Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arkadaşlar hadi yılbaşında yeni bi sayfa açalım,yeni bir düzen,yeni bir hayat

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Arkadaşlar hadi yılbaşında yeni bi sayfa açalım,yeni bir düzen,yeni bir hayat

arkadaşlar!!!! hepimiz hep yeni yıla girerken bazı değişiklikleri başlatmışızdır hayatımızda. ama bu sefer gerçekten uygulayacağımız bir değişiklik yapalımmı. ben öyle planlıyorum. 2 gün uygulayıp sonra bırakmayacağım. 1 hafta dayansam sonrası daha kolay gelir herhalde.

bakın sosyal fobi, depresyon, panik atak ve bir sürü rahatsızlık. evet genetik etkisi olabilir ama büyük kısmıda sanki düşüncelerimizle, beynimizle, algılayışımızla ilgili. bunları kökten değiştiremeyiz ama olumsuzlukları, olumsuz düşüncelerimizi azaltabiliriz belki. hadi bu yılbaşında hep beraber deneyelim. ve yılbaşından sonraki günlerde çalışmamızın nasıl gittiğiyle ilgili birbirimize bilgi verelim.

ben nasıl değişiklik yapacağım anlatayım. zayıf biriyim 47-48 yaşıma göre zayıfım. depresyon, grip yada mide bulantısı , baş ağrısı bunlar beni kolayca yeniyor yıkılıp kalıyorum halim kalmıyor.

1- uykumu düzene sokacağım. aynı saatte yatıp aynı saatte kalkacağım
    2- beslenmeme dikkat edeceğim. birkaç kilo alıp canlanmak istiyorum, sağlıklı besinleri yiyeceğim. spor yani yürüyüş yapmaya çalışacağım.
    3-olumsuz düşünme tarzımı olumlu dşüncelerle yer değiştircem birden olmasa da yavaş yavaş. sokakta yürürken şu insanlara bak ne kadar mutlular, ben ise çok yalnızım diye düşüneceğime ' herkesin kendine göre derdi var herkes yalnız yanlarında biri var ama belki mecbur onla , belki o da yalnız kalmayı istiyordur' diye düşüneceğim. böylece ruh sağlığıma daha az zarar vereceğim.
    4-depresyon yüzünden uzun zamandır yapamadığım alışkanlığımı geri getireceğim. her gün 1 sayfada olsa kitap okuyacam. elimdeki kitapları bitirmeden yeni kitap almayacağım.haftada bir film izleyecem. pc imde liste var, önce o filmlerden başlayacam. bu arada güzel film isimleri söyleyebiliriz birbirimize.

nasıl ama harika değil mi. ben yarın yavaş yavaş hazırlanmya başlayacağım yaşasınnnnnnnnnnnnn
    <div>kimse anlamaz biliyorum;canımı yaksa da hayat g&uuml;l&uuml;yorum</div><br />

Mümin Sekman'ın Kişisel Ataleti Yenmek isimli kitabını okumadıysan tavsiye ederim, bu konuda yardımcı olur.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: güç528 View Post
      Mümin Sekman'ın Kişisel Ataleti Yenmek isimli kitabını okumadıysan tavsiye ederim, bu konuda yardımcı olur.
      film ismi demiştim ama kitap ismi fikri de harika ama ben çok hevesliyim yeni sayfada. bişey dememişsin güzel düşünmüyor muyum. senin yok mu yeni düzen hayallerin. kitabın ismini doru yazdın dimi, atalet ne demekki asalet filan olmasın?
      <div>kimse anlamaz biliyorum;canımı yaksa da hayat g&uuml;l&uuml;yorum</div><br />

Yorum

ya galiba bu düşünceleri sizler daha önce çok yaşadınız, denediniz. bana da yazık daha yeni düşünmüş diyorsunuzdur napayım ben bu yıl deneyecem.ama birkaç kişi de bana katılsa hiç fena olmaz.yalnız oldu mu insan yapmak istemez heralde değişiklik. başka ne konularda değişiklik yapabiliriz?

