Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kewin Mitnick Aldatma Sanatı.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kewin Mitnick Aldatma Sanatı.

Gelmiş Geçmiş En Büyük Hacker Kevin Mitnick’in Öyküsü

yazıyı okumaya üşenen filmini izleyebilir
    çok iyi ama.

Kevin David Mitnick (Condor olarak da bilinir) (d. 6 Ağustos, 1963), ilk bilgisayar korsanlarından olup en meşhurudur. 15 Şubat 1995'te FBI tarafından yakalanmıştır. Fujitsu, Motorola, Nokia ve Sun Microsystems gibi şirketlerin bilgisayar ağlarına izinsiz girmekten suçlu bulunarak 5 yıl hapis cezası almıştır. Cezası 21 Ocak 2000'de, bilgisayarlara yaklaşma yasağı 21 Ocak 2003'te bitmiştir. Günümüzde, beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı olarak güvenlik danışmanlığı yapmakta ve dünya çapında kongrelere katılmaktadır.

Adrian Lamo, Kevin Mitnick ve Kevin Poulsen (2001)
    Mitnick, fotoğrafı FBI'in "En Çok Arananlar" listesinde yer alan ilk hacker olarak kayıtlara geçti ve neredeyse listeden hiç eksik olmadı. "İflah olmaz bir suçlu" olan çocuk ruhlu Mitnick "Sanal Dünya'nın Kayıp Çocuğu" olarak da tanındı.

Kral adamdır Take Down diye filmi vardır. Dikkat etmezseniz hackerlığa iter

Yorum

bu adam gelmiş egçmiş en büyük hacker dır...

Yorum

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kevin_Mitnick

çok bilgili bir abimizdir.

1. Hacktivist: Hacktivist'ler kendilerine göre kötü veya yanlış olan toplumsal veya politik sorunları dile getirmek amacıyla belirli siteleri hack'leyerek mesajlarını yerleştirirler.
        2. Siyah şapkalı: Her türlü programı, siteyi veya bilgisayarı güvenlik açıklarından yararlanarak kırabilen bu en bilindik hacker'lar, sistemleri kullanılmaz hale getirir veya gizli bilgileri çalar. En zararlı hacker'lar siyah şapkalılardır.
        3. Beyaz şapkalı: Beyaz şapkalılar da her türlü programı, siteyi veya bilgisayarı güvenlik açıklarından yararlanarak kırabiliyor ancak kırdığı sistemin açıklarını sistem yöneticisine bildirerek, o açıkların kapatılması ve zararlı kişilerden korunmasını sağlıyorlar.
        4. Gri şapkalı: Yasallık sınırında saldırı yapan, iyi veya kötü olabilen hacker'lardır.
        5. Yazılım korsanı: Yazılım korsanları bilgisayar programlarının kopya korumalarını kırarak, bu programları izinsiz olarak dağıtımına olanak sağlayıp para kazanırlar. Piyasaya korsan oyun ve program CD'lerini yazılım korsanları sağlar.
        6. Phreaker: Telefon ağları üzerinde çalışan, telefon sistemlerini hackleyerek bedava görüşme yapmaya çalışan kişilerdir.
        7. Script Kiddie: Script kiddie'ler hacker'lığa özenen kişilerdir. Tam anlamıyla hacker değillerdir. Script kiddieler genellikle kişilerin e-posta veya anında mesajlaşma şifrelerini çalarlar.
        8. Lamer: Ne yaptığının tam olarak farkında olmayan, bilgisayar korsanlığı yapabilmek için yeterince bilgisi olmayan kişi. Script Kiddie benzeri kişilerdir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Hacker
        ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
        18.12.2012 - 2015
        ©

Yorum

red hack aniymus felan hepsi hikaye daha varlığı bile olmayan bu grupları basın öve öve bitiremiyor asıl hacker varsa oda kevin mıtnıck dır .....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MAVİ_80 View Post
            red hack aniymus felan hepsi hikaye daha varlığı bile olmayan bu grupları basın öve öve bitiremiyor asıl hacker varsa oda kevin mıtnıck dır .....
            kevin mitnick hacker degil sosyal mühendistir hafız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nemesis4 View Post
              Aynen Hacker olsa yakalanmazdı zaten :P Zamanında bir iki ufak iş yapmış telefon hatları ile ilgili yok öyle microsoft vs.. tatava En iyi hackerler ruslardır devlet ve istihbarat destekli çalışırlar.. Yazılımda hintlilerin üzerine yoktur. Lamerler Türkler ve brezilyalılardır ))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beni aşk a inandır View Post
                Aynen Hacker olsa yakalanmazdı zaten :P Zamanında bir iki ufak iş yapmış telefon hatları ile ilgili yok öyle microsoft vs.. tatava En iyi hackerler ruslardır devlet ve istihbarat destekli çalışırlar.. Yazılımda hintlilerin üzerine yoktur. Lamerler Türkler ve brezilyalılardır ))
                türkleri gömdüm iyice çok iyileri var dostum

