Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İstemsiz Acıların Keyfindeyim...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İstemsiz Acıların Keyfindeyim...

İSTEMSİZ ACILARIN KEYFİNDEYİM
    Gariptir, istemsiz hüzünlerimin keyfini yaşıyorum. Nedeni belirsiz bir zevk almaya başladım hüzünlerimden…
    Yalnızlığıma, yolunda gitmeyen işlerime üzülürken, tarifi mümkün olmayan keyif alıyorum bu halimden…. Sanki dünya bir yana, ben bir yana…
    Her insanın içindeki ülkenin refah seviyesi, zenginliği-fakirliği, mutluluğu-mutsuzluğu, yalnızlığı-birlikteliği farklılık gösterir ya hani… İçimdeki “Siyahın Cumhuriyetinde” hüzünler, umutsuzlar, mutsuzluklar, yalnızlıklar hep beraber bir arada yaşamakta… Çok acıyor içim, yanıyor, bitiyor, tükeniyorum… Ama neden bu bana keyif vermeye başladı? Neden acıdan keyif almaya başladım? Neden başka insanlar mutlulukluluklarından haz alırken, acılar içindeki bu “ben” keyif alır oldu?
    İstemsiz acıların keyfini sürüyorum… İçim acıyor, hırpalanıyorum, tükeniyorum; acılarım farklılıklarım, farklılıklarım acılarımın farkındalığım….
    Genç Werter; sen bensin, ben senim sanki….

“Tanrı biliyor ya! çoğu zaman bir daha uyanmama isteğiyle hatta umuduyla yatıyorum yatağıma; sabah gözlerimi açıpta güneşi gördüğümde içerliyorum. Ah, keşke suçsuz biri olsaydım da suçu havaya, öbür insanlara ya da başarısız girişimlerime atabilseydim, o zaman bu isteksizliğimin dayanılmaz yükü yarı yarıya hafiflemiş olurdu. Vay halime! Fazlasıyla hissediyorum ki, bütün suç yalnızca bende – hayır, suç değil bu – bütün mutlulukların kaynağı içimde gizliydi bir zamanlar, şimdi ise bütün kederimin kaynağı gizli içimde, işte o kadar. Bir zamanlar duyumsamaların bolluğunda yüzen, adım başı bir cennetle karşılaşan, sevgisiyle bütün dünyayı kucaklayabilecek yüreği olan o kişi değil miyim ben artık? Şimdi bu yürek ölü, içinden hiçbir coşku yükselmiyor artık, gözlerim kurudu ve insanı ferahlatan gözyaşlarıyla artık canlanmayan duygularım, korkuyla alnımın kırışmasına neden oluyor. Çok acı çekiyorum; çünkü yaşamımın biricik coşkusunu, çevremde bana dünyalar yaratan o kutsal, o can veren gücü yitirdim; o güç yok oldu!”

Bu kadar derin dusuncelere sahip oldugunu dusunmemistim matem
    I've found a reason for me to change who I used to be.

Yorum

:20:güç içinde içinde. force will be with you bro. ağlamak istiyorum be dertlendim gene.

Yorum

Ağla güzel kardeşim, ayıp mı dediler? Zayıflığının eseridir mi dediler? Ağla güzel kardeşim...

Yorum

yapma bro dayanamıyorum. ah ulan ah batsın bu dünya.:20:
          http://www.youtube.com/watch?v=28D6Q741o4c

Yorum

Siyahın-matemi bu duyguların seni resim yapmaya,şiir,müzik yada başka yollara itmiyormu?Duygularını yansıtacak aynan varmı?
            Hepimiz birer kuklayız Hayatta.Rol yapıyoruz Boyuna...
            Hepimiz birer kuklayız.İplerimiz,birbirimizin elinde.
            Aldatıyor,aldanıyoruz
            Üç öğün de...

