Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Düşündünüz mü?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Düşündünüz mü?

Hayatın hızına inat, durup da; ben ne yapıyorum, nereye koşuyorum, hayattaki amacım ne, tarzında kendinize sorular sorup, cevaplar aradığınız oldu mu?
    Belki saçma, ama merak ettim...
    “Bir yüksekliğin, bir başıma olduğum bir yüksekliğin en ucundayım. İnemiyorum. Yaşayamıyorum. Ölemiyorum.”
    Tezer Özlü

"…kendini öldürme fikrini bu kadar çok seven biri kendini de çok seviyor demektir... kendini ve deliliğini"
    Mine Söğüt

''İnancın son noktası hiçbir şeye inanmamaya inanmaktır.''
    Anatole France

sık sık..
    (bakınız imza)

ayrıca saçma değil..

tam tersine hiç sorgulamadan yaşayanları hayretler içerisinde bazende öfkeyle izliyorum..
    Last edited by zincirliakil; 16-04-2011, 06:40 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tilki
      sürekli. bazen gereksiz fazla. herşeyin fazlası zarar sonuçta
      durmadan okuduğunda kafiyeli geliyor kulağa

Yorum

Hayattaki amacım ne ?

burdaki en can alıcı soru.
        ne mutlu bir cevabı olana diyorum....

Yorum

tabi ki sorguluyoruz..sorgulamadan yaşanır mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omen
            Amaç uğruna mı yaratıldı acaba herkes, yani sınav dünyası klişesi, kimbilir belki de amacın belirlendi senin ve yaşadığın o korklunç hayat senin hayattaki amacındır
            vahşet güzel bir yorum
            ama ne yapalım bir yanımız hep amaç arayışında

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tilki
              amaç kişinin potansiyelidir. özüdür. .
              bana bişeyleri hatırlattın.
              bazen sufizm dersleri dinliyorum. hoca diyorki hepimiz allahın birer tecellisiyiz. işte kimisinde güzel sıfatlarıyla kimisiyle celal kahhar gibi sıfatlarıyla da tecelli ediyor diyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aparkat View Post
                Hayatın hızına inat, durup da; ben ne yapıyorum, nereye koşuyorum, hayattaki amacım ne, tarzında kendinize sorular sorup, cevaplar aradığınız oldu mu?
                Belki saçma, ama merak ettim...

Hayatın ve kendi yaşamımın nedenini dünyaya gelişimdeki amacı çok düşündüm. Sonunda kişisel olarak bir amacımın olmadığını ve zaten amaca ihtiyacımın da olmadığını fark ettim. Her insan tek başına amaçsızdır. Bizler bütünün parçalarından başka bir şey değiliz. Kişisel amaçlarımızın hemen hepsi gelip geçici ve bencilce. Benim amaç dediğim şey insanlığın amacıdır. Daha iyi ve yaşanır bir gelecek kurmak veya bu geleceğin kurulmasına yardım etmek bu hayatta tek istediğim şey

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
                  Kişisel amaçlarımızın hemen hepsi gelip geçici ve bencilce. Benim amaç dediğim şey insanlığın amacıdır.
                  Hepimiz kurban olalım insanlığa! o ayrı!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
                    Hayatın ve kendi yaşamımın nedenini dünyaya gelişimdeki amacı çok düşündüm. Sonunda kişisel olarak bir amacımın olmadığını ve zaten amaca ihtiyacımın da olmadığını fark ettim. Her insan tek başına amaçsızdır. Bizler bütünün parçalarından başka bir şey değiliz. Kişisel amaçlarımızın hemen hepsi gelip geçici ve bencilce. Benim amaç dediğim şey insanlığın amacıdır. Daha iyi ve yaşanır bir gelecek kurmak veya bu geleceğin kurulmasına yardım etmek bu hayatta tek istediğim şey
                    Birey önemlidir, farklılık, farkındalık bireyden geçer. Toplum da önemlidir, ama asla her şey değildir, kişi kendini tanımalı, topluma körü körüne adapte etmemelidir kendini. Benmerkezcilik insanı kör eder belki ama, Toplumlar da kalıplara sokar bireyi. Bireyci anlayış ağır basmalı, ama skalanın diğer bir ucunda da kolektivist yaklaşım olmalı. Varoluş; bireyde başlar, toplumda gelişir, ama yine bireyde sonlanır.
                    “Bir yüksekliğin, bir başıma olduğum bir yüksekliğin en ucundayım. İnemiyorum. Yaşayamıyorum. Ölemiyorum.”
                    Tezer Özlü

"…kendini öldürme fikrini bu kadar çok seven biri kendini de çok seviyor demektir... kendini ve deliliğini"
                    Mine Söğüt

''İnancın son noktası hiçbir şeye inanmamaya inanmaktır.''
                    Anatole France

Yorum

sordum ayrıca hiçte saçma değil. bazen net cevaplar bazende sisler ardında sanki...
                      hayatın hızına kaptırıp giderken arada bir yavaşlatıyorum hayatı kendi hızımdada yaşayabilirim diyorum. bu arada dinlendiriyor.

Yorum

ayıptır soylemesi 24 saat boyle dusunuyom..sonuc saçma bi bosluk..

Yorum

böyle düşünmeyi uzun zaman önce bıraktım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fetih
                            moderatör kardeş kızacak ama bu konuya bu gibi yorumlamalar yakışmıyor. Bide güzelim konular tartışma çıkıyor diye kapatılıyor peki bu ne biri bana anlatsın
                            Ayrıcalık
                            Without You I'm Nothing

K M
                            Aşk demek sen demek
                            Sen demek ben demek..

Yorum

o uç örnekteki insanların amacı bu değil belki ama
                              potansiyeli buymuş demekki...

Yorum

İşleniyor...
                              X