Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ben bunu hak etmedim!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ben bunu hak etmedim!

''Ben bunu hak etmedim! Tanrım! Senden nefret ediyorum. Adaletli değilsin sen!..''
    Gereğinden fazla tipik bir isyan cümlesi.''Ben bunu hak etmedim!''

Çok objektif insanlarız değil mi? Olaylar karşısında adaletli olanı kesinkes bilecek kadar objektif insanlarız!
    Sınırsız bir aklımız var. Ferasetimizin zaten ucu gözükmüyor! Basiret desen bini bir para bizde!
    Öyle faziletli, öyle erdemli insanlarız ki Tanrıdan daha iyi biliyoruz olması gerekeni.
    Öyle iyi muhakememiz var ki Tanrıyı bile doğrularımızla alt edebiliyoruz!
    Öyle iyi yargıçlarız ki bizi var eden Tanrıyı adaletsizlikle suçluyoruz!
    Bizi o yarattı fakat bizde ki fazilete sahip değil!!!
    Biz odanız fakat ondan üstünüz!!! O göremiyor gördüğümüzü! O bilmiyor 'biz' kadar!
    'Ben' kadar

:41: doğru söze ne denir...

KuzuZade
    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
    BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
    Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Öbür aleme varmadan Adalet tam tecelli etmez.
      Sudan'da sömürü düzeni kurbanlarından bir kız cocuğu,arkasında akbaba ölümünü beklerken günahsız bir sabinin, kimin haddine adalet dağıtabilmek.Hadi dağıtsın bakalım hayat ölüme diyet mi verecek???Ölenlerin adaletini hayattakiler verebilir mi...?
      Adalet ergeç yerini bulur.Bu dünyada buldu-bulmadı amma Bekada muhakkak bulur.
      Last edited by handakiyolcu; 19-02-2012, 09:32 PM.
      Tohum saç bitmezse toprak utansın...

Yorum

Uzun zamandır bu siteyi takip eden ama yeni üye olmuş biri olarak burada Tanrı dan nefret ettiğini ima edene dahi rastlamadım.Bu suçlarcasına cümlelerle ;okuyan herkesi zanlı ilan ettiniz.Konu sahibi amacınız ne?Ben mi anlayamadım bilemiyorum.Geçen yıl doktorlara sağ kolumu kesmeleri için yalvaran bendim.Kesmedikleri için onlara lanet okuyan da.Ama Tanrı ya isyan hiç olmadı .Şu anda sağ kolum yerinde.Ve ben doktorlara değil Tanrıya şukrediyorum.

Yorum

Düşüncelerimiz benzer ama tek fark ben tanrı inancına sahip değilim. İnsanoğlu evrimleşmeye başladığı dönemden başlayarak kendini koruyup,kollayacak dünya dışı bir güç aradılar adınada tanrı verdiler. Bu tarihimizdede günümüzdede budur insan beyninin dahada keşvedilmesi ile insanoğlu biraz daha yol katedecektir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
            Ben aylardır depresyon illetinin pençesinde işkence çekerken bana bunları yaşatan canavar gününü gün ediyor . Yiyor içiyor geziyor hayatına başkalarını alıp sefasını sürüyor . Bense kanser hastası babamla ve yaşlı anneciğimle aynı evde benim hastalığımın yükünü çekiyoruz . Beni öyle gördükçe perişan oluyorlar . Allah ı tartışmak haddim değil . O yukardaki ''Senden nefret ediyorum.'' cümlesini Allah a karşı hiç kullanmadım ben ama ben kendi adıma adalet falan göremiyorum . Bu kimin adaletsizliği bilmiyorum belki hayatın belki kötü insanların bilmiyorum . Bildiğim tek şey yaşadıklarıma ve yaşayacaklarıma baktığımda zerre adalet göremediğim .

Hayat bir takım zorunlu kimyasal ve fiziksel olaylar dizisi sonucudur. Bu dizi ve tekrarlamalar asla insani nitelikler gösterip yiyip,içip,öğüt verip,hayat yaşayamaz. Bu enerji ancak canlıların oluşmasının temel anahtarı ve sonu ve geçmişi olmayan sürekli bir enerjidir bu enerji insani nitelik gösterip sorguya çekmesi insanda kuşkuya yol açacaktır.

Yorum

insan ne çok biliyor ... bilmesi gerektiğinin dışında !