Yorum

iyi_beslen_iyi_yasa arkadaş sen bize tavsiyede bulunabilirsin

Yorum

saat geç olmuş, allahtan yarın var. şimdiye kadar paylaşmlıydım bu fikrimi. yarın 1-2 arkadaş katılır belki umuyorum

Yorum

Pardon pc başına yeni geldim. Kitabın ismi doğru; atalet, tembellik demek. : )
              Evet bu düşünceleri daha önce çok yaşadım ve çok vazgeçtim ama sonuncusundan vazgeçmedim şu an hala programa devam ediyorum. : ) Senin hakkında sandığın gibi düşünmüyordum. Kişişel gelişim adına bundan önce birkaç plan yapıp sonra üşengeçlikten dolayı uygulayamadığını, bugün moralinin güzel olduğunu ve içindeki enerjinin önceki günlere göre çok daha yüksek olduğu için yeni bir plan yapmak istediğini düşünmüştüm. : ) Tabi düşüncem doğru olmayabilir.
              Kişisel gelişim programım hakkında bilgi veriyim, programı yaklaşık 2 aydır uyguluyorum.
              1-Düzenli olarak spor yapıyorum. Haftada 3 gün, günde yarım saat vücut esnetme hareketleri ve mekik, şınav gibi hareketler, ağır spor değil.
              2-Uykumu düzene koymak istiyordum ve başardım son 10 gündür 7-8 arası kalkıyorum. Daha öncesinde düzene koyamamıştım telefonun sesini kapatıp tekrar uyuyordum. Geçen günlerde kronik yorgunluk için kullanılan stimol isimli enerji hapı aldım bu ilaç sayesinde yaklaşık 10 gündür uykum düzenli.
              3-Kilo vermeyi düşünüyordum, verdim. Akşamları az yemek yiyorum, yeşilliğe ağırlık veriyorum, ekmeği azalttım. Tabi bunda lustrala başlamamın etkisi de var, iştahımı kapattı.
              4-Sen gibi haftada bir kitap okumak, haftada bir film izlemek. Bunların yazılı özetini çıkartıp, düşüncelerimi yazıya dökme konusunda kendimi geliştirmek istiyordum ama şu an için pek uygulayamadım. Kitap okuyorum ama haftada bir değil, çok da seyrek değil, film izleme işi tamamen fiyasko. : ) Tek başına film izlemekten pek hoşlanmıyorum. Yoksa sinemaya gidip izlemek herhalde çok güzel olur.
              5-Haftada 3 gün bulmaca çözüyorum, günde 1-1,5 saat. Sudoku, çengel, kare, vs..
              6-Her gün akşam netten haberleri takip edip ülkede olup bitenden haberdar olmaya çalışıyorum.
              7-Olumlu düşünmeye çalışıyorum... Sana tavsiye ettiğim kitapta "Bir insanın geleceğini başına gelen olaylar değil, bu olaylar karşısındaki davranışları belirler" diyordu. Bu sözü benimsedim, alıngan davranmamaya çalışıyorum. Dışarı çıktığımda beraber gezen çiftleri görünce çok yalnız olduğumu düşünür moralim bozulurdu, şimdi biraz daha olumlu düşünüyorum tabi ara sıra yine morali bozulabiliyor. : )
              8-İmzamdaki söz bana güç veriyor, bu tür sözleri msnde ileti olarak kullanıp aklımda güncel olmalarını sağlıyorum. Bu sözler bilinçaltımızı etkiliyor ve bilinçaltını olumsuz sözlerle, olaylarla beslememeliyiz. Aklımda olan birkaç tane bu tür söz var; Hayat!.. kadere inat seni sil baştan yaşayacağım... Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur... Kimse başarı merdivenlerini eli cebinde çıkmamıştır... İşleyen demir pas tutmaz. : )
              9-Netten telkin müzikleri indirdim, şu an olduğu gibi pc başındayken arka fonda çalıyor, rahatlamama sebep oluyor. (Orman, dere, kuş vs.sesi)
              10-Hayat ümitten önce bitmeli sözünü benimseyerek ümidimi kesmemeye çabalamaya çalışıyorum.

Tavsiye ettiğim kitabı okursan sana faydalı olacağınan eminim. Benim 2011 ile ilgili en büyük isteğim bir iş sahibi olmak. : )
              Her şey güzel olacak...

