Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çocuk Ve Gençlerin Cinsel İstismarı( Ensest Ve Pedofili)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çocuk Ve Gençlerin Cinsel İstismarı( Ensest Ve Pedofili)

Arkadaşlar Haziran ayında İstismar konulu kitaplar, Romanlar almıştık kara_denklem ile. Ben 2 kitabı bitirdim.. kara_denklem de Elindeki kitapları bitirdi. 1. bitirdiğim kitap Adsız çocuk- Dave Pelzer idi. O kitap bir roman olduğu için ondan paylaşım yapamayacağım. Merak edenler bence alıp okusun.. Gerçekten çok güzel bir roman.. Ama yinede yapmamı isteyenler olursa konu bütünlüğünü bozmamaya çalışarak paylaşımda bulunabilirim..

Evet şuan elimde Çocuk ve gençlerin cinsel istismarı(Ensest ve Pedofili) var.. Ondan vakit buldukça paylaşımlarda bulunacağım

UYARI: Yazarın e-mail'ını bulamadım.. Paylaşımlar için izin alamadım.. Eğer yetkili bir kişi silmemi isterse bu yazı anında silinecektir..

... Çocuk İstismarı: Çocuktan yaşça büyük olan herhangi bir şahsın çocuğa yaptığı ihmal,cinsel,fiziksel,duygusal saldırıdır.

... Canlılar aleminde sadece insan, arzu ve zevkleri uğruna hemcinselerine karşı en acımasız ve vahşi davranışlarda bulunabilen ve yoketmek için her türlü insanlıkdışı yollara başvurabilen tek canlı varlıktır. Bu açıdan, hayvanlar insanlardan üstündür.

... İnsan boyun eğen rakibine, son ölümcül darbeyi vurmakla mahirdir.

...İnsan haklarına saygılı, demokratik ve özgür, uygar ülkelerde, çocuk cinsel istismarı konusu üzerine cesaretle ve inançla gidilerek, onurlu bir savaşın verildiği gözlenmekte, fakat geri kalan ülkelerde ise, gizliliğin, ilkelliğin ve bilgisizliğin arkasına saklanıldığı görülmektedir. Türkiye'de bu konuda yapılmış neredeyse hiçbir çalışmanın olmamasına bakılacak olursa, herhalde 2. grup ülkeler arasında yer almaktadır. Oysaki çocuk cinsel istismarının bu ülkede ne denli ciddi boyutlarda olduğu görsel ve yazılı medya tarafından gözler önüne serilmekte ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Yardım Fonu(UNICEF) raporlarında, çocuk fuhuşu ticareti sorununun Türkiye'de de önemli boyutlara ulaşabileceğine dikkat çekilmektedir.

Arkadaşlar bugünlük bu kadar yazdım.. Yarın vaktim olursa yeniden yazarım.. İyi günler=)

...Alıntıdır...http://www.istismaryardim.com/showth...?p=632#post632
    Last edited by anduril; 05-08-2012, 04:43 AM.

2. kısımı buyurun

...Cinsel istismarda erotik arzuların ve cinsel doyum elde etme amacının yönlendirdiği uygunsuz, çarpık ve bencil davranış ve fiiller vardır. Temel öğe çocuktan yaşça büyük kişinin cinsel tatmin amacıyla çocuğu kullanmasıdır.

...Çocuklarla cinsel ilişkide bulunma, cinsel istismarın en belirgin fakat en ağır biçimidir. Bu durumda ya fazla bir zorlama olmadan yapılan ve çoğu kez süreğen bir ilişki halinde devam eden ya da güç, tehdit ve/ veya şiddetin kullanıldığı, çocuğun rızası olmadan yapılan ve akut bir biçimde vukubulan vajinal, anal, veya oral cinsel ilişki sözkonusudur. Rıza olmadan, tehdit ve şiddet kullanılarak akut bir biçimde yapılan vajinal veya başka tür bir ilişki aynı zamanda bir cinsel saldırıdır.

...Çocuklar genelde neye rıza gösterdiklerinin bilincinde değillerdir. Bu nedenle, çocukların erişkin bir kimsenin cinsel yaklaşımına karşı koymamaları, onların razı oldukları anlamına gelmez... Bu nedenle rıza içerse de içermese de, erişkinin cinsel arzularını tatmin etmek için çocuğun kullanıldığı her tür etkileşim bir cinsel istismardır.

...Genelde toplumlarda, ergenlerin kendi aralarındaki veya çocuklara yönelik cinsel istismar davranışlarına, fazla bir tepkide bulunmama yada önemsememe gibi bir eğilim vardır. Bu eğilim erişkinlerin, erkek ergenlerin cinsel istismar davranışlarını, '' masum cinsel oyun'', ''normal cinsel deneyimde bulunma'', ''olgunlaşan erkeklerin normal saldırganlığı'' veya ''ergenlerin uyum tepkileri'' biçimde değerlendirmelerinde ortaya çıkar. Ancak bu çok büyük bir hatadır.

...Çocuk cinsel istismarı, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 414,415,416,417,418. Maddelerinde 15 yaşından küçük çocukların ırzına geçme ve ırz ve namusa tasaddi suçları başlığı altında tanımlanmakta ve bu suçların niteliklerine göre farklı sürelerde ceza verilir.

...15 yaşından küçük çocukların fuhuşa teşvik edilmesi de 2 yıldan az olmamak üzere hapis cezası ile cezalandırılmaktadır.

...Mağdur ile suçlu arasındaki yaş farkına bakılırken çocuğun onay verebilme yetisi göz önüne alınır.

Arkadaşlar bugünlük bu kadar yazdım.. Yarın vaktim olursa yeniden yazarım.. İyi günler=)

...Alıntıdır...http://www.istismaryardim.com/showth...?p=632#post632

Yorum

İşleniyor...
    X