Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ANGUT NEDİR?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ANGUT NEDİR?

Bana gelen bir maili paylaşım:

ANGUT nedir?

Herkesin (haksız bir şekilde) kullandığı bir ifadedir "Angut". Birisi bir salaklık yapınca, bi laftan anlamayınca, böle boş boş bakınca hemen "Angut'musun" der günümüzün insanı.. .

Angut'un aslında bir kuş olduğunu bilmeyen bir ton "Angut!" var ülkemizde.. Angut kuşu'nun eşi öldüğü zaman (yanına o anda başka bir yırtıcı hayvan veya bir insan gelse dahi) gözlerini bir dakika bile eşinin ölüsünün üstünden ayırmadan o da ölene kadar onun baş ucunda bekler...

İşte bu canlının yaptığı en büyük"Angut"luk budur.. Ayrıca bu olay bütün Angut kuşları için geçerlidir, arada bir görülen birşey değildir.. Çok ürkek bir hayvan olmalarına rağmen eşinin ölüsünün başında bekleyen Angut kuşuna elini uzatsanız dahi oradan kaçmaz..

Hani derler ya "Angut gibi bakmasana lan".. keşke herkes Angut gibi bakabilse değer verdiklerine.. Bundan sonra bazılarına "Angut" demeden önce bir kere daha düşünün.. Bir "Angut" bile olamayan o kadar çok insan var ki artık günümüzde...

Hepimizin ANGUT olabilmesi ümidiyle... (Bu da benden )
    5
    a:2:{i:300;a:5:{s:12:"polloptionid";i:300;s:6:"nodeid";s:6:"522013";s:5:"title";s:4:"EVET";s:5:"votes";i:5;s:6:"voters";a:5:{i:0;s:5:"38977";i:1;s:5:"38850";i:2;s:5:"38537";i:3;s:5:"22197";i:4;s:5:"37570";}}i:301;a:5:{s:12:"polloptionid";i:301;s:6:"nodeid";s:6:"522013";s:5:"title";s:5:"HAYIR";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"40541";}}}
    100.00%
    5

anadoluda bir yerde kutsal sayıldığı için vurulmayan, birbirlerine çok bağlı olduğu söylenen - ki aşmışlar olayı bunlar. şöyle ki; bir efsaneye göre birbirinden ayrılan bir çift angut kuşu boyunlarını birbirine dolayarak intihar ediyor. böyle angutça şeylere kurban giden masum bir kuş türü. :lol: :lol:

Yorum

Güzel bir bilgi. Kuşlar kadar eşine sadık olan yaratık var mı acaba.

Yorum

Normal yaşamımda bende bu angut sözcüğünü çok kullanırım. Hatta biraz daha ilave ederek angutyomusun sen derim.....

Angut kuşuda çok akıllı değilmiş hani......

Aslında halk arasında salaklıkla pekiştirilerek doğru bir yer bulmuş kendine....

Yani biraz incelediğinde salaklık diz boyu...

Ölüden medet umuyor hala kafası basıp onun öldüğüne ikna olamıyor hayatın akışına kendini kaptırıp hayat savaşını veremiyor....

Diğer hayvanlar demekki daha akıllıymış...

İnsanlar ve hayvanlar doğarlar ve ölürler....Tabiatın kanunu böyle....

Hayvanlar alemini bir kenara bırakalım, insanlar aleminde ölünün arkasından kendini perişan eden yıpratan hatta psikolojik rahatsızlıklara sürükleyen yüzlerce binlerce insanlar var...

Gerçi tanrı insan oğlunu yaratırken ölüm meydana geldiğinde duyulan acıların hafifleyeceğini ispat etmiştir. Hepimizin ailesinden birileri ölür ve bizler biraz ağlarız ve hayatın döngülerine kendimizi kaptırırız. Zamanla acılarımız hafifler yaralarımız kabuk bağlar....

Angut kuşları kusura bakma parocum gerçekten aptalmış.....Angut gibi bakmakta bence aynı doğrultuda....Doğanın kanununa isyan edip direniyor.Kendini parçalasanda kimsenin gücü yetmiyor değiştirmeye....

Hele birde birbirinden ayrıldı diye boynundan dolanıp intihar etmekte ayrı bir angutluk hani...

Hiç başka derdim yok kalkıp beni terk etti diye kendimi öldüreceğim....

Hadi kardeşim angutluğun alemi yok. Giden gider. Gidene hay hay kalana vay vay...

Hasta olmaya dünyamı karartmaya hiççççççççç niyetim yok....Hele hele aklımı yitirmeme, ruh sağlığımı bozmaya, kimse cüret edemez...İyi günler almıyayım....Hiç işim olmaz yani.....Angut kuşu angutluğu ile başbaşa kalsın...
        <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

pozitifx2 bir anda düşünce yapımı allakbullak ettin açıkçası.

Sevginin yoğun olması gerek ve bunu angutlar güzel gösteriyor die düşünürken sen yazdıklarınla beni ayrı, değişik düşünmeye sevk ettin.

Abi angut olunması gereken kişi yok mudur sence hiç? Anlıyorum güzel bir mesaj vermişsin ama yine de hiç bir kişi yok mu ki uğruna angut olasın! Bu soruyu lütfen cevaplar mısın?

Bu arada abi dedim de hata etmemişimdir umarım.

Sevgiler ve de Saygılarla...

Yorum

Parocum olmazmı !

Yaşamımızda uğruna angut olacağımız tek varlık yavrularımızdır.

Benim 2,5 yaşında bir kızım 12 yaşında bir oğlum var. Onlar için değil angut yerlerde bile sürünürüm.Sevgi yoğunluğu beni hertürlü angutluğa sürürkler. Şu anda deseler gözlerini ver gözümü kırpmadan veririm. Her organım onların emrine amade.