Yorum

türkleri gömdüm iyice çok iyileri var dostum
                  Kızların Hotmail ve facebook şifresini çalmak dışında bir hünerlerini göstersene ) Hee birde açık kaynak kodlu php sistemlerin açıklarını yabancılar bulur bizimkiler onlardan aşırır program vasıtası ile helelehulele yazarlar Bir site hacklenir de adını soyadını yazar mı adam yahu ) Bizim Türkler yaızyor işte..

Yorum

Kızların Hotmail ve facebook şifresini çalmak dışında bir hünerlerini göstersene ) Hee birde açık kaynak kodlu php sistemlerin açıklarını yabancılar bulur bizimkiler onlardan aşırır program vasıtası ile helelehulele yazarlar Bir site hacklenir de adını soyadını yazar mı adam yahu ) Bizim Türkler yaızyor işte..
                    aga lameri çok zatn ona bişey diyen yok ama dehşet adamlar var sen dert etme

Yorum

sosyal mühendis ne ya ??? bari yazılımcı felan dede bir espirisi olsun ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MAVİ_80 View Post
                        sosyal mühendis ne ya ??? bari yazılımcı felan dede bir espirisi olsun ....
                        Sosyal mühendislik yani ingilizce tanımı “Social Engineering” olarak isimlendirilen en temel hacking yöntemlerinden biridir...Sosyal mühendislik temel olarak insan ilişkilerini veya insanların dikkatsizliklerini kullanarak hedef kişi yada kurum hakkında bilgi toplamak ve gereken yönergelerle kullanmak olarak tanımlanabilir. Bu olayda amaç hedef kurum veya kişi yapısı, kurumsal ağın yapısı, çalışanların/yöneticilerin kişisel bilgileri , şifreler ve saldırıda kullanılabilecek her türlü materyalin toplanmasıdır.

Kuruma çalışan olarak sızmak, çalışanlarla arkadaş olmak, teknik servis yada destek alınan bir kurumdan arıyormuş gibi görünerek bilgi toplamak, hedef kişiyle dost olmak , olmadığı halde kendini kız gibi gösterip kişilerin zaaflarından yararlanmak bilinen en iyi örnekleridir.

Sosyal mühendislik aslında hack’in atası olarak bilinir bir nevi ilk hack atağıdır. Sosyal mühendisliğin mucidi olarak Kevin Mitnick bilinir ve bu alanda yazdığı kitapta sosyal mühendislikten bahsetmiştir. Hayatını Okuyup incelediğimiz kadarı ile girdiği sistemlerin %80 nine sosyal mühendislik yöntemleriyle ulaştığını gördük. Kevin Mitnick zamanında FBI tarafından 1. sırada aranan bilişim suçlusu haline gelmiştir ve yakalanmasında başrol oynayan ünlü güvenlik uzmanı Tsutomu Shimomura kevin ile girdiği mücadeleyi anlattığı takedown adlı kitabında özellikle bu yönteme değinmiştir.
                        Sosyal mühendislik üzerine yapılan araştırmalarda kadın sesinin erkek sesinden daha şanslı Olduğunu göstermiştir. Kısaca Sosyal Mühendislik kişileri kandırarak elindeli gizli bilgileri sorularla veya farklı yollarla fark ettirmeden elinden almaktır...

Yorum

aga lameri çok zatn ona bişey diyen yok ama dehşet adamlar var sen dert etme
                          ehuheuehu, ben neden dert edeyim Eskiden çok eskiden böyle forumlar sohbet odaları felan yokken O zamanlar icq vardı Türkler kızları rahatsız ettikleri için almıyolardı o zaman icq kanallarına.. Neyse baya uzun bir konu sonra anlatırım.

Yorum

ehuheuehu, ben neden dert edeyim Eskiden çok eskiden böyle forumlar sohbet odaları felan yokken O zamanlar icq vardı Türkler kızları rahatsız ettikleri için almıyolardı o zaman icq kanallarına.. Neyse baya uzun bir konu sonra anlatırım.
                            yok biliyorum aga okuyorum çok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Limon_Kabuğu
                              vay be bi kevin olamadım ne büyük bir yetenege sahip
                              eskiden olsan şansın vardı ama şuan bu çapta birşey için deha olmak gerek

Yorum

İşleniyor...
                              X