Yorum

harikasın tebrik ederim. ben de yeşilliği çok seviyorum zaten. ya yazdıklarını okuyunca kardeşim aklıma geldi.spor yapmak, bulmaca çözmek,netten telkin müzikleri.... hatta dün gece odasından su sesleri geliyordu evet bazı sözler insana gç veriyor ben de belirleyebilirim böyle sözler biyere yazmalıyım. ben de şu da var moralim bozukken depresyonum dibe vurduğunda bazı şarkılar (müslüm, ferdi...) iyi gelirdi. kimse anlamazdı, ama onları dinleyince ohh be derdim yalnız değilim herkes acı yaşıyor flan deşarj olurdum canlanırdım.tamam o kitabı alayım atanınca maaşımla. şimdi elimdeki kitapları okuyayaım. film izlemek evet hep yalnız izledim ,bu yüzden pek izlemiyorum ama napcan. sinemya da gitsen gene yalnız olunca insanın morali bozuluyor. en iyisi evde izlemek tek başına

Yorum

arkadaşlar hadi son günümüz. kimse yok mu benimle değişikliğe başlayack. benim de dünkü hevesim ve enerjim pek yok. yalnız olsam kesin hemen pes ederim. hadi birbirimizi motive edelim hadin....

Yorum

psi_tweety yüzüğü attın rahatladın galiba sıfırdan başlıyorsun
                    valla benim hiç içimden gelmiyor yeni bir sayfa ne yalan söyliyim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: agresiff View Post
                      psi_tweety yüzüğü attın rahatladın galiba sıfırdan başlıyorsun
                      valla benim hiç içimden gelmiyor yeni bir sayfa ne yalan söyliyim
                      ya çok gıcıksın senin de bi yüzük mü atman gerekiyor yoksa sıfırdan başlamak için. hadi yaa bak 1 ocaktan itibaren stressiz, depresyonsuz, sosyal fobisiz bir hayat başlatalım. hadi arkadaşlar ya hepimiz katılalım. istedikten sonra herşeyi yapabiliriz. depresyondayken içimizden hiçbişey yapmak gelmiyor ama kendimizi zorlayalım istemediğimizde bile. keyif aldığımız şeyleri yapalım. açık havada yürüyüş yapalım sağlıklı mutlu hayat yaşasın gülelim genç kalalım. ben deneyeceğim. denemeye değer.

Yorum

arkadaşlar nerdesiniz ya, nerde bu millet nerde bu devlet ben delirdim 2 gündür hayırdır inşallah , noldu bana ya, zanax içmiş gibi oldum ama içmiyorum. ben 1 ocaktan itibaren hep güleceğim isterse deli desinler, depresyonda çökmüş bu, çekingen,ezik denmesinden iyidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: psi_tweety View Post
                          ya çok gıcıksın senin de bi yüzük mü atman gerekiyor yoksa sıfırdan başlamak için. hadi yaa bak 1 ocaktan itibaren stressiz, depresyonsuz, sosyal fobisiz bir hayat başlatalım. hadi arkadaşlar ya hepimiz katılalım. istedikten sonra herşeyi yapabiliriz. depresyondayken içimizden hiçbişey yapmak gelmiyor ama kendimizi zorlayalım istemediğimizde bile. keyif aldığımız şeyleri yapalım. açık havada yürüyüş yapalım sağlıklı mutlu hayat yaşasın gülelim genç kalalım. ben deneyeceğim. denemeye değer.
                          fazlalıklardan kurtulmak iyi geldi ben atacak yüzükte bulamıyorum senin en azından o keyfin vardı tamam tamam
                          fikir güzel kendimizi motive etmek iyi zaman akıp gidiyor mutluda yaşasak mutsuzda geri getiremiyoruz en iyisi sallayalım herşeyi ben varım yanındayım.

Yorum

yaşasın 2 kişi olduk oh be en azından yalnız olmayacağım bu deneme çalışmasında. belki daha katılan olur yarın akşama kadar . teşekkür agresiff yaşasın çok mutluyum .valla sallayalım herşeyi , üzülsek bişey mi oluyor sanki. yaşlandığımızla kalıyoruz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: psi_tweety View Post
                              yaşasın 2 kişi olduk oh be en azından yalnız olmayacağım bu deneme çalışmasında. belki daha katılan olur yarın akşama kadar . teşekkür agresiff yaşasın çok mutluyum .valla sallayalım herşeyi , üzülsek bişey mi oluyor sanki. yaşlandığımızla kalıyoruz
                              Bir kişiyi mutlu ettim bende mutlu oldum şimdi
                              Sallayalım gülelim boşver
                              Anı yaşa, sonra vurma kafanı taşa, üzüldükçe aklar düşer bu başa , sonra bir bakarız yaşamışız boşa

Yorum

İşleniyor...
                              X