Yorum

senin bu siyahın cumhuriyetinin rengini gri yapsak sonra tonunu açarak gitsek ve beyaza ulaşsak yer yer toz pembe serpsek bak hepsine demiyorum ara ara hı ne dersin?

Yorum

siyah renk kara delik gibi forumdaki arkadaşlar ne kadar kaçmak için çabalasalar da siyahın matemi kardeşim bizi içine çekiyor.
                bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kara_delik

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kılıç View Post
                  Siyahın-matemi bu duyguların seni resim yapmaya,şiir,müzik yada başka yollara itmiyormu?Duygularını yansıtacak aynan varmı?
                  Şiir yazmayı beceremem, uzun soluklu düz cümleler yazmayı seviyorum daha çok...
                  Resim yapmayı çok istiyorum; siyahlarla dolu bir adamın fırçasından çıkan eserler de nasıl olur siz düşünün artık...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: labirent View Post
                    senin bu siyahın cumhuriyetinin rengini gri yapsak sonra tonunu açarak gitsek ve beyaza ulaşsak yer yer toz pembe serpsek bak hepsine demiyorum ara ara hı ne dersin?
                    Çok zor, ama imkansız değil...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kimene View Post
                      siyah renk kara delik gibi forumdaki arkadaşlar ne kadar kaçmak için çabalasalar da siyahın matemi kardeşim bizi içine çekiyor.
                      bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kara_delik
                      Yok be güzel kardeşim, benim yüzdüğüm sular başka... Aynı sorunların denizinde miyiz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: siyahın_matemi View Post
                        Yok be güzel kardeşim, benim yüzdüğüm sular başka... Aynı sorunların denizinde miyiz?
                        malesef on karakter terk

Yorum

Şiir yazmayı beceremem, uzun soluklu düz cümleler yazmayı seviyorum daha çok...
                          Resim yapmayı çok istiyorum; siyahlarla dolu bir adamın fırçasından çıkan eserler de nasıl olur siz düşünün artık...
                          Resmi resim yapan siyahlardır beyazlarsa siyahların tercümanıdır.
                          Hepimiz birer kuklayız Hayatta.Rol yapıyoruz Boyuna...
                          Hepimiz birer kuklayız.İplerimiz,birbirimizin elinde.
                          Aldatıyor,aldanıyoruz
                          Üç öğün de...

Yorum

Çok zor, ama imkansız değil...
                            zoru hemen yaparız, imkansız biraz zaman alır:4:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
                              Siyahın Matemi ... Yaşın Kaç Bilmiyorum Ama Beyaza Dönüşmek İçin Benim Kadar Geç Kalma ... Babam hiç konuşmayan ve hayalet gibi evde yaşayan bedenime bakıp ben odadayken ne oluyor gene buna dedi . Dönüp avazım çıktığı kadar suçlamak vardı onu çünkü en az benim kadar suçluydu beni diri diri gömerken hastalığıma . Sessizce çıktım odadan . Artık adalete bile tenezzül etmiyorum . Ben buz gibi akıl hastasıyım bu hale gelinceye kadar önce genlerim sonra onlarca insan sonra depresyonumun getirdiği otomatik negatif düşünceler hiç durmadan alehime çalıştı . Ve bitti . Bugün sadece yarına baktığımda 60 yaşına gelebilirsem eğer intihar etmeden Yaşlı ve yatağından çıkamayan zavallı yalnız bir kadın görüyorum . Komşuların çocuklarının korktuğu mahallede ki kadınların birbirlerine hikayemi acıyarak anlattıklarını duyabiliyorum . Ve az önce yemek yedim . Üstüne kahve bile içtim . Oyun indiriyorum bir tane şu an atta .Ne kadar saçma değil mi ?
                              çok ajitasyon yapıyosun hale. bunu alsıkanlık haline getirmissin. eskiden nasıldın bilmiyom. ama bunu bi dusun derim.

Yorum

İşleniyor...
                              X