KuzuZade
              Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade

Yorum

Ben aylardır depresyon illetinin pençesinde işkence çekerken bana bunları yaşatan canavar gününü gün ediyor . Yiyor içiyor geziyor hayatına başkalarını alıp sefasını sürüyor . Bense kanser hastası babamla ve yaşlı anneciğimle aynı evde benim hastalığımın yükünü çekiyoruz . Beni öyle gördükçe perişan oluyorlar . Allah ı tartışmak haddim değil . O yukardaki ''Senden nefret ediyorum.'' cümlesini Allah a karşı hiç kullanmadım ben ama ben kendi adıma adalet falan göremiyorum . Bu kimin adaletsizliği bilmiyorum belki hayatın belki kötü insanların bilmiyorum . Bildiğim tek şey yaşadıklarıma ve yaşayacaklarıma baktığımda zerre adalet göremediğim .

hay ağzını öpim valla tam kitabın ortasından konuştun ......
                tam aynı bende senin gibiyim. bende 8 senedir dermansız depresyon hastaısıyım evet benimd ebu duruma düşmeme sebep olan bazı yaratıklar var ve bunlar yüzünden hayatım bitme noktasına geldi....
                bende bazen isyan ediyorum doğru veya yanlış ama herkes kendi yaşadığını bilir bend ehayatımda zerre adalet göremiyorum.. ben böyle dünyanın böyle hayatın.........

Yorum

Adalet göreceli bir kavram değildir. Hakikat yalnızca keşfedildiğinde hakikat olmaz. O her zaman hakikattir.

Yorum

Tanrılar insan beyninin ürünüdür. Adaletini kendin sağlarsın.

Yorum

Tanrıyı burda tartışmam ama, dünyada adeletin a sı yok.
                      3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tek_sayı View Post
                        Tanrılar insan beyninin ürünüdür. Adaletini kendin sağlarsın.
                        Evet doğru söyledin Tanrıları insanlar kendilerine ilah yaptılar.Lakin sana bu cümleleri kurmana izin veren Yüce Ehad Kahhar Yaratan Müstesna...
                        Orada dur...Durki Tanrılar çoğul Allah ise Tek.İsmi ise İsm-i has.Sadece kendisine özel ismi var.
                        Manasız öznel sözlerine cevap yazmak abesle iştigal olur ancak zahiren sana muhalefet etmekle mükellef olduğum için yazacağım.
                        Birincisi Bir hakikati kafana göre eğip bükemez üstünü örtemez ona kendinden mana biçemessin.
                        Adalete insan gücü yettiğince katkıda bulunmalı fakat Zalimin zülmüne maruz kalmış ve hakkını alamadan bu dünyadan göçmüş milyonların hakkı ölümle beraber fena mı buldu da sen adaleti kendin sağlarsın diyorsun.
                        Aklına takviye yap tek_sayı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KıyametSenfonisi-
                          Burada hata herkesi adaletli zanneden Tanrı'damı yoksa bütün adaletsizliği Tanrı'ya yıkmaya çalışan akıl ürünlerini yaratanlarda mı ? Tartışmaya epeyce açık !
                          Tartışma yok.
                          Bir hakikat var O belli zaten Onu öznel yorumlar silemez yok da edemez.
                          Tartışılan bir şey varsa oda kıt akılların görüşleridir.Tanrı yada tanrılarda kimmiş kim lut uzza mı buda mı bunları tartışabiliriz.
                          Yanlız Allah Müstesna tartışılmaz sorgulanmaz.
                          Bir kişi çıkıp neden derse cevabım şudur.
                          Yanlız Allah vardı ve O'nunla beraber hiçbirşey yoktu.Yok olmaya mahkum hadis yaratıklar baki Var olanı Allah'ı tartışamaz...

Yorum

ne kadar arabesk yaşanır oldu hayat ... neyi ne için yaşadığını unuttu insan ve aldandı madde o kadar bürüdü ki gözlerini manadan soğudu. şimdilik acizliklerini yıkacak bir tanrıları var ama yakında onuda kaybedecekler... Niyet hayr akıbet hayr.

KuzuZade

Yorum

Butun olumsuzlukların insan faktörüyle alakalı oldugunu düşünürsek,,,,size göre ideal depresyonsuz güvenli bir dunyanın nasıl meydana gelebileceğinin tarifini yapabilirmisiniz !!!! Evet arkadaşlar şuan dinlemedeyim.....

Yorum

İşleniyor...
                              X