Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kimyasal bozukluk ancak kimyasal ilaçla tedavi edilir

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kimyasal bozukluk ancak kimyasal ilaçla tedavi edilir

arkadaşlar aranıza yeni katıldım yeni katıldım derken 2006 yılında psikolojik rahatsızlıklarla tanıştım önce okb teşhisi konuldu daha sonra ise yaygın anksiyete bozukluğu ve majör depresyon tanısı konuldu bende sizler gibi çok okudum çok takıldım bu tür sitelere şu an iyiyim bi sıkıntı yok benim şöyle bi tezim var daha doğrusu bilimin böyle bir tezi var şimdi kesinlikle şunu iyi anlamamız gerekiyor psikiyatrik rahatsızlıklarda tıpkı şeker,kalp , tansiyon vs. gibi hastalıklar gibi biyolojik nedenlere dayanıyor. fakat bizim şansızlığımız ise görüntüleme tekniklerinin daha çıkmaması örneğin diyabette şeker ölçümü tansiyonda nabız artışı vs. o yüzden çevremizdekiler hatta kendimiz bile bunun biyolojik bir hastalık olduğunu kabul etmiyoruz. ve iş paradoksa dönüyor.bide toplumumuzda psikotrop ilaçlara karşı olan önyargı malesef diğer ilaçlara karşı yok denecek kadar azdır.depresyonlu bir hastaya antidepresan alma bunlar zararlı demek tıpkı diyabetli bir hastaya neden insulin iğnesi kullanıyorsun demekle eşdeğer. şeker hastalğınıda kullanılan insulin ile psikiyatrik hastalıklarda kullanılan ilaçlar arasındaki tek fark birisi insulin hormonunun yükselmesini diğeri de seratonin ve diğer hormonların salgılanmasını sağlamasıdır.en masum dediğimiz aspisirin bile kimyasal bir ilaçtır.antibiyotikler vs. ama kimse neden antibiyotik kullanıyorsun demiyor bize ya da aspirin ama malesef iş psikiyatrik hastalıklara gelince çevre çok baskıcı ve ön yargılı davranmaya başlıyor kısaca benn şunu demek istedim eğer kimyasal bir bozukluk varsa bu da yalnızca kimyasal bir silahla düzeltilir.
    BENİ ÖLDÜRMEYEN ACI DAHADA GÜÇLENDİRİR

Orjinal yazı sahibi: ferhan007 View Post
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım yeni katıldım derken 2006 yılında psikolojik rahatsızlıklarla tanıştım önce okb teşhisi konuldu daha sonra ise yaygın anksiyete bozukluğu ve majör depresyon tanısı konuldu bende sizler gibi çok okudum çok takıldım bu tür sitelere şu an iyiyim bi sıkıntı yok benim şöyle bi tezim var daha doğrusu bilimin böyle bir tezi var şimdi kesinlikle şunu iyi anlamamız gerekiyor psikiyatrik rahatsızlıklarda tıpkı şeker,kalp , tansiyon vs. gibi hastalıklar gibi biyolojik nedenlere dayanıyor. fakat bizim şansızlığımız ise görüntüleme tekniklerinin daha çıkmaması örneğin diyabette şeker ölçümü tansiyonda nabız artışı vs. o yüzden çevremizdekiler hatta kendimiz bile bunun biyolojik bir hastalık olduğunu kabul etmiyoruz. ve iş paradoksa dönüyor.bide toplumumuzda psikotrop ilaçlara karşı olan önyargı malesef diğer ilaçlara karşı yok denecek kadar azdır.depresyonlu bir hastaya antidepresan alma bunlar zararlı demek tıpkı diyabetli bir hastaya neden insulin iğnesi kullanıyorsun demekle eşdeğer. şeker hastalğınıda kullanılan insulin ile psikiyatrik hastalıklarda kullanılan ilaçlar arasındaki tek fark birisi insulin hormonunun yükselmesini diğeri de seratonin ve diğer hormonların salgılanmasını sağlamasıdır.en masum dediğimiz aspisirin bile kimyasal bir ilaçtır.antibiyotikler vs. ama kimse neden antibiyotik kullanıyorsun demiyor bize ya da aspirin ama malesef iş psikiyatrik hastalıklara gelince çevre çok baskıcı ve ön yargılı davranmaya başlıyor kısaca benn şunu demek istedim eğer kimyasal bir bozukluk varsa bu da yalnızca kimyasal bir silahla düzeltilir.
    aynen katılıyorum.. beynin kimyası bozuksa başka nasıl düzeltilebilir ki..
    "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
    Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

Size katılıyorum, psikolojik sorunlarında birşekilde test edilmesi gerekir. Genelde ilaç verilir ve birkaç gün sonra gel bakalım nasıl oldu diye sorulur olmazsa ilaçlar değiştirilir. Psikolojinin test şekli deneme yanılma şeklinde oluyor.

Yorum

evet ilaçlar çok önemli... ama bazen bir yeri iyileştirip başka yeri bozuyorlar...
        ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
        18.12.2012 - 2015
        ©

Yorum

böyle bi genelleme yapmak doğru değil zaten aldığın ilaçlarında işlevselliği tam olarak bilinmiyo sadece araştırma sonuçlarına göre etkili olduğu bulununca kullanılması için piyasaya sürülüyo yani bozulan dengeyi hadi bi kimyasal reaksiyonla halledelim cinsinden olsaydı dediğin doğru olurdu...
          Nefes almak değilmiş yaşamak

Yorum

@ferhan007 aramiza hos geldin yazin anlamli yuzde yuz katılıyorum ,toplumumuzda psikiyatrik hastalara karsi kesinlikle onyargi ,halamin oglu psikilojik rahatsizlık gecirdi ve herkes ona deli gozuyle bakti ve hala bakiyor,ben bile ilk hastaligimda aileme tembihlemistim kimseye soylemeyin diye ve birileri duyar diye baya endiselenmistim(tabi endiselerim gereksiz mis simdi duyarlar sa duysunlar) ne yazikki oyle bide @gulben ablaninda belirtigi gibi ilaclar ve tedavi konusunda psikiyatrik doktorumuz disinda kimseyi dinlememeliyiz

Yorum

bakın arkadaşlar yan etkisi olmayan ilaç yoktur ve idda ediyorum ilaçlar daha güvenli bitkisel diye kullandığımız otlardan çünkü bunlar birçok testten geçiyor ar-ge çalışmaları yapılıyor aktarda satılan hangi ot geçiyor bu işlemlerden? tarım ve köy işleri onayı diyorlar tarım ve köy işlerinde çalışan laborant b u işin ehli değil
              BENİ ÖLDÜRMEYEN ACI DAHADA GÜÇLENDİRİR

Yorum

İşleniyor...
              X