Duyuru

Collapse
No announcement yet.

B12, Hastalığımızda Büyük Bir Yardımcımız Olabilir...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• B12, Hastalığımızda Büyük Bir Yardımcımız Olabilir...

B12 ve B6 vitaminlerinin bir miktar da olsa depresyon ve diğer ruhsal bozukluklara düzenli kullanımlarda yardımcı oldugunu hatta mutluluk hormonunun salgılanmasında etkili oldugunu bir doktorun yazısında okumuştum ve o günde beri yaklaşık 1 ay oldu günde bitane B12-B6 kombinasyonu ilaç alıyorum fakat bu tek başına depresyon ve diğer ruhsal hastalıklarla başeder anlamı tasımaz sadece yardımcı olarak kullanılabileceği söylenmekte ben faydasını bu açıda gördüm yaygın anksiyete ve panik bozukluğu hastalığım var B12'nin bu rahatsızlıklarım için aldığım ilaçların daha çabuk etki etmesini sağladığını düşünüyorum hissediyorum da umarın gerçek anlamda da işe yarıyordur sadece içsel bi duygu değildir. :laughing:

Not: Bu arada unutkanlık problemimi B12 satesinde çödüm bunu özellikle de doktorum tavsiye etmişti.
    Farkındayım! Sadece Elimde Değil...

B12 kan için olmazsa olmaz uyuşuk hissetme hali genelde bu yüzden kanda ki B12 eksikliğinden...

B12
    protein
    omega3

bunları beyninize yedirin

KuzuZade
    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
    BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
    Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Kesinlikle çok doğru bunları en çok beyin tüketiyor. Yorgunluk ve sabahları çok zor uyanma hissine çok çok iyi geliyor ben etkilerini uzun zamandır kullandığım için görüyorum gerçekten...
      Farkındayım! Sadece Elimde Değil...

Yorum

Bir de b12 ile b 6 içeren besinler neler acaba?
        httb://pisikolocilik.tooriumup.wep.tr/

Yorum

Bendede unutkanlık var, b12 doktora sormadan başlasam zarar verirmiki..
          3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

1 haftadır hergün b vitamini sallıyom uykusuzluk ve canlanma yaptığı doğru

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zernigar
              bende de unutkanlık ve dikkat eksikliği var. kan değerlerim ise normal... her gün b vit ve balık yağı hapı içiyorum ama bana mısın demiyor ben ne yapayım şimdi :RpS_rolleyes:
              depresyon vb. varmı?

Yorum

b12 sinir sistemimizin en sevdiği vitaminmiş. ama bende pek etkisi olmadı nedense. son 1 senedir 3 kutu bitirmişimdir, pek bir gelişim göremedim kendimde. sadece uyuşukluğumu geçirdi. depresif halime bir etkisi olmadı.

Yorum

B12 vitamini beynin sinir ağını oluşturan hücrelerin büyümesinde ve onarımında önemli rol oynar. Eksikliğinde geri dönüşsüz olan hatırlama güçlüğü, hafıza kaybı ve demans gibi ciddi sorunlar ortaya çıkar. İleri yaşlarda mutlaka rutin takibi yapılmalıdır.
                  Sağlıklı sinir sistemi için gereklidir
                  Hormonların yapımında yer alır
                  Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
                  Hemoglobin üretiminde yer alırlar
                  Serotonin yapımı için gereklidir
                  Böbrek taşının oluşmasını önleyici etkisi vardır
                  ayrıca b12 vıtamı cılt uzerınde önemlıdır sacı besleyen bır vıtamındır
                  sanırım hayvansal besınlerde bol bulunur
                  her vıtamın gıbı b vıtamınıde cok önemlıldır ama b gurubunun sinir sitemı uzerınde ayrı bır rolu vardır

Yorum

bana da b12 için test yaptırmamı söylemişti doktor, hala gitmedim, bu kaadar önemlimiymiş bu ya
                    Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

bendede b12 vitamin vb eksiligi var, bundan dolayi mi acaba bu kadar depresifim?

Yorum

b12 icin medigard kullanıyordum gercekten ıse yarıyor
                        bıraz olsada hafıza ya ıyı geldı bazen unutabılıyorum
                        işte calıstıgım ıcın yorgunluk hıssı duymuyorum.işe yatkın bırı olduk
                        kalb de heyecanlanmasını yendı onun sayesınde yanlız bır kız var onu gorunce carpılıyom sankı ama dıger kızlarda boyle bır sorun yok
                        konusmamı bıraz da olsa etkıledı bıraz atılgan olduk.
                        saclarımın on kısmında beyaz sac vardı oda gıttı
                        sımdı medıgardın 15 20 kapsulu kaldı bıtınce arı sutu almayı dusunuyorum sonrada ALLah kerım
                        Last edited by bozo2; 20-07-2014, 08:46 PM.

Yorum

Bunları bir yerde okumuştum.Kullanmadım b12 ve b16 adına ilaç,o yüzden etkisi ne kadar bilgim yok.Konuyu açan üyeye inşallah etki etmiştir.Öyleyse eğer doktora gidip bende kullanabilirim

Yorum

İşleniyor...
                          X