Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anksiyete İçin Şifalı Bitkiler

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Anksiyete İçin Şifalı Bitkiler

  Anksiyete için faydası bilinen birçok bitki vardır. Bu ilaçlar doğal bir çözüm olup herhangi bir ciddi yan etkileri yoktur.

  Valerian Root: Halk arasında Kediotu olarak da bilinen şifalı bitki iyi bir gece uykusu için sinirleri yatıştıran anti anksiyete bir bitkidir. Valerian root, bitkisel çay olarak bulunabilmektedir.
  Ashwagandha: Diğer adı Hint Ginsengi olan bitki, sakinleştirici, antikonvülzan ve antispazmodik etkisi önemli olan bir Hint bitkisidir. Ashwagandha anksiyete, panik atak ve fobi belirtilerini giderebilir.
  Sarı kantaron: Doğal bir antidepresan görevi olan bitki anksiyete için faydalı bir bitkidir.
  Ginkgo Biloba: Bu ot beyindeki kan dolaşımını artırır ve ruhsal durumu yükseltir.
  Kava Kava: Piper methysticum olan bitkinin kullanılması bir hafta içinde stresi azaltır. Bu nedenle anksiyete için en popüler otlardan biridir.
  Ginseng: Stresi azaltmak ve uyarıcı özelliklere sahip bir anti anksiyete bitkisidir. Aynı zamanda duygusal dengeyi korumaya yardımcı olur.
  Catnip: Nane ailesine aittir. Bilimsel adı Nepeta cataria olan bitki anksiyetede sakinleştirici bir etki oluşturur. Catnip, ayrıca migren ağrılarını tedavi etmek için kullanılır.
  Papatya: Sadece anksiyete için değil ayrıca uyku sorunları ve mide içinde faydalı bir bitkidir. Düzenli olarak alınan Papatya çayı hastalarda sık sık ​​anksiyete ataklarını önlemek için yardımcı olabilir.
  Melisa: Limon, nane ailesinin bir üyesidir. Anksiyete için yatıştırıcı bir bitkidir. Bunların dışında stres ve anksiyeteyi azaltarak, uykuyu teşvik eder, iştah artırır ve hazımsızlıktan gelen ağrı ve rahatsızlıkları hafifleştirir.


  Uyarı:Bazı bitkiler sarı kantoron otu gibi, bazı ilaçlarla etkileşim gösterebiliyor.Onun için kullanacağınız bitkileri doktorunuzada danışın ki herhangi istenilmeyen bir etki olmasın.

  Yoksa tek başına kullandıklarında ciddi hiç bir yan etkisi gözlenmemiştir.
  ‎"Benim yalnızlığım, insanlarla dolu."

  Franz Kafka
İşleniyor...
X