılan bir şekilde Yaradan'a olan aşkını ve bağlığını ifade etmektedir. Bizler bu güzel hayvanlara duyduğumuz sevgi ile aslında onları Yaradan büyük güce olan sevgimizi ve aşkımı ifade ediyoruz. Konu biraz farklı gelmiş olabilir ancak, duyduğumuz sevgi biraz açmak istedim. Yavruları kontrol için açtığımda, kardeş kuşların birbirlerine olan sevgisini gördüm ve hemen resime çektim. Şüphesiz bu bağlılığı sağlayan duygu Sevgi'dir. Küçük olan yavru kendisinden büyük olan kardeşine yaslanmış nasılda sevimli bir biçimde mışıl mışıl uyuyor, altta kalan büyük kardeşide kesinlikle buna hayır demiyor, henüz tüylenmemiş kardeşinin kendisini yastık niyetine kullanmasına karşı çıkmıyor, O'nu kardeşlik duygusuyla ısıtıyor, sahip çıkıyor. Ama biz insanlar böyle miyiz, kardeşlerimi arıyor soruyor, dertlerine derman oluyor muyuz? Hİç kuşkusuz kardeşlerimize gereken değeri vermeye çalışıyoruz ancak ne kadar başarılı oluyoruz. Resmin üstündeki not, konuyla doğrudan ilgili güzel bir Orhan Gencebay bestesinin sözleridir, bir çoçuğa itaf edilmiştir ancak; kardeşlik, iyilik, dünya ve hayat gibi olguları sevgi penceresinden bakan bir yapıt olduğu için, dünyaya yeni gözünü açmış her canlıya itaf edilebileceğini düşündüm.

İnerken aklıma bir kara perde, her dert yeniden başlar bittiği yerde...

kuşlar gerçekten çok güzel bnmde var bi tane kuşum 6 yaş civarında. oyunu çok seviyor ama oyuncak pek sevmiyor kerata. bizimle oynamayı tercih ediyor daha çok. iki tane oyuncak yaptım ona ama korktu onlardan, sadece toplu zili var. nasıl oyuncaklara alıştırabilirim sizce? birde onu aldığımdan beri sadece iki kelime söylüyor çapkın ve cici kuş. konuşturmak zor mu bunları bir türlü yeni şeyler öğretemedim.
    Bu dünyada “hiçbir şey göründüğü hatta yaşandığı gibi değil, her şey hatırlandığı gibi!”

Yorum

benim abimede hediye olarak yavrusunu vermişlerdi hayvan afedersiniz mal mal hareketler yapıp duruyormuş bi ara çok hızlı nefes alıp veriyordu tüyleri kabarmıştı şimdide öyle etrafa boş boş bakıyormuş hiçbişey yapmıyormuş bi ara tatile giderken mecburen komşuya vermişlerdi ondan sonra olmuş nolmuşssa heralde orda korkutmuşlar hayvancağızı
      Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

yavruları görünce yaşadığımız bir felaketi anlatmak istedim. bizim erkek kuşu çiftleştirmek istedik ve ingiliz kırma bir dişi aldık. neyse bunlar biraz alıştı birbirine ama dişi çok agresifti ve fena ısırıyordu. yuvayı kafese yerleştirdik ve dişinin yumurtlamasını bekledik. dişi yumurtladı ama sürekli yumurtalar telef oldu yiyormuş heralde. neyse sonunda birisini baya bekletti ve yavru yumurtadan çıktı. hiç ellemedik ama bir iki kere baktık sadece. yavru tüylendi baya, derisi gözükmüyordu her tarafı tüylendi ama hala yuvasındaydı. bi akşam eve geldik ki ne görelim? cani dişi, yuvadan yavruyu kafesin dibine atmış, kafasının üstünü kemirmiş (kafasında ufak delik açılmıştı resmen), gagasını kopartıp yemiş ve de kanadının altında az kan vardı. yavru yaşıyordu. abim dişi kuşu o sinirle camdan dışarıya saldı, yavruyu da veterinere götürdü ama yapılacak bi şey yok demişler. krem vermişler kafasına sürmek için. yem yemesi için de şırınga ile besleyin diye tarif ettiler. ertesi gün falan beslemeye çalıştık ama olmuyordu yiyemiyordu gagası olmayınca. öyle üzülmüştüm ki ölsün kurtulsun diye düşünüyordum. zaten akşamında öldü zavallı yavru. bu dişi kuşların nasıl bir psikolejisi var ya nasıl bişeydir bu.
        şimdi tekrar dişi almaya cesaret edemiyorum ama kuşumun çiftleşmesini evlat sahibi olmasını istiyorum
        Bu dünyada “hiçbir şey göründüğü hatta yaşandığı gibi değil, her şey hatırlandığı gibi!”

Yorum

Çok güzel muhabbet kuşun var dostum.Kuşlara,kedilere,köpeklere bakınca yüzüm gülüyor.Muhabbet kuşlarını çok severim ve ona iyi bakarsan çokta daha seversin.Ama almaya da yanaşamıyorum.Daha önce anneannem kaç defa aldı ve ona her gelişimde severek mutlu oluyordum ama ölünce işte kötü oluyor.Sırf bu ölüm düşüncesinden alamaya yanaşamıyorum.Neyse sorum şu bakarken zorlandığınız kısı ne ya da zorlanıyor musun?

Yorum

Bizimde bir muhabbet kuşumuz var ,daha yavruyken aldık buyuttuk aşağı yukarı 3 yaşını geçti .Artık evin bir bireyi gibi oldu .Genelde eşim ve kızım ilgileniyorlar ve bakması pek zor değil sadece biraz ilgi istiyor hepsi o .

Ama size verdiği keyif çok güzel ,akşam eve gelince onla ilgilenmek onu sevmek insanın tum stresini alıp gidiyor .Herkese tavsiye ederim .
            ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MEGAN View Post
              Bizimde bir muhabbet kuşumuz var ,daha yavruyken aldık buyuttuk aşağı yukarı 3 yaşını geçti .Artık evin bir bireyi gibi oldu .Genelde eşim ve kızım ilgileniyorlar ve bakması pek zor değil sadece biraz ilgi istiyor hepsi o .

Ama size verdiği keyif çok güzel ,akşam eve gelince onla ilgilenmek onu sevmek insanın tum stresini alıp gidiyor .Herkese tavsiye ederim .
              Haliyle haklı onlarda.Biz insan milleti olarak birilerinde ilgi istiyoruzda,onlarda ister.Onlarla oynamak çok güzel,sanki insanın içimdeki stresi birden alıyor bu güzel dostlar.Peki sizin muhabbet kuşunuz konuşuyor mu?Konuşma eğitimi kolay mı peki?

Yorum

ya benim vardı böyle bi kuşum pet shoptan almıştım 3 aylıkken ama çok hırçındı gözümü gagaladı hep yatağın altına kaçardı falan 1 yaşına gelince kaçtı evden vede hıçınlığını ne yapsam düzeltemedim birdaha almak istiyorum ama yine o şekilde hırçın olursa diye korkuyorum sizce alayım mı veya alırken nasıl kuş seçmeliyim nasıl eğitmeliyim vs. yardımcı olurmusunuz

Yorum

Kuş denince fener dışında bilgim yok Kanarya severim
                  ........

Yorum

hastasıyızz )))))))))
                    Dedim: Çok yalnızım. - Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım

ʞoʎ ʞılsɹǝʇ ıq wıʎıʎı uǝq

''Korkun seni mahkum eder, umudun seni özgür bırakır...''

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
                      Haliyle haklı onlarda.Biz insan milleti olarak birilerinde ilgi istiyoruzda,onlarda ister.Onlarla oynamak çok güzel,sanki insanın içimdeki stresi birden alıyor bu güzel dostlar.Peki sizin muhabbet kuşunuz konuşuyor mu?Konuşma eğitimi kolay mı peki?
                      Evet birkaç kelime konuşuyor ,zaman içerisinde öğreniyorlar .Biz illa konuşsun diye zorlamadık ,ama devamlı tekrar ettiğimiz kelimeleri ezberliyor .Ayrıca dışarıdaki başka kuşların sesini veya telefon tv de ilgisini çeken şeyleri de kendi kendine öğrendiğini gördük .
                      ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

İşleniyor...
                      X