İnşallah Tanrı sanada nasip eder. Babalık duygularını tadınca bunu daha iyi anlarsın.Evlat bambaşka.Akıl sır ermiyor.

Yaşanan ve hissedilen duyguların tarifi ve izahati yok.

Bir başkası için hayır. Eşim bile olsa hayır. Üzülürüm belki gerçekten çok yıkılırım. Asla ondan ayrıldım diye intihar etmem. Aptal konumuna kendimi koydurmam.

Belki anneme,babama,kardeşlerimede katlanırım diyorum belki....Hani onları üzmemek için beni aptal yerine koymalarına müsade ederim.

Allah uzun ömür versin çok üzülürüm onlara bir hal( ölüm)olunca ama yinede ölüsü başında matem tutmam. Hayat bu devam eder derim.Herkesin anası,babası,kardeşi,eşi bir gün gelecek ölecek derim. Canıma kıyamam.

Evlatlarım için canımı bile veririm. Evlet başka bir şey.Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın işte o zaman ne olur bilemem.....Düşünmesi bile çok zor.

Yaşım 38
            Bayanım.
            Avatara dikkat etmedin herhalde parocum.(hata etmedin olur bazen)
            <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

Valla pozitif yanlış anlama lütfen, ama avatarında ERKEK keçi var... :lol: :lol: :lol:

Yorum

Angut kelimesinin olumsuz anlamda kullanıldığını duymuştum ama hayatımda hiç kullanmamıştım. Bizi bilgilendirmen iyi oldu, teşekkürler.

Bundan sonra "angut" kelimesini olumsuz anlamda kullanan birini görürsem manasını soracağım ona bakalım ne olacak

Yorum

:lol: :lol: :lol:Valla dikkat etmedim erkekmi bayanmı olduğuna tüh ya..... paro özür özür arkadaşım kusuruma bakma... :lol: :lol:

Bayanım ama keçi gibi inatçıyım. Seçimim ondandır.....

Yanlış anlamam merak etmeyin.....acc sağol arkadaşım uyardığın için.

Hepiniz çok güzel ve duyarlı insanlarsınız....Bu sitede bulunmaktan çok mutluyum...İyiki varsınız...

Şaka bir yana arkadaşlar gerçekten avatarda görülen keçi az bile kalır benim inadım ve kararlılığım karşısında.....

Evde eşim bana kızdımı erkek keçi derde bu avatarı görünce hemen bu tam bana göre diye kullanmak istedim....

Bayanım ama erkeksi tavırlarım var ya işte öyle bir şey....... :lol: :lol:

Anlatması zor....Arkadaşlar...Görüntü bayan ruh erkek...

Biraz karışık... :lol: :lol: Siz ister abi deyin ister abla fark etmez yani...

Alınmam...

Yorum

...Allah bilir burcun da oğlaktır... :lol:

Yani yazdıklarınla resmen beni anlatmışsın... aramıza hoşgeldin tekrar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pozitif_pozitif
                      Parocum olmazmı !

Yaşamımızda uğruna angut olacağımız tek varlık yavrularımızdır.

Benim 2,5 yaşında bir kızım 12 yaşında bir oğlum var. Onlar için değil angut yerlerde bile sürünürüm.Sevgi yoğunluğu beni hertürlü angutluğa sürürkler. Şu anda deseler gözlerini ver gözümü kırpmadan veririm. Her organım onların emrine amade.

İnşallah Tanrı sanada nasip eder. Babalık duygularını tadınca bunu daha iyi anlarsın.Evlat bambaşka.Akıl sır ermiyor.
                      Çok doğru bir tespit. Çocuklarımız, kanımızdan olacak can parçalarımız. Angut olunacak tek varlıklar. Ama ben yine de birileri uğruna angut olmak isterim. İlişkimde biz yerine ben'i isterim. O biz ben olunca da zaten onu kendini düşündüğün gibi düşünüyorsun. E angutluk da oluyor.

Çocuğumun olması hayallerimde biliyor musun? Hatta tek hayalim o. Hani gözünü kapatırsın: sıcak bir ev ortamı, çocuklar,... Ööle işte... O dualarına duacıyım.

Allah senin mutluluğunu yuvanı bozmasın; mutlu olasın.

Sen bizim ablamız ol!

Yorum

Kumruların da böyle bir özelliği olduğunu duymuştum vay be anguta bak kusura bakma kumrucum yerini angut aldı artık

Yorum

Bu arada,

"Çocuğumun olması hayallerimde biliyor musun? Hatta tek hayalim o. Hani gözünü kapatırsın: sıcak bir ev ortamı, çocuklar,... Ööle işte... O dualarına duacıyım. "

UMARIM HAYALLERİN GERÇEKLEŞİR ARKADAŞIM ÇÜNKÜ BÖYLE BİR HAYAL GERÇEKLEŞMEYİ HAK EDİYOR

Yorum

Çok sağol exodus... Çok içten bir istek gelse de bu bende... Dualarınıza duacıyım. Beni sevenler lütfen kalplerinden kopan bir dua etsin benim için bu konuda. Desinler ki hayırlısından bir ailesi olsun. Hani sıcacık, içten, güven dolu, çocuklar (akıllı, terbiyeli, düşünceli,...) Bunu lütfen benim için yapım. Size yalvarıyorum... Gerçi içinizden gelmesi gerek.

Yorum

İnaşallah sen ve buradaki herkes bu güzelliklere sahip olur inşallah Allah herkese nasip eder

Yorum

İşleniyor...